CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez wedrowka 14 sty 2013, 18:51
Sens,
witam dziękuje, dzisiaj umówiłem się do lekarza rodzinnego jutro wizyta mam nadzieje że uda mi się załatwić skierowanie do psychiatry. Napisałem również opis mojej choroby do psychiatry w polsce . Próbuje złapać pion, narazie gotuje obiady. Dzisiaj jestem bez wspomagacza Xanaxu. I nie jest źle. Chociaż dobrze też nie jest. Bez samochodu nie wynurzam się z domu. Czuje paniczny lęk przed psami i wyjściem z domu. Eh mam nadzieje że lekarze coś poradzą i dadzą jakąś diagnoze. Praca... narazie chce załatwić sprawy z psychiatrą troche mnie to przeraża.

przez sens 15 sty 2013, 19:04
wedrowka napisