CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez WolfMan 10 maja 2016, 18:04
INTEL 1 napisał(a):Nihil,

A wracając do tematu dziecka. Bez dziecka było by o wieeele łatwiej wprowadzić swój nihilizm w życie. Doskonale wiem, co to jest przeżyc samobójstwo ojca. I mimo to, mimo tej autopsyjnej wiedzy istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że moje dziecko zmuszone będzie przeżyc to samo. Jedyne co mogę zrobic to na koniec zapewnić mu odpowiedni i długotrwaly byt materialny. Wiem - "pieniądze szczęscia nie dają", ale pozwalają być luksusowo nieszczęśliwym :D

Intel mnie od dłuższego czasu zastanawia (nie żeby przysłaniało mi to życie ;) ) w jaki sposób zapewnisz dziecku płynność finansowa i odpowiedni,,długotrwały byt materialny,,
Z biednego rencisty zmienisz się na 1 dzień w Rockefelera ?
A może w mitycznego króla Midasa,który czego się dotknie zamienia w złoto?
Może odłożyłeś jakąś kasę w raju podatkowym?
Masz Nas za frajerów? ;)
Kipisz nienawiścią do wszystkiego i wszystkich,starasz się chyba ,,zarazić,, wszystkich w koło wszechogarniającym bólem dupy ;) Masochistyczną przyjemność sprawia Ci chyba dołowanie innych ble ble ble........
W temacie dzieci,mój znajomy Chadowiec ma 2 dzieci mają się dobrze i nic nie wskazuje że kiedyś będzie inaczej.
zdiagnozowana, Nie pytaj o tak ważne rzeczy na forum-takie moje zdanie.Powinien to być Twój świadomy wybór.

przez eovo 10 maja 2016, 18:14
Też mnie to ciekawi,chyba chodzi o dobre ubezpieczenie na życie i spowodowanie wypadku komunikacyjnego .
Co do dzieci INTEL przyznasz że ty jesteś wyjątkowo ciężki przypadek.
Ale z jednym się z tobą zgodzę nie wyobrażam sobie jak ktoś pisze że jest pewny małżeństwa a wali otwarcie na prawo i lewo,choroba nie jest żadnym usprawiedliwieniem i sam nie wiem czy takiego męża podziwiać czy uznać go za zwykłego frajera.

przez refren 10 maja 2016, 18:17
INTEL 1 napisał(a):Mój nihilizm będzie diametralnie inny. A z pewnością nastąpi. Będzie dynamiczny, krótkotrwaly i niszczycielski.

Najpierw coś zbuduj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nihil 10 maja 2016, 18:44
Wolf, knurze pyszałkowaty, wykurwiaj :D Przyjdzie "rozkurw" - inaczej będziecie wszyscy śpiewać :P Heh, Intel pewnie wytłumaczy Ci to dosadniej ..., a ja ? ja póki co płuczę musk uszkodzon tymi browarami i kminię nad kupnem składanej karimaty wzorowanej na modelu Bundeswehry - z taką będę nie do zatrzymania :D http://milworld.pl/product-pol-7022-Mil ... oduct=7022
robaki-biedaki xD

przez Ḍryāgan 10 maja 2016, 18:55
eovo napisał(a):Ale z jednym się z tobą zgodzę nie wyobrażam sobie jak ktoś pisze że jest pewny małżeństwa a wali otwarcie na prawo i lewo,choroba nie jest żadnym usprawiedliwieniem i sam nie wiem czy takiego męża podziwiać czy uznać go za zwykłego frajera.

Przyznaję, że ja też sobie nie wyobrażam, że facet przeszedłby do porządku dziennego nad faktem, że żona puszcza się na prawo i lewo. Owszem można wiele wytłumaczyć chorobą, ale... osobiście bym się obawiał czy jeśli facet zdiagnozowanej przeszedł nad czymś takim do porządku dziennego, to mu jeszcze zależy na żonie. Co do dzieci - osobiście mam wątpliwosci czy chciałbym sprowadzać na świat osobnika, który 1. mógłby odziedziczyć po mnie chorobę, 2. miałby pojebanego ojca
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez INTEL 1 10 maja 2016, 19:13
WolfMan napisał(a):Intel mnie od dłuższego czasu zastanawia (nie żeby przysłaniało mi to życie ;) ) w jaki sposób zapewnisz dziecku płynność finansowa i odpowiedni,,długotrwały byt materialny,,
Z biednego rencisty zmienisz się na 1 dzień w Rockefelera ?
A może w mitycznego króla Midasa,który czego się dotknie zamienia w złoto?
Może odłożyłeś jakąś kasę w raju podatkowym?
Masz Nas za frajerów? ;)

Chyba nie sądzisz, że na publicznym forum dla wariatów wyjawię swój plan tylko i wyłącznie celem przekonania niewiernych Tomaszów, zwłaszcza że taki ekshibicjonizm może mi skutecznie uniemożliwić późniejsza realizację owego planu :-)
Ludzie rozumni wielu rzeczy nie zrobią tylko dlatego iz w swym rozumie wiedza że za wszystko prędzej czy później ponosi się konsekwencje.
A co jeżeli owe konsekwencje można mieć w dupie w związku pewnością nie dożycia tychże ?
WolfMan napisał(a):Kipisz nienawiścią do wszystkiego i wszystkich,starasz się chyba ,,zarazić,, wszystkich w koło wszechogarniającym bólem dupy ;)

Tak , kipię i nie ukrywam tego, lecz od mojej dupy trzymaj się z daleka, hehehehe

WolfMan napisał(a):Masochistyczną przyjemność sprawia Ci chyba dołowanie innych ble ble ble........

Jedno wyklucza drugie....

WolfMan napisał(a):W temacie dzieci,mój znajomy Chadowiec ma 2 dzieci mają się dobrze i nic nie wskazuje że kiedyś będzie inaczej.

Mnie wzięło w wieku dorosłym. Podobnie jak Ciebie tak więc poczekajmy i zobaczymy.

A tak swoją droga byłem pewny że rycersko staniesz w obronie owej niewiasty. Czyżbyś -mając na uwadze Jej cykliczne wyskoki - zwąchał juz niczym avatarowy wilk dla siebie jakąś szansę ;-)

refren napisał(a):Najpierw coś zbuduj.

Mitologiczny Syzyf jest przykladem tego, iż czasami każdy wysiłek idzie na darmo.
Krew w piach.
Swoją drogą jakimż on musial być idiotą aby beznadziejnie toczyć ów kamień ku uciesze swoich ciemiężycieli.
Nie lepiej byłobyz ów wysiłek skierować przeciwko swoim prześladowcom? Albo sie uda i można ich pogrzebać, albo sie nie uda i to oni pogrzebią ciebie. Zamierzony efekt osiągnięty - koniec toczenia kamienia.

eovo napisał(a):Co do dzieci INTEL przyznasz że ty jesteś wyjątkowo ciężki przypadek.

Przemawia przeze mnie czysty pragmatyzm wynikający z doświadczenia...
...nie mam podpisu...

przez WolfMan 10 maja 2016, 19:28
INTEL 1, The best of Intel ;)
Jeszcze jedna mała uwaga,zawsze mówisz że jakbyś miał stały dostęp do swojego intelektu byłoby Ok.Moim zdaniem masz do niego dostęp cały czas ;)
W Twoje finansowe plany naprawdę nie wierzę ,wszak nie jestem z pierwszej łapanki.
Co do obrony niewiast,ja tutaj nie wyskoczyłem ze słowami ,,Intel odczep się od zdiagnozowanej,, czy coś podobnego
W jej temacie powiedziałem tylko ,żeby nie radziła się w takich sprawach ludzi z tego ,,specyficznego,, forum.
Nihil, Pobędę tu jeszcze jakiś czas wszak towarzystwo zacne,jednak jesteśmy wyjątkowi i nietuzinkowi,Ty jesteś tego żywym przykładem ;) Karimata fajna ;)

przez INTEL 1 10 maja 2016, 19:34
WolfMan napisał(a):INTEL 1, The best of Intel ;)
Jeszcze jedna mała uwaga,zawsze mówisz że jakbyś miał stały dostęp do swojego intelektu byłoby Ok.Moim zdaniem masz do niego dostęp cały czas ;)

Wolf... jak sądzisz, dlaczego często całymi tygodniami sie tutaj nie odzywam?
...nie mam podpisu...

przez Nihil 10 maja 2016, 19:40
Co do obrony niewiast,ja tutaj nie wyskoczyłem ze słowami ,,Intel odczep się od zdiagnozowanej,, czy coś podobnego

Pier*olisz Wolf, Ty tu już niedługo będziesz haremy zakładać :D Heh, żeby nie było, propsy itd., tylko ten - dla Nas, biednych odklejów też coś zostaw ;)
robaki-biedaki xD

przez INTEL 1 10 maja 2016, 19:57
WolfMan napisał(a):inansowe plany naprawdę nie wierzę ,wszak nie jestem z pierwszej łapanki.

