CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez joaszka 02 cze 2016, 17:32
Mnie też wsciekają leki. Ala jak przypomnę sobie, jak wyglądało moje życie bez nich - nieustajacy lęk od rana do wieczora, telepka, bóle mięśni i zesztywnienie ze strachu... choć z drugiej strony, mam wrażenie, że wtedy żyłam bardziej... teraz niby nie mam depresji, ale i nic nie czuję. I wszystko przychodzi mi ciężej. Mam wrażenie, że we wszystko muszę wkładać 4x więcej wysiłku, niż kiedyś. Nawet dziś, głupie pranie.
Nie cieszy mnie nawet, że właśnie moja praca została opublikowana w Veterinary Pathology. Najważniejszym tego typu czasopiśmie na świecie. Nie cieszy mnie, że mam czas dla siebie. Nie cieszą mnie zgubione kilogramy. Nie cieszy, ze dostałam sie na praktyki do GIFu. Jedyne, co czuję, to pustka i tęsknota za nim. Nie umiem sobie poradzić sama. Planuję sobie kazdy dzień i dobija mnie, że wszystko w nim opiera się na samotności.
joaszka

przez Bode Miller 02 cze 2016, 18:02
Wybór chujowy ,ale z dwojga złego lepiej brać leki. Przynajmniej jako tako się funkcjonuje. Ciężka deprecha całkowicie rozwala. Jedyna droga w tych chorobach to akceptacja siebie i stanu rzeczy jaki jest. Trzeba przyjąć ,że są to rzeczy nieodwracalne.Wtedy zmniejsza się piętno problemu. Wiadomo nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie na początku choroby,ale od narzekania i płaczu jeszcze nikt się nie uzdrowił. Ja 9 lat biorę leki. Na początku łudziłem się ,że trochę je pobiorę i wyzdrowieje. Potem zacząłem odczuwać coraz większy niepokój jak żaden lek nie zaskakiwał. Kiedy wyczerpałem wszystkie możliwości to w końcu podałem rękę losowi. Staram się żyć tym jak jest i wybierać drogi jak najmniej inwazyjne. Bóle dupy owszem czasami łapią, ale już dużo rzadziej i z mniejszą mocą niż kiedyś.
Bode Miller

przez kazimierz61 02 cze 2016, 18:18
Ja też bardzo długo dobierałem leki i w końcu zostałem na takich jak na dole i to na dzień dzisiejszy jest dla mnie najlepsza opcja, nie wiem na jak długo, ale regularnie chodzę do swojej p. doktor i kontroluje wszystko, ewentualnie małe zmiany żeby nie polecieć w którąś stronę. W zeszłym roku na wiosnę poleciałem na pięć miesięcy w depresję i trudno było z niej wyjść bo trzeba było ostrożnie z lekami żeby nie wpaść w manię polekową.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 03 cze 2016, 10:01
Bycie świadomym wariatem jest ciężkie.Bycie inteligentnym ''ogarniętym'' wariatem również.Bycie świadomym zmieniającego się myślenia co kilka minut godzin i zupełnej odwrotności.Kiedy w jednej minucie sądzę że jestem beznadziejny za 2 minuty twierdzę że jestem prze zajebisty jestem tego świadomy i co z tego skoro nie mam na to wpływu.Można mieć fhuj potencjał,znać się na wielu rzeczach,być inteligentym,mieć dużą wiedzę w różnych dziedzinach ale mając chorobę psychicznę chad nie móc tego wykorzystać.Można znać całą encyklopedię na pamieć ale nie mieć siły jej otworzyć.Można być w czymś najlepszym a nie mieć siły się do tego zmobilizować.Można mieć duży potencjał a choroba go świetnie zmarnuję.Nawet nie mając objawów chad ten potencjał o kant dupy można rozbić w całym omotaniu lekowym.W którym w proste rzeczy trzeba włożyć 4x więcej wysiłku.Ale zaraz zaraz...Przecież ty nie znasz całej encyklopedii co ty pie*rdolisz gałganie! Uprzedzam to tylko przenośnia.Chociaż jest też plus bycia inteligentnym wariatem(chadowcem) kiedy rozmawiasz z takim polakiem cebulakiem z normalsem zaginasz go wiedzą,zdrowymi poglądami i i normalnością ostatnie co może mu przyjśc do głowy to że jesteś wariatem.No bo jak normalny może być wariatem? Jak wariat może być świadomy? Jak wariat może mieć wiedzę? Jak wariat może znać się na czymś bardziej od normalnego? A no może :D
Oczywiście choroba nie wybiera,jak ma zachorować to zachoruję i typowy sebix w białych skarpetach i klapkach,grażyna z warzywniaka,karyna z którą śpi całe osiedle,filozof czy profesor nazdzywczajny.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez WolfMan 03 cze 2016, 11:25
Szczęście być świadomym inteligentnym wariatem w remisji ;) Ale to i tak nie jest już nigdy 100%

przez zdiagnozowana 03 cze 2016, 19:34
WolfMan napisał(a):Szczęście być świadomym inteligentnym wariatem w remisji ;) Ale to i tak nie jest już nigdy 100%

A kto powiedział że zdrowi żyją na 100%.

przez Monster6 03 cze 2016, 19:39
Cieszę się że u was ok :great: U mnie stan mieszany depresyjny.Pobudzenie(napięcie,przyśpieszenie) gonitwa myśli i wszystkie objawy depresji(zmęczenie,nic się nie chcę,brak siły,myśli samobójcze,nadmierna senność,wahania nastroju,smutek,sen nie zależnie ile godzin a jakby go nie było,gorsza koncentracja i pamięć,lęki...)
Wiem jakie leki na to brać tylko muszę się jakoś do nich zmusić.

przez von 04 cze 2016, 20:40
3 dni temu wzięłam 10 lorafenów i nie pamiętam ostatnich 48 godzin. Pewnie czeka mnie słabe zejście.
von

przez AtroposIsDead 05 cze 2016, 00:28
High life. Szukam zaczepki, chciałbym się wyrwać na całą noc z domu. Aktualnie chleję piwsko, choć nie powinienem.
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez kazimierz61 05 cze 2016, 06:57
Ostatnio miałem dobry nastrój (hipo), robota paliła mi się w rękach, na wszystko miałem pomysły. Zrobiłem rewoltę w garażu i w innych pomieszczeniach, wypieprzyłem wszystko co stare, zaniedbane, niepotrzebne i zastąpiłem nowym pożądkiem typu regały, warsztacik z narzędziami, oświetlenie itd. Trochę to kosztowało, ale ile uciechy że tyle przestrzeni zostało i wszystko błyszczy. Za to teraz, od nocy łapię doła, oby nie na długo.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Torment 05 cze 2016, 07:45
Zmieniono mi leki i dawkowanie. Jak na razie mam lęki i objawy depresji, ale powoli odpuszczają. Dostałem tydzień zwolnienia z pracy. W poprzednim w czwartek musiałem się zwolnić w połowie dnia a w piątek już nie poszedłem, bo tak mnie zmiażdżyła depresja, lęki i niepokój, że nie dawałem rady.

przez joaszka 05 cze 2016, 16:28
AtroposIsDead napisał(a):High life. Szukam zaczepki, chciałbym się wyrwać na całą noc z domu. Aktualnie chleję piwsko, choć nie powinienem.

Ty ty ty, co się dzieje?
joaszka

przez AtroposIsDead 05 cze 2016, 17:39
joaszka, sam już nie wiem. Nie ma nikogo w domu, wtedy mi odpierdala, bo nikt nie ma nade mną żadnej kontroli :(
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez joaszka 05 cze 2016, 21:00
AtroposIsDead napisał(a):joaszka, am już nie wiem. Nie ma nikogo w domu, wtedy mi odpierdala, bo nikt nie ma nade mną żadnej kontroli :(

Ahh... Pamiętam, już tak było,przerabialismy to w okolicach Wielkanocy... ech. Trzymaj się tam :*
Mnie też nosi, bylam na silowni rano, teraz przeszłam z 7km po mieście i nic, przeruchalabym pół warszawy,ale na szczęście nawet nie mam z kim isc na spacer... i tylko jedzenie daje mi ulgę.
joaszka

Sortuj wg