CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Carica Milica 17 lip 2016, 19:45
Od kilku dni panuje u mnie spokój. Życie jest miłe bez dwubiegunowych ekscesów, aż chciałoby się do takiego stanu przywyknąć.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez WolfMan 17 lip 2016, 20:12
Carica Milica, Przywykniesz, należy się Tobie ;)

przez Carica Milica 17 lip 2016, 20:15
WolfMan, może wreszcie mam leki dobrze dobrane. Przez 1,5 roku przerobiłam dwanaście lekarstw. Wypadałoby, aby wreszcie coś zaskoczyło.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 17 lip 2016, 20:36
Carica Milica, Oby to był ten właściwy zestaw ;)

przez Monster6 17 lip 2016, 23:18
Pierdolone ambicje bycia kimś więcej niż przeciętnym przeszkadzają mi w leczeniu.Napierdala się z tym co się ma na ile można walczy,walczy,napierdala,napierdala i dochodzi do momentu że wyżej dupy się nie podskoczy przez chorobę/leki.Nawet jak objawy chad zdetronizowane przez leki to będzie się gorszym od zdrowych przez leki.Nie pogodziłem się z chorobą.Chcę być jak zdrowi a nawet od nich lepszy.Ale ogólnie w rzeczach namacalnych/widocznych nie tylko w swojej głowie.Uwielbiam rywalizować a jak rywalizować ze zdrowymi jak się jest cieżko chorym? Będzie się tak czy siak gorszym i na straconej pozycji co by się nie robiło.Nawet jak się będzie robić więcej od zdrowych to przez leki będzie trudniej i się będzie gorszym od nich.Pogodziliście się już z tym że ile byście się nie starali i tak nie będziecie jak zdrowi? Tylko zawsze z tyłu.Nie chcę być nikim a jak nie będę lepszy lub przynajmniej jak zdrowy to będę nikim.To chyba to myślenie w kategoriach wszystko albo nic.Przed chorobą nigdy nie byłem przeciętny wyróżniałem się byłem w wielu sprawach lepszy od zdrowych,zazdrościli mi a teraz przez chad klapa.Pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć będąc poważnie chorym ale jak się z tym pogodzić,kurde.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez WolfMan 17 lip 2016, 23:29
Monster6, Jeżeli ktoś powie że się pogodził z choroba to mu nie uwierzę.......
Nie da się z tym pogodzić ,po prostu to niemożliwe.

przez Monster6 17 lip 2016, 23:50
WolfMan, True.Zawsze coś przez chorobę będzie zabrane,uniemożliwione.Nawet jeśli się zmieni cele,marzenia obniży priorytety to i tak to że nie z własnej winy tylko z choroby coś jest utracone zabrane uniemożliwione będzie w środku uwierać.Nikt nie jest nadczłowiekiem głową muru nie przebije.To się tyczy nie tylko chad lecz wszystkich ciężko chorych z przewlekłymi chorobami.Więc dlatego zgadzam się że nie da się całkowicie pogodzić z chorobą.Jest to pewne upośledzenie,trudność od losu nie zależna od nas.Nie jesteśmy niczemu winni ale to i tak nie wiele zmienia.Fakty są fakty.Można żyć na 100% na ile jest się w stanie ale zawsze będzie to że będąc zdrowym można było by więcej,było by łatwiej,było by normalnie.Były by równe szanse.Wpadam w pułapkę po co cos robić po co się starać skoro i tak jest się na straconej pozycji,ile by się nie trudzić nie starać więcej od zdrowych i tak się bedzie od nich gorszym przez chorobę a jeśli nie przez objawy chad to przez leki które są konsekwecją choroby bo na nią się je bierze.Można się nie czuć gorszym ale fakty są fakty.

przez WolfMan 18 lip 2016, 01:29
Monster6, Uwierz że każdy z tego działu ma takie rozkminy,jedni sobie radzą lepiej drudzy gorzej,Ja bardzo póżno zachorowałem ,,trochę,, pożyłem jako zdrowy człowiek i też jestem wkurviony na życie, na los że dostałem taki bonus w pakiecie.Uwierz takie katowanie się i zamęczanie takim myśleniem naprawdę nic nie zmieni.

przez Monster6 18 lip 2016, 01:48
Taka faza że takie myśli :D W manii wpałbym tu twierdząc że nie ma ograniczeń wystarczy motywacja,siła charakteru i wszystko można a wielki świat stoi otworem wystarczy chcieć :lol: Nawet nie myśląc o tym że faza ''patrze i podziwiajcie'' się wkrótce skończy i wyląduję na samym dnie dna.

przez Monster6 18 lip 2016, 02:09
Tak sobie dzisiaj pomyślałem czym jest stabilność coś tak bardzo rzadko spotykanego u mnie.To musi rzeczywiście być coś fajnego.Szkoda że u mnie bez stabilizatorów nastroju to nie występuję bo albo w manii albo w depresji.Ale to musi być coś ciekawego coś niespotykanego na codzień jak mania dla zdrowych.Wydaję mi się że to stan w którym krytycznie podchodzi się do własnych objawów,widzi się że tą chorobę należy leczyć bo choroba jak każda inna,nie ma iracjonalnych lęków tylko takie jak ma normalny człowiek czyli np. przed zmianami w życiu,nie jest to bujanie w obłokach,porywanie się z motyką na słońce,bycie panem i władcą świata,odhamowanie seksualne w którym przeciętne staję się ładne,bawienie się ludzmi i chyba takie zwyczajne zdrowe funkcjonowanie nie jak nakręcona bateria duracell i nie jak zbity pies który nie ma siły postawić kroku.Racja? Tak wygląda stabilność? Ktoś jest w stanie potwierdzić? Poważnie pytam bo na razie jestem w stanie sobie taką sytuację tylko wyobrazić.

Jaka ta normalność musi być nie normalna hehehe :lol:

przez zdiagnozowana 18 lip 2016, 03:41
Nie mogę kur wa spać a jutro a raczej dzis znowu trzeba wstać i udawać w pracy ze się jest normalnym. W pizd du z takim życiem z chorobą ktora cię rozpier dala. Bez kitu mam ochotę wykrzyczeć calemu światu że mam dość tej choroby i udawania jaka jestem dzielna i jak świetnie sobie radzę. Kur wa chce być zdrowa jak dawniej. Cieszyc się praca życiem i marzyć. Teraz nawet nie wiem czy mam prawo marzyć. Chciałabym zniknąć albo żeby mnie rozpier dolili terroryści zamiast tych niewinnych ludzi. Jestem mega napalona pobudzona agresywna i rozdrażniona. A to wszystko przez tą jebana lamotryginę. Chyba się zjaram jak za dawnych lat troche mnie przymuli.... Przepraszam za szczerość ale musiałam jakoś rozładować napięcie.

przez WolfMan 18 lip 2016, 07:55
Monster6, Mogę Ci potwierdzić że mniej więcej tak wygląda stabilność,ale choroba zawsze w myślach jest i od tego nie można uciec.Jestem od długiego czasu stabilny,ale mam za dużo problemów osobistych,dziwię się że je wytrzymuje i nie mam nagłej zmiany fazy w depresyjną ;)
zdiagnozowana, Spokojnie ;) Widzisz mi Lamotrygina akurat dobrze służy.

przez Monster6 18 lip 2016, 17:08
Mój stan na czysto czyli nie skażony psychotropami jest koszmarny.Nawet trudno to opisać.Stan mieszany.Jakbym był w manii i w depresji jednocześnie.Jak bym był podzielony na pół,połowa mnie w manii połowa w depresji.Po lekach to jestem albo w depresji albo w manii.A tutaj 2 w 1 jak Twix.Konkretne pokurwienie.Nic dziwnego że w klinice psychiatrii w takim stanie byłem nafaszerowany lekami jak kurczak.Bo żeby to ogarnąć ustabilizować na równym poziomie a jednocześnie nie być w manii i w depresji tylko w stanie 0 to nie lada sztuka.

przez Bode Miller 18 lip 2016, 17:57
Dużo do życzenia pozostawia też rynek leków. Firmy na pewno kombinują i nie zrobią celowo leku, który będzie złotym środkiem i wyleczy wszystkie objawy. Na tym polega niestety biznes Albo kombinujesz i zarabiasz albo Ciebie ruchają. Celem nadrzędnym dla firmy zawsze będzie sprzedaż leku i związanie klienta(w tym wypadku pacjenta) ze swoim produktem na lata. Nigdy nie dadzą całej ręki. Tak samo jak jest z samochodami,smartfonami, i inną elektroniką. Muszą się psuć ,żeby ludzie płacili za serwis, albo zmieniali urządzenia na lepsze, kupowali dodatkowe części itd. Żyjemy w 21 wieku. Wszystko w tych czasach zostało już odkryte i wymyślone. Nie tacy magicy istnieją w innych branżach i skuteczny lek na depresje już dawno by powstał gdyby komuś z ideą na tym zależało.
Bode Miller

Sortuj wg