CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Monster6 26 maja 2016, 10:13
eovo napisał(a):Ale chyba niewielka grupa osób chorych na CHAD ma rentę.

Nie ma dokładnych danych ile osób z chad ma rente a ile nie.

''ChAD nigdy nie pozostaje bez wpływu na życie osoby, która jej doświadcza. Osobiste obciążenie związane z chorobą może być bardzo duże. Konsekwencje dotyczą zarówno jakości życia jak i współwystępowania innych chorób.
Jakość życia - osoby z ChAD częściej się rozwodzą, często pogarsza się ich status zawodowy i sytuacja materialna. W porównaniu ze zdrowymi mają mniejszą satysfakcję z życia, częściej korzystają z pomocy medycznej, zasiłków chorobowych, rent. Odsetek samobójstw wśród osób chorujących jest dużo wyższy niż w populacji ogólnej.
Współwystępowanie innych chorób – częstym problemem u pacjentów z ChAD są zaburzenia lękowe, nadużywanie alkoholu. Otyłość często pojawia się u pacjentów jako rezultat zmiany trybu życia na bardziej siedzący po zachorowaniu lub jako objaw niepożądany przyjmowania niektórych leków.''

przez Torment 26 maja 2016, 11:08
Witam.
Choruję na CHAD od ponad 10 lat. Kilka prób samobójczych. Dwa razy szpital. Zdiagnozowany typ II, chociaż mam wrażenie, że przeszedłem w stan mieszany. Obecnie mój dzień wygląda tak: rano depresja, która po czasie przechodzi w hipomanię, która trwa około godziny (może pół) jak jestem w pracy, wtedy jestem w stanie załatwić dużo spraw, później znowu depresja i niepokój, czasem lęk, który ostatnio odpuścił. Czuję też jakiś taki przymus, żeby coś robić, ale sam nie wiem co. Strasznie mnie męczą te wszystkie zmiany w ciągu dnia. Na wizytę z psychiatrą muszę jeszcze poczekać. Odstawiono mi Seronil, który wyciągał mnie z depresji, ale później powodował myśli samobójcze i agresję (zniszczyłem dwa laptopy, jednym tłukłem o stół w trakcie jak był włączony, więc niewiele z niego zostało, telefony z rozbitym ekranem, rzucanie talerzami, szklankami, itd.) Może ktoś z Was może mi podpowiedzieć coś apropo leków.
Chlorprothixen 50 mg 1-0-1
Karbamazepina 400 mg 1-0-1
Kwetiapina 200 mg 1-0-1

przez laky290 26 maja 2016, 20:24
Czy próbowaliście alternatywnych metod leczenia? Mój lekarz ten, który stwierdził że mam CHAD powiedział mi ostatnio z zadowoleniem, że miał pacjenta 7 lat w depresji, coś mi tu śmierdzi albo diagnoza albo leczenie. Ostatnio CHAD stał się bardzo popularny czyżby producenci kwetiapiny dobrze płacili doktorkom za przepisywanie? Jak widywałem ludzi w poradniach (byłem u 4 lekarzy) to wielu pacjentów dostawało właśnie ten lek. Kolejne panaceum na wszystko?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 26 maja 2016, 21:16
laky290 napisał(a):Czy próbowaliście alternatywnych metod leczenia? Mój lekarz ten, który stwierdził że mam CHAD powiedział mi ostatnio z zadowoleniem, że miał pacjenta 7 lat w depresji, coś mi tu śmierdzi albo diagnoza albo leczenie. Ostatnio CHAD stał się bardzo popularny czyżby producenci kwetiapiny dobrze płacili doktorkom za przepisywanie? Jak widywałem ludzi w poradniach (byłem u 4 lekarzy) to wielu pacjentów dostawało właśnie ten lek. Kolejne panaceum na wszystko?

Nie widzę nic dziwnego w tym że można być w chad 7 lat w depresji.Jeśli podstawowy stan to depresja z powiedzmy przeplatającymi się w ciągu dnia wkurwomaniami.Które trwają pare godzin lub minut to tak można nie lecząc się być w depresji nawet 17 lat.

Co do reszty to ja bym dodał jeszcze że Chad został wymyślony na potrzeby koncernów farmacetycznych.Którymi ów koncernami rządzi Hitler z samym Diabłem.A wszystko jest kontynuacją tego co robili w Chile w Colonia Dignidad faszerowali tabletkami,elektrowstrząsami robili wodę z mózgu i włączali do sekty.Jest o tym film Colonia(2015) (zajebisty film) na faktach autentycznych.Producenci kwetiapiny to są potomkowie Petera Müllera lidera kolonii w Chile z połowy lat 50. XX wieku i mają układ z psychiatrami żeby kontrolować społeczeństwo.Ci psychiatrzy dostają pieniądze od sprzedaży kwetiapiny a lekarze leczący otyłość i cukrzycę jako powikłania po kwetiapinie płacą psychiatrom by oni ją wypiswali z pieniędzy od koncernów farmaceutycznych.Tak się to kręci my jesteśmy tylko biednymi owieczkami w tej całej mafii.Gdyby nie trzecie oko i nadludzka wręcz zdolność do wyszukiwania i odnajdywania teorii spiskowych byli byśmy już robotami zaprogramowanymi na unicestwienie ostatnich resztek normalności na tym świecie.Odróżniały by nas jedynie opaski na ramieniu z nazwami XR oraz SR.
Tak jest stary,masz rację ;)

przez laky290 26 maja 2016, 21:40
Monster6 :great:

