CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez barsinister 18 sty 2013, 22:35
lubudubu napisał(a):re33 czyli chwilowe zalamanie nastroju. Bo chyba po takiej rozmowie z ciezkeij depresjii wyjsc sie nie da.

depresja w ChAD ma bardzo zróżnicowane oblicze (też kiedyś miałem takie szybkie wyjście ze stanu, który wydawał mi się beznadziejny, co prawda niestety nie na długo)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez amelia83 18 sty 2013, 22:42
wedrowka napisał(a):Tak pozostaje czekanie, odpisał psychiatra poprzez kontakt online. Powątpiewa w moją pierwszą diagnoze F20, ale jej nie wyklucza zasugerował że to może być choroba afektywna dwubiegunowa albo zaburzenia schizoafektywne. Pozostaje liczyć że trafie na dobrego lekarza w N. który spróbuje ustalić razem ze mną co mi dolega.

ja miałam diazgnozy: depresja, Chad i zaburzenia schizoafektywne ( dalej nie wiem, ktora trafiona, ale grunt to czuć się i jakoś funkcjonować)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez wedrowka 19 sty 2013, 00:10
amelia 83

no tak najważniejsze jakoś funkcjonować, jednak dobrze mieć trafną diagnoze wtedy można wspierać się lekami i wiadomo na czym się stoji. Ja niestety narazie nie mam takich leków.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JOSE 2 19 sty 2013, 19:02
Mam pytanie do wszystkich czadowców. Czy ktoś z Was zauważył, że będąc w depresji i dostając wysokiej gorączki ( ja ją miałem ze względu na anginy) po wyleczeniu zwykłej choroby, stan zdrowia psychicznego poprawiał się niesamowicie?
Nie wiem dlaczego, ale temperatura (wysoka) pomagała mi w czadzie.
Dawniej Rambo.

przez Widmo 19 sty 2013, 23:09
JOSE2
Ja mam na odwrot. Kazda infekcja straca mnie w dolek. Nawet madre ksiazki choroby opisuja jako potecjalne stresory mogace wpedzic w depresje. Podejrzewam nawet, ze infekcje zawsze mnie dopadaly po lekkich hipomaniach, kiedy organizm byl ponad miare eksplatowany stresem i nie zawsze higienicznym trybem zycia. Do tego, kiedy rok temu przez dobry rok, dwa lata bylem w ciaganacej sie a nieuswiadomionej subdepresji cale zdrowie mi sie posypalo.
Choroba wiec moze wywolywac depresje ale i wynikiem depresji moze byc choroba.
Ale moze byc tez cos w tym, ze choroba pojawia sie na koncu depresji, kiedy organizm juz jest mocno wyeksplatowany i wyjscie z choroby wiaze sie tez z odpoczynkiem i uleczeniem duszy.

przez sens 20 sty 2013, 11:39
S jak... napisał(a):Czytam:) Nie piszę jednak bo cóż pisać. W koło to samo. Jak jakiś czas dobrze to potem znowu dno. Przestałam wierzyć w leki i w lekarzy. Wciąż się zastanawiam czy to nie po prostu taki stan umysłu z którego z lenistwa nie chce mi się wyrwać. Nie wiem czy błogosławić to że mam dzieci czy przeklinać, czy cieszyć się że nie skończę z tym ze względu na nie czy też płakać. Wiem co bym zrobiła gdybym była sama! Mam dość lekarzy.

Pozdrawiam wszystkich.

S jak...czyli jednak ta poprawa w szpitalu była chwilowa?
Co bierzesz teraz ? Pamietam, że leki na Ciebie szybko przestawały działać....

a mnie teraz chyba sukces podbudował i od prawie 2 tygodni jest całkiem dobrze.
czuję się ...chyba nawet w ciągu 2-3 dni ... normalnie :)

Czego Wam wszystkim życzę

-- 20 sty 2013, 11:45 --

Popieram Widmo
W ciagu ostatnich 3 lat gdzie borykam się z deprechą albo bardzo bardzo silną albo taką, że da się żyć; rozchorowałam się tyle razy, że az juz mi głupio iść do rodzinnego z kolejna infekcją, długotrwałą biegunką, alergią, korzonkami etc.

A wcześniej prawie w ogóle nie chorowałam.
Pewnie też po części miało wpływ że wycofałam się ze sportu bo nie miałam siły: to może tłumaczyć infekcje, ale alergie..?
Alergia jest chorobą psychosomatyczną - dawno już zauważyłam silny związek z moim długotrwałym samopoczuciem.

pozdr
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez intel 20 sty 2013, 12:22
Właśnie zaliczam od kilku dni zjazd.

Tylko że mój zjazd jest zawsze stanem mieszanym.
Świat jest szaro -szary , spowolniony ( jakby kinematograf zszedł na powiedzmy 70 % nominalnych obrortów, ) dźwięki są przytłumione, przyszłośc jawi się tylko i wyłącznie jako niekończąca się udręka całkowice stłamszonego i chorego umysłowo niewolnika
-proces karny-adwokat poinformowal mnie że raczej nie ma szans na zawiasy
-nowe podatki
-zabierania prawa jazdy za byle co, a uzyskanie kolejnego niemożliwe z powodu najtrudniejszych chyba w świecie wymagań oraz zbliżającej si ę do europejskiej ceny
-mandaty za odśnieżanie samochodu " na chodzie"
- podwyżki, nowe opłaty
-inteligentne monitoringi identyfikujące pojazdy -już takie są w kilku miastach-i twarze ludzkie
- zniknięcie papierowej kasy na rzecz kasy wirtualnej, jakże łatwo za pomocą oprogramowania kontrolowalnej i odbieralnej
- podatek od deszczu
- podatek od pobierania i tak już opodatkowanej wielokrotnie kasy z bankomatu- podatek od dostępu do swoich pieniędzy
- nowy pomysł wprowadzenia opłat za korzystanie z dróg krajowych nawet
Już dawno przestałem oglądać TV ale i tak dołujące informacje doscierają do mnie każdego dnia. Jedynym skutecznym wyjściem wydaje się śmierć lub emigracja do ameryki południowej.
A jako że najczęsciej mam stan mieszany to takie na wskroś depresyjne myślenie jest podszyte maksymalnym wkurwem i napięciem. Nienawidzę praktycznie wszystkich wokół, a moi bliscy wydają mie się kompletnymi idiotami i niedołęgami.Jestem rozkojażony i popełniam błędy na poziomie debila.
Alkohol nie daje ukojenia. Nie wyłącza tego dziwnego napędu ani na chwilę. Nie potrafię się upić i wyluzować.
Na szczęscie mam świadomośc wynikającą z doświadczeń ostatnich 8 miesięcy że to stan przejściowy i należy go przeczekać na spokojnie, bez napinki, ponieważ za kilka dni przelecę przez nudny punkt "zero" znów na poziom "+" :D
Co do tradycyjnych chorób.
Myślę że zapadalnośc na nie ma ścisły związek ze stanem naszej psychiki. Otóz odkąd kiedy mam podwyższony napęd ( czyli jakieś 8 miesięcy ) mój permamentny wkurw chroni mnie nawet od kataru. Wszyscy wkoło zaliczyli juz po kilka "przeziębień" ( nazwa nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością ) aj nawet nie kichnę.
Ale fakt-wcześniej każda infekcja powodowała nasilenie najgorzszego chyba objawu z jakim się borykam-derealizacji.
Sorry za błedy w ortografii i retoryce-ale w takim stanie mam problemy z pisaniem.
intel

przez malgosia7602 20 sty 2013, 12:41
Ja też odkąd zaczęłam chorować stałam się alergikiem. Do tego doszła hiperprolaktynemia i wynikająca z niej hipokaliemia (niedobór potasu). Ta druga wynikała z nie leczonej hiperprolaktynemii, a zanim lekarze do tego doszli przeszłam męki. Na szczęście teraz już jest dobrze. Zdarzały się również niedobory żelaza, tak więc człek się sypie :(
Obecnie jestem na Depakininie i seronilu. Od około 2 tygodni pojawiają się przebłyski hipomanii,mniej więcej pół na pół z depresją, więc jest jakiś progres. Niestety te wahania są nadal męczące. Mam straszne problemy z wychodzeniem z domu. To u mnie nowość. Pewne objawy zanikają, ale w ich miejsce pojawiają się nowe, a wszystko to jedna wielka skrajność.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :smile:
Małgosia
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez JOSE 2 20 sty 2013, 22:15
Nie o to mi chodziło. Wiem, że w depresji można mieć objawy różnych chorób. Mnie chodziło o dobroczynny wpływ wysokiej temperatury na naszą chorobę, szczególnie na fazę depresji. Mnie to kilka razy pomogło. Kilka minut temu patrzyłem na programie ID (Investigation Discovery) na audycję o chorym na czad studencie w Stanach.
Historia skończyła się tragicznie.
Dawniej Rambo.

przez malgosia7602 20 sty 2013, 22:34
JOSE 2,

Ja zauważyłam dobroczynny wpływ na depresję ale temperatury powietrza :D :D
Mam zajefajną hipomanię za każdym razem, gdy wyjeżdżam do ciepłych krajów.
Rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem, który stwierdził, że mogłabym np w takim Egipcie, który uwielbiam normalnie z chadem funkcjonować. :shock:
W końcu słońce to naturalny antydepresant. Sprawdzałam już nawet ceny mieszkań w Sharm El Sheikh, hehehe. Sprzedając moje mieszkanie w Polsce, tam mogłabym kupić 60-70 metrowy apartament z basenem :D Co mi tam, żeby zabić to gówno jestem w stanie żyć wszędzie.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez JOSE 2 20 sty 2013, 23:18
O dobroczynnym wpływie słońca (światła) na depresję wiadomo już od bardzo dawna, dlatego ja latem jestem prawie czarny. Na południu Europy jest mniej chorób związanych z depresją. W Egipcie potrafiłem spać w pełnym słońcu, przy temperaturze przekraczającej 40 stopni.
Dawniej Rambo.

przez S jak... 21 sty 2013, 16:11
sens napisał(a):S jak...czyli jednak ta poprawa w szpitalu była chwilowa?
Co bierzesz teraz ? Pamietam, że leki na Ciebie szybko przestawały działać....

Biorę tylko kwetapinę na dobre spanie całe inne gówno przestałam brać. Po co jak i tak na nic się nie zdaje. Dążę sobie do autodestrukcji.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez JOSE 2 21 sty 2013, 20:26
S jak... nie załamuj się. Ileż to razy byłem w podobnym stanie. Za każdym razem myślałem, że nigdy już z depresji nie wyjdę. Zawsze wychodziłem. Jestem szczęśliwy że żyję.
Dawniej Rambo.

przez malgosia7602 21 sty 2013, 23:42
JOSE 2 napisał(a):S jak... nie załamuj się. Ileż to razy byłem w podobnym stanie. Za każdym razem myślałem, że nigdy już z depresji nie wyjdę. Zawsze wychodziłem. Jestem szczęśliwy że żyję.

Budujące słowa :great:

Czy ktoś z Was mógłby mi napisać jak właściwie wygląda REMISJA w chad?
Czy to stan podobny do tego sprzed choroby? Jak się wtedy czujecie?
F31

Lamotrygina 200 mg
remisja

Sortuj wg