CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zdiagnozowana 15 maja 2016, 23:12
U mnie to raczej chad typ II bez lekow zawsze ciezka lezaca depresja z antydepresantami chwiejność. Albo co chwile inaczej albo jakieś lekkie hipo zdarzają się też dni normalności. Bez stabilizatora kiszka aczkolwiek wszyscy moi bliscy uważają że radzę sobie świetnie, pracuję i żyje jak dawniej. Rzadko obrywa się komukolwiek bo nie wytrzymuję. Tłumie to w sobie i dużo płacze w samotności. Niechce nikogo krzywdzić świadomie.

przez pneum 15 maja 2016, 23:13
A jaki stabilizator bierzesz?
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez zdiagnozowana 15 maja 2016, 23:30
Nie biorę rządnego. Biorę tylko minimalna dawkę setraliny ale tak się nie da. Zacznę chyba od lamotryginy tak ustalaliśmy z lekarzem aczkolwiek poczekam co powie na najbliższej wizycie. Mąż powiedzial mi coś ważnego dzisiaj. Że nie może patrzeć jak się męczę w pogoni za naszymi marzeniami i żebym przestała udawać że dam radę. Bo z chorobą sama w pojedynkę nie wygram. Wsparcie kogoś kogo kochamy bezcenne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pneum 16 maja 2016, 00:13
Stabilizatory mogą Ci naprawdę pomóc! Jeśli nie będziesz mieć uczulenia na lamo, to może być super. Większość osób sobie bardzo chwali :)

To świetnie, że masz wsparcie męża, pewnie Ci chociaż odrobinę łatwiej w trudnych chwilach.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez marwil 16 maja 2016, 01:16
Stałem się doprawdy leniwym sapliwym knurem. Nie chce mi się nawet czytać postów, choć po zmuszeniu się - są ciekawe.
Cerveza mi obrzydła, w końcu mieszam z colą, sokiem, zastępując nawet czymś mocniejszym, co skutkuje kacem będąc popijanym w końcu cervezą. Nie jestem wielkim miłośnikiem alka.
Czuję się na tyle dobrze, że nie wypada mi narzekać, jednocześnie tylko po używkach potrafię poczuć się jak należy. Nie znam ich zbyt wiele, a jedyną słuszną Marysię osierociłem już ponad 3 lata temu bezpowrotnie.
Jestem ciągle zmęczony, co jest bardzo męczące i sprowadza funkcjonowanie do poziomu padalca.
Czasem zdarzy się dzień jakiś całkiem dobry, ale to rodzynek w całym tym gównie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Ḍryāgan 16 maja 2016, 09:42
marwil, jak długo sobie radzisz bez leków? Chciałbym wiedzieć jakie mam szanse
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez marwil 16 maja 2016, 09:57
Ḍryāgan, Nie pamiętam, nie liczę czasu. Leków nie bierę dobry ponad rok chyba. Miałem kilka lat temu prawie 5-letnią remisję z minimalnym rozchwianiem, ale wtedy pięknie funkcjonowałem na trawce. Teraz mam podobnie, tylko kopcić już nie mogę, nad czym szczerze ubolewam. Zapytałem nawet lekarza, czy wskazane byłoby zażywanie marihuany pozbawionejh psychoaktywnego THC (http://faktykonopne.pl/thc-cbd-i-cbn-co-to-jest/).
A i owszem padła odpowiedź, lecz na ChaD mi tego nie będzie mogła przepisać, nawet jak będzie w aptece.
Także.... wczoraj nie piłem, to dzisiaj szarpnę coś.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 16 maja 2016, 11:24
Hej wszystkim.

Znowu dawno mnie nie było. Po wellbutrinie włączyła mi się remisja i trwa to nadal, czuję się zajebiście, tego też Wam życzę.
Wydaję także książkę, jakby ktoś chciał polubić mojego fanpage to zapraszam. Książka będzie dostępna za darmo

https://web.facebook.com/Powr%C3%B3t-z- ... 658008167/

przez WolfMan 16 maja 2016, 11:33
Depakiniarz, Polubiłem na fanpage ;) Dobra próbka starego dobrego Depakiniarza ;)

przez Carica Milica 16 maja 2016, 11:55
Depakiniarz, też polubiłam. :)

U mnie stan dziwacznosci - w głębinach głowy budzi się poczucie zajebistosci, ale jest jeszcze zbyt słabe,aby się przebić na powierzchnię. Jestem zawieszona między depresją, a planowaniem i działaniem, bo wciąż coś mnie hamuje. Czekam do momentu rozkrecenia wenli. Chcialabym trochę polatać.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Depakiniarz 16 maja 2016, 11:58
Dziękować. Myślę, że tak we wrześniu powinna wyjść. Staram się jeszcze o pozwolenia na cytaty z utworów muzycznych

przez WolfMan 16 maja 2016, 12:00
Depakiniarz, Myślę że jak poczytam to bardziej mi nie odwali ;)

przez Depakiniarz 16 maja 2016, 12:03
A tego to już nie wiem i w razie czego nie ponoszę odpowiedzialności ;)

przez Ḍryāgan 16 maja 2016, 12:04
WolfMan, od czytania chyba nie odwala. chociaż osobiście książki Intela nie byłem w stanie przeczytać. Ale blog Depakiniarza znam i czytałem, więc chyba przez książkę też dam radę przebrnąć. Problem jest taki, że niektóre teksty wywołują jakieś tam wspomnienia, niekoniecznie te pożądane
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Sortuj wg