przez Carica Milica 27 maja 2016, 12:42
Monster6, dzięki za przypomnienie o tym filmie, zalegał mi na dysku. Mam dzisiaj co oglądać na wieczór. Przy okazji zrobiłeś mi dzień swoim postem. :great:
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Monster6 27 maja 2016, 14:31
Eh ten stan mieszane.Wszystko zmienia mi się w ciągu kilku minut.Raz coś mi się wydaję normalne jestem tego pewny,za 5 minut zupełnie na odwrót.Wczoraj we wkurwomanii zaczałem malowanie i byłem pewny że to skończe zrobie w kilka dni,dzisiaj od rana nie mam na to siły wydaję mi się to głupią i pochopną decyzją.Wszystko pod wpływem impulsu.Za chwilę zaczynam tego żałować i wydaję się to głupie.W jednej chwili chce dać komuś w mordę za chwile wydaję mi się to głupie najgłupszą decyzją.Żeby to tylko nastrój się tak wahał co kilka chwil ale tu wszystko się zmienia afekt,energia,myślenie.Jak podjąć jakaś decyzję kiedy wszystko za pare minut,godzin się zmieni o 100%.Albo wersja 2. W jednej chwili czuję się dobrze i żle.(przykład) danie komuś w ryj za darmo wydaję mi się zupełnie normalne,i nie danie komuś w ryj bo przecież za nic,też się wydaję zupełnie normalne.Chce czegoś i nie chcę i obie wersje wydają się na 100% pewne i normalne.
Ciągle trzeba się zastanawiać jak w danej sytuacji by się zachowała normalna osoba,co jest prawdziwe.Bo przecież jeśli coś naprawdę złego zrobię bo w danej chwili wydaję mi się to normalne same powody ZA a za jakiś czas będę tego żałował i będzie ''co ty debilu zrobiłeś'' i żadnych powodów że to było słuszne.W jednej chwili rozumiem co czytam po parunastu minutach czytam i nie rozumiem,potem znowu rozumiem i potem dalej nie rozumiem.W zależności od częstości wahań.Zero stabilności.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Nihil 27 maja 2016, 14:34
Monster6, jakiiii border ! :D :P
robaki-biedaki xD

przez refren 27 maja 2016, 15:06
Torment napisał(a):Obecnie mój dzień wygląda tak: rano depresja, która po czasie przechodzi w hipomanię, która trwa około godziny (może pół) jak jestem w pracy, wtedy jestem w stanie załatwić dużo spraw, później znowu depresja i niepokój, czasem lęk, który ostatnio odpuścił.

Mój całkiem podobnie i to się ciągnie miesiącami. :( Jest tylko jedna rzecz, jaką w tym lubię, że można w ciągu godziny wyjść z depresji i natrętów, choć wcześniej się wydaje, że nie ma już wyjścia i poczuć radość życia, chociaż ze świadomością, że to tylko etap.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Monster6 27 maja 2016, 15:29
.

przez joaszka 27 maja 2016, 19:29
[quote="laky290"]joaszka wraca depresja mimo tego ,że bierzesz leki? czy dlatego,że ich nie bierzesz?
Biore leki grzecznie ale od roku, mimo pobytu w tym celu w szpitalu, nie udalo sie znalezc dobrych dawek.
Depresja przychodzi bez wzgledu na wszystko. Po prostu przychodzi. Nieraz złe wydarzenia ją triggerują.
Ale po prostu zawsze się czai i wyłazi, gdy zechce. Raz na 3-4 miesiące.
joaszka

przez joaszka 27 maja 2016, 19:33
Chcę załatwić sobie grupę inwalidzką, żeby jako student dostać stypendium dla niepelnosprawnych i móc wynająć jakieś lokum z większą ilością swiatla, niz mam teraz. Albo zeby rozpierdalaac tę kasę na sukienki i buty, jak przyjdzie mania. Teraz kupilam 11, hhhheueueueuee. W ogole.obudzilam sie dzis o 3 w nocy i taka lampa w glowie. Wiecie, o co chodzi. Jakby ktos w glowie zapalil swiatlo. Nie pamietam, kiedy ostatnio mialam tyle sily. Jestem w stanie uczyc sie wiele godzin. :twisted: sesja bedzie moja
joaszka

przez Carica Milica 27 maja 2016, 19:51
Mnie się o chadzie nawet nie chce myśleć ostatnio. Staram się zniwelować myślenie "jestem psychicznie chora". Im dłużej mam zajętą głowę innymi, doczesnymi sprawami, tym mniej świra ze mnie wychodzi. Lekarz dzisiaj pochwalił mój stan - wyciągam się pomału z depresji i moja metamorfoza jest już widoczna.

joaszka, też by mi się kilka kiecek przydało. Dzisiaj kurier dostarczył mi sandałki, także i tak jestem szczęśliwą kobietą z nową parą butów. 8)
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Monster6 27 maja 2016, 20:09
joaszka oświecenie :D
Z tym wydawaniem kasy w manii to racja,jedyne co mnie wtedy może ograniczyć przed nadmiernym wydawaniem to jej brak.Chociaż nie trudno wtedy na pożyczać,dar przekonywania w manii za każdym razem mnie zadziwia.Tylko wtedy sprzedawać piasek na pustynii.
Może nie idę aż tak w ilość :D Ale wszystkie inwestowania w siebie w przyszłośc idą na darmobo mania się kończy i przychodzi depresja.Wtedy zostają tylko długi,hajs się nie zwraca,a jeszcze jak się sprzętu na kupi bo ma się wizję podboju jakiejś branży to już koniec.Jeszcze przez manie nic mi się nie opłaciło, zawsze na minus.No ale były takie plany i chciało się dobrze...a wyszło jak zwykle.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Sortuj wg