Od dłuższego czasu układam sobie w głowie szczegółowy plan na DNI czy raczej TYGODNIE OSTATNIE. Jednym z elementow owego planu jest swoisty list pożegnalny, a może raczej wielostronicowe epitafium, w ktorym znajdzie sie cała geneza, przebieg i efekty owych dni.
Oczywiste jest , że wciśnięcie przysłowiowego "enteru" upubliczniającego owe dzieło ( bez fałszywej skromności- to będzie absolutny hit :D ) będzie jedną z ostatnich czynności w moim życiu :D
Pozostaje miec nadzieje, że do tego nie dojdzie ( ale szkoda by było mojego dzieła :D :D ), lecz nabyty pragmatyzm nie pozostawia mi raczej żadnych złudzeń...
...nie mam podpisu...

przez zdiagnozowana 10 maja 2016, 20:00
Nie zamierzam się bronić, ale nigdzie nie napisałam, że pieprzyłam się na lewo i prawo!!!! Nie robiłam tego! Dla mnie za zdradzanie uważam sam fakt korespondencji i sexualnych podtekstów. Raczej bawiłam się facetami i tym, że się na mnie napalają. Włączyłam hamulce zdecydowanie za późno, ale włączyłam!!!! i może dlatego mój mąż mnie dalej kocha nie wiem. Dużo by opowiadać, ogólnie w tym okresie byliśmy trochę osobno a trochę razem. Myślałam, że już ze sobą nie będziemy, ale nie chce mi się wywlekać tu na forum mojej historii. Dla jasności nie przespałam się z nikim w tym czasie, choć robiłam baaaardzo źle. Nie potrzebnie tu pisałam o dzidziusiu, to wkońcu moja i tylko moja sprawa. Ale dużo łatwiej wylać swoje emocje pisząc.

przez Monster6 10 maja 2016, 20:11
To że Intel1 jest nad wyraz inteligenty jest nie zaprzeczalne,widać to choćby po ostatnim poście.Tylko że inteligencja ma się nijak do choroby.Choroba nie wybiera.Myślę że sztuką jest choćby na chwilę wczuć się w stan drugiej osoby,bo łatwo można oceniać i gnoić kogoś kogo się nie zna.To że ktoś sobie tak radzi z chorobą czy siak też.Bo wierzę że każdy chce dla siebie jak najlepiej i stara się żeby tak własnie było.Więc ocenianie kto ma ile majątku co jak komu za pewnia i co ma zamiar zrobić przez pryzmat swojego chorowania i swojej osoby wydaję mi się bez sensowne.Każdy ma inne priorytety,każdy stara się walczyć.Po co sobie dogryzać?.Większość z nas zna cięzkie stany depresji jak i górki i za wywyższanie się może być równie dobrze wstyd kiedy samemu się upadnie.Chyba wiadomo że ktoś jest w fazie depresyjnej raczej nie będzie empatyzował na wskroś optymizmem i wszelakich pozytywizmem.To nie znaczy że nic nie robi i nie walczy bo wierze że każdy z nas to robi.Ilu z nas już czuło że to koniec problemów że depresja już nie wróci że najgorsze za nami że wszystko będzie już lepiej? I co było tak? Nie bo to wraca.Dopierdalanie komuś kto jest w epizodzie depresji jest czymś fajnym? To budzi jakiś podziw? Dla mnie to jak się cieszyć że się dojebało komuś na wózku inwalidzkim.Czyli żaden wyczyn.Trochę ogłady i empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziło moim zdaniem.Zresztę ten wątek jest naprawdę ciekawy do mniemam że dla osób postronnych nie mających z tym nic wspólnego również,jest tu tyle odłamów wariactwa opakowanego w inteligentny sposób,tyle cierpienia pomieszanego z inteligencją i wszystkim do kupy,że będąc chadowcem można się naprawdę wyróżniać i dla przeciętnych Kowalskich coś takiego może się wydawać inspirujące,fascynujące, przerażające i fantastyczne na swój sposób,nie zmieniając tego że jest to nadal nie wyobrażalne cierpienie.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez WolfMan 10 maja 2016, 20:24
Nihil, Aleś się uj..bał ;) Ale lubię Twój styl,może zacznij pisać bloga,czytuje owe jeśli ciekawe ;)
Monster6, Ostatnią rzeczą jaką bym mógł robić to wyśmiewać,piszemy jaka jest prawda Ja jestem realistą do bólu.
Intel nie przebiera w słowach i też pisze na podstawie jakichś tam doświadczeń,czy tego co można czasem w tej chorobie przewidzieć.....
Taka stara prawda jeszcze ,,Świat zacznijmy naprawiać od Siebie,, ;)

przez Nihil 10 maja 2016, 20:36
Btw. Heh, od kiedy CHADE przecwelili moderatorzy, serio, zaczął pisać nawet sensowne posty :D
robaki-biedaki xD

Sortuj wg