CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez vlad76 09 maja 2016, 08:54
[url]Tylko że nie ma sposobu, żeby się przebadać, nie ma żadnych badań, co najwyżej testy[/url]

Dlatego będe na 2tyg. obseracji - uważam, że to lepsze rozwiązanie niż sporadyczne spotkania z psychologiem, czy psychiatrą.

przez pneum 09 maja 2016, 10:26
refren, topiramat w połączeniu z karbamazepiną
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez zdiagnozowana 09 maja 2016, 10:30
Przestaje mi się to podobać!!!!! W sobotę na zakupach na ubrania i kosmetyki wydałam 1000zł, lekka ręką. W głowie chaos. Dzisiaj mam takie wyrzuty, że chyba połowę oddam. Czuję górkę, wszystkie zwiastuny. Podrywam facetów, przesadnie dbam o wygląd, wydaje łatwo pieniądze. A mąż nie widzi w tym nic dziwnego. Obniżam antydepresant, jedyne co mogę w obecnym stanie zrobić. :bezradny: :bezradny: :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 09 maja 2016, 10:40
zdiagnozowana, Włącz hamulce ,załóż ,,spadochron,, zawsze można się lekko i bezboleśnie spacyfikować Olanzapiną póki jeszcze jest czas ;)

przez zdiagnozowana 09 maja 2016, 11:06
WolfMan napisał(a):zdiagnozowana, Włącz hamulce ,załóż ,,spadochron,, zawsze można się lekko i bezboleśnie spacyfikować Olanzapiną póki jeszcze jest czas ;)

W teorii tak, ja nie mogę próbuje bezskutecznie zajść w ciążę, jedyne czym pozwala mi mój psychiatra się pacyfikować są małe dawki setraliny w zależności od stanu. Teraz po moim telefonie kazał zmniejszyć dawkę o połowę. Nie wiem czy dobrze robię nie lecząc się, ale tak pragnę dzidziusia.

przez vlad76 09 maja 2016, 11:15
Jak u was kochani z pracą jeśli można zapytać, moją bolączką zawsze był ten aspekt życia, najdłużej wytrzymałem 3 lata jednym zakładzie pracy, teraz gdy znów o tym myślę to chce mi się płakać, że nigdy nie znajdę zajęcią.

przez pneum 09 maja 2016, 11:15
Jesteś pewna, że ChAD i dziecko to dobre połączenie...?
f60.3 + f31 (remisja)

przez zdiagnozowana 09 maja 2016, 12:00
pneum napisał(a):Jesteś pewna, że ChAD i dziecko to dobre połączenie...?

Wcale nie jestem pewna. Bardzo się boję, ale nikt nie daje też gwarancji zdrowym osobom, że nie zachorują decydując się na dziecko. Mój tata umarł jak miałam 13 lat i długo chorował, pomimo tego pamiętam go jako najcudowniejszego tatę na świecie, za to z mamą nigdy nie miałam dobrych relacji pomimo, że jest w 100% zdrowa. Wiem tylko, że bardzo kocham mojego męża, a marzenie o dzidziusiu jest dla mnie najważniejsze. Nie chce mi się żyć z chorobą dla siebie, ale dla rodziny już tak. Rozmawiałam z kilkoma kobietami chorującymi i mającymi dzieci, zdania są podzielone, ale każda powtarza, że dziecko to najcudowniejsze co mogło ich spotkać. Bardzo się boję, ale jestem świadoma choroby! A ty gdybyś miała męża i wsparcie nie zdecydowałabyś się na dziecko?

przez zdiagnozowana 09 maja 2016, 12:04
vlad76 napisał(a):Jak u was kochani z pracą jeśli można zapytać, moją bolączką zawsze był ten aspekt życia, najdłużej wytrzymałem 3 lata jednym zakładzie pracy, teraz gdy znów o tym myślę to chce mi się płakać, że nigdy nie znajdę zajęcią.

Jakiś miesiąc temu pytałam też o pracę. Przewertuj sobie. Ja pracuję na etat od wielu lat, od dwóch lat choruję, w głębokiej depresji cudem utrzymałam pracę. Podobno daję radę, w pracy nawet nie przypuszczają, że choruję na coś. Nie wiem jak będzie w przyszłości... zobaczymy.

przez pneum 09 maja 2016, 12:11
zdiagnozowana, nie, osobiście nigdy nie zdecydowałabym się na dziecko. Parę miesięcy temu miałam bardzo silne ataki agresji względem dzieci, całe życie od dzieci stronię i nie chcę nawet na nie patrzeć. Nigdy nie miałam dzieciństwa i myśl, że ktoś mógłby je mieć przyprawia mnie o taką zazdrość, że mam ochotę wydrapać mu oczy i zjeść je na śniadanie :)))

Poza tym, nie chcę żyć w stałym związku, w ogóle nie interesuje mnie taki tryb życia. To pewnie kwestia borderline'a, ale mi to odpowiada. Nie jestem osobą rodzinną, ludzie są różni.

Jeśli jesteś świadoma choroby i nie rzucisz leczenia, to mam nadzieję, że Ci się uda i będziesz szczęśliwa :)
f60.3 + f31 (remisja)

przez zdiagnozowana 09 maja 2016, 12:26
pneum napisał(a):zdiagnozowana, nie, osobiście nigdy nie zdecydowałabym się na dziecko. Parę miesięcy temu miałam bardzo silne ataki agresji względem dzieci, całe życie od dzieci stronię i nie chcę nawet na nie patrzeć. Nigdy nie miałam dzieciństwa i myśl, że ktoś mógłby je mieć przyprawia mnie o taką zazdrość, że mam ochotę wydrapać mu oczy i zjeść je na śniadanie :)))

Poza tym, nie chcę żyć w stałym związku, w ogóle nie interesuje mnie taki tryb życia. To pewnie kwestia borderline'a, ale mi to odpowiada. Nie jestem osobą rodzinną, ludzie są różni.

Jeśli jesteś świadoma choroby i nie rzucisz leczenia, to mam nadzieję, że Ci się uda i będziesz szczęśliwa :)

Bardzo Ci dziękuję, aczkolwiek ja nigdy tak naprawdę nie zaczęłam się właściwie leczyć, ale to już inna kwestia. Myślę, że wiele z tego o czym piszesz zmieniło by Ci się gdybyś poznała osobę z którą zapragnęłabyś spędzić resztę życia. Jestem od Ciebie dużo starsza, a w twoim wieku na myśl o dziecku robiło mi się niedobrze, wiele się od tamtego czasu zmieniło. Idealna puentą jest to, ze ludzie są różni. Różnie też chorujemy.

przez joaszka 09 maja 2016, 15:55
od paru tygodni stabilny dół. lekarz nie pozwala mi wziąć więcej niż 5mg esci. mam tak mało energii. w dodatku dobija mnie to, że jestem sama.
joaszka

przez Carica Milica 09 maja 2016, 16:23
Depresyjny nastrój i ból głowy. Leżę i nie mam siły na nic.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Monster6 09 maja 2016, 17:05
Alkohol nr.1 w walce z depresją w CHAD :smile:

5 Fasbergów za 10zł (za słodkie blee ale od kiedy lekarstwa zą smaczne :lol: ) i depresja bye bye.Mogę wszystko 8)

Sortuj wg