CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez laky290 25 maja 2016, 17:44
Czy problemy ze snem w depresji CHADowskiej są częstym objawem? Ustępują jak depresja mija czy jak ?

przez joaszka 25 maja 2016, 17:50
laky290 napisał(a):Czy problemy ze snem w depresji CHADowskiej są częstym objawem? Ustępują jak depresja mija czy jak ?

Nie zawsze. To wszystko jest o wiele bardziej złożone. I indywidualne.

Powiedziałam lekarzowi, że nie wierzę w żadną chad. Wysmial mnie. A mi po prostu wracają depresje. Mam dość.
joaszka

przez Ḍryāgan 25 maja 2016, 17:54
laky290 napisał(a):Czy problemy ze snem w depresji CHADowskiej są częstym objawem? Ustępują jak depresja mija czy jak ?
ja w depresji śpię zwykle cały czas, znaczy ponad normę. Odwrotnie w manii, wtedy nie śpię w ogóle, nawet kilka miesięcy. U mnie skrócenie snu to znak nadchodzącej zwyżki. Zawsze...
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez laky290 25 maja 2016, 18:20
joaszka wraca depresja mimo tego ,że bierzesz leki? czy dlatego,że ich nie bierzesz? Ḍryāgan w czasie depresji śpisz bez leków na sen neuroleptykow czy innych guwien?

przez Ḍryāgan 25 maja 2016, 20:05
laky290, tak, śpię sam z siebie. Myślę, ze to taka ucieczka od problemów. Wiele osób się dziwi, że tak jest, ale jest. A leki to biorę tylko w sytuacjach kryzysowych.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez laky290 25 maja 2016, 20:13
Czy depresja w CHAD pojawia się gwałtownie nie dając wcześniej zwiastunów i tak samo niespodziewanie mija?

przez zdiagnozowana 25 maja 2016, 20:53
Laky to jest mega skaplikowane. Serio poszukaj fachowych książek. Od rana mam lekka górkę tańczyć mi się chce i prawie dzis kupiłam wakacje na spontanie od jutra. Dobrze ze się powstrzymałam mąż sprowadzil mnie na ziemie. Jeszcze jakiś hu... Zarysowal mi auto na parkingu i spierd... Ale jakoś mi to wisi.

przez Monster6 25 maja 2016, 22:44

Tak są częstym objawem nie tylko w depresji w Chad ale ogólnie w depresjach.W depresji w Chad występują częściej nadmierna senność w ciągu dnia(to co Draygan pisał) niż bezsenność.Ale to nadal zależy bo jak bym brał metylofenidat,stymulanty lub inne leki pobudzające to bym w depresji mógł nawet mieć bezsennośc i tak pisać.Więc to zależy od osoby i od leczenia.Tak po ustąpieniu depresji sen się normuję,leki wyregulowują rytm dobowy.Tylko to nadal zależy od leczenia bo jak bym brał olanzapinę i spał do 12 to mógł bym napisać że /cenzura/ problemy ze snem przechodzą :D Ale z reguły tak po ustąpieniu depresji problemy ze snem przechodzą.

przez Monster6 25 maja 2016, 22:54
laky290 napisał(a):Czy depresja w CHAD pojawia się gwałtownie nie dając wcześniej zwiastunów i tak samo niespodziewanie mija?

Niespodziewanie nie mija.No chyba że po lekach człowiek sobie siedzi 2 tygodnie i czuję że jest w depresji a potem nagle bach 15 dnia twierdzi '' yes yes yes nie mam depresji''! W taki sposób może stwierdzić że mija niespowiedzenia.W stanach mieszanych kiedy nastrój się zmienia co kilka godzin depresja może przechodzić co kilka godzin wprost w manie.Więc fakt niespodziewanie :smile: Tak depresja w Chad potrafi przyjść gwałtownie,nawet w ciągu kilku dni można spaść na samo dno zwłaszcza jeśli jest to depresja po hipomanii/manii.Daję zwiastuny choć przez niektórych mogą być niezauważone.Mi wtedy nagle myślenie zwalnia,nie ma takiego kopa,zaczynam działać coraz wolniej wolniej,zaczynają się lęki,różne inne objawy...aż po ciężką depresję.Co innnego jak między manią/hipomanią a depresją jest jeszcze stan mieszany wtedy nienawiść do ludzi dyforia swoje robi.To nadal zależy od leczenia bo inaczej się będzie spadać w depresje na leku który zapobiega epizodom depresji w chad a inaczej np. na samym antydepresancie z hipomanii wtedy w ciągu tygodnia można się zamienić w zupełnie innego człowieka i lecieć na sam dół.

przez Nihil 25 maja 2016, 22:58

"Anioły z mych pijackich majaków" (cyt. "Zostawić Las Vegas"), gdzie się podziewacie ?!
robaki-biedaki xD

przez Monster6 25 maja 2016, 23:06
joaszka napisał(a):Powiedziałam lekarzowi, że nie wierzę w żadną chad. Wysmial mnie. A mi po prostu wracają depresje. Mam dość.

xD Bo na tym to polega Chad górka-depresja,górka-depresja,górka-depresja.I będzie depresja wracać nawet najlepszy zestaw leków w 100% nie zabezpiecza przed nawrotem depresji.

Chciałbym siedzieć na miejscu psychiatry: Przychodzi pacjentka i mówi ''Panie Doktorze ja mam tylko wahania nastroju,(wymienia objawy chad),depresje wracają,między depresjami mam hipomanie, ale Chad to ja nie wierze :lol: ''

przez Monster6 26 maja 2016, 02:44
Cyklofrenia lepiej oddaje specyfikę i masakrację tej choroby.Podobnie jak przy schizo-frenia jest cyklo-frenia.Z tą różnicą że w schizofrenii ma się schizo a w cyklofrenii ma się cykle.Konsylium wybitnych lekarzy orzekło kiedyś, że Cyklofrenia utrudnia człowiekowi funkcjonowanie w społeczeństwie podobnie jak osobie bez nóg.To że się dostaję na to II grupę inwalidzką czyli umiarkowany stopień niepełnosprawności nie bierze się z przypadku.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Nihil 26 maja 2016, 08:24

... i jeszcze się zgadza obecności lista !
robaki-biedaki xD

przez eovo 26 maja 2016, 09:20
Ale chyba niewielka grupa osób chorych na CHAD ma rentę.

Sortuj wg