CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zdiagnozowana 05 cze 2016, 21:40
Ja od wczoraj mam chyba jakąś mieszankę chwile depresyjnie zaraz chce mi się wszystko. Poszłam z koleżanka po kwiatki na taras a kupiłam meble na taras... Jedyny pozytyw tego ze bylo na czym siedzieć wczoraj na grillu. Dzisiaj jestem senna i mam tak chaotyczne myśli. Sama nie wiem o czym myślę w danym momencie...

przez Monster6 05 cze 2016, 22:57
Piję po to by wstać,po to by coś przeczytać,po to by usiąść do kompa, po to by z kimś pogadać poklikać, po to by nie spać cały dzień,po to by pobawić się z dzieckiem,po to by nie zdychać.Póki alkohol płynie w żyłach wielkiej depresji nie ma jak schodzi to koszmar wraca.Już mi alko zaczyna brzydnąć.W sumie to nawet po latach czasami jestem w szoku jak ze zdrowego człowieka można tak nagle sfiksować mieć tak rozjebaną chemie mózgu że po lekach alkoholu wszystkim co wpływa na neuroprzekażniki dopiero wtedy czuję się w miarę normalnie i że to zostaję już na zawsze.Obłęd.Łatwiej dla mnie zmienić myślenie o sobie o ludziach upodlić się niż pogodzić się z braniem psychotropów i problemów które od nich dochodzą a przechodzą dopiero po odstawieniu.Chyba jestem naiwny bo nadal podświadomie wierze i marzę o normalnym życiu chociaż racjonalizm podpowiada co innego.

przez kazimierz61 06 cze 2016, 07:04
Ja odkąd przestałem pić, trzymam się leków, bo kiedyś było różnie, najczęściej przerywałem leczenie żeby móc sobie wypić. Teraz od pewnego czasu mam bardziej ustabilizowany nastrój, no ale jeszcze w zeszłym roku wpadłem w pięcio miesięczną depresję. Teraz jak przechodzę w hipo to za jakiś czas odbija mi się to depresją i tak na zmianę.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 06 cze 2016, 13:52
Jest wiele podobnych artykułów,ale ten mi się dzisiaj wyjątkowo spodobał dobre opisy i odwzierciedlenie tego całego popierdolenia w którym się tkwi i nijak nie idzie tego zatrzymać.3 strony.Komentarze również dobre.
Polecanko http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1577393,1,raz-w-manii-raz-w-depresji.read

przez laky290 06 cze 2016, 17:09
Mam do Was pytanie o leki a konkretnie Doksepinę, próbował ktoś z Was ? Podziałała czy niekoniecznie?

przez Torment 06 cze 2016, 23:52
Monster6 napisał(a):Jest wiele podobnych artykułów,ale ten mi się dzisiaj wyjątkowo spodobał dobre opisy i odwzierciedlenie tego całego popierdolenia w którym się tkwi i nijak nie idzie tego zatrzymać.3 strony.Komentarze również dobre.
Polecanko http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1577393,1,raz-w-manii-raz-w-depresji.read

Dobry artykuł. Wszystko się zgadza niestety ;)

przez Monster6 07 cze 2016, 13:29
W skali depresji Becka mam 36 pkt -depresja ciężka.
Mimo to nie zamierzam brać leków bo nie da się dobrać tak żeby nie było negatywów od nich i żeby nie przeszkadzały w normalnym życiu nawet gdy depresja będzie mniejsza, łagodniejsza.Czarno to widzę :bezradny:
Nie ma nadziei nic a nic.Człowiek się po męczy po bierze leki wyjdzie z depresji pare miechów i jest w niej spowrotem.Bez sensu w ch*j.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Carica Milica 07 cze 2016, 21:17
Mam wy.jebistą depresję. Tyle w temacie.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez AtroposIsDead 07 cze 2016, 21:25
Muszę zacząć brać więcej kwety chyba, bo ciągle szybuję.
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez joaszka 07 cze 2016, 21:29
U mnie zaczyna się depra. Carica, łączę się w bólu.
joaszka

przez Carica Milica 07 cze 2016, 21:50
joaszka, trzeba przetrwać lub...ech skończyć ze sobą. Już mi brakuję sił pomału. Dzisiaj kręciłam sobie pętlę ze skakanki. Jebie mi się w głowie i nie potrafię uciszyć myśli samobójczych.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez zdiagnozowana 07 cze 2016, 22:22
Mial ktos z Was może kiedyś elektrowstrząsy bądź tms? Pytam z ciekawości bo w usa robią to na potęgę. Ciekawi mnie czy rzeczywiście zmienia bieg choroby czy jakoś tak...

przez kazimierz61 08 cze 2016, 06:59
Ja kiedy byłem w klinice w Krakowie to był rok 2007 to tam robili elektrowstrząsy, ale tylko tym, którym farmakologia nie pomogła.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez magic 08 cze 2016, 10:54
W klinikach uniwersyteckich robią też wew z ketaminy niewiem czy jesze sie to robi ale jak byłem w poznaniu w klinice w 2011 roku to robili...

i byłem świadkiem jak gość przyszedł po wlewie a był w ciężkiej depresji, uśmiechnięty jak nowonarodzony POWAGA

a dopiero jak ketamina nie pomagała to robili EW...

więc zdiagnozowana możesz spytać w klinice z twojego województwa lub ekarza prowadzącego
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Sortuj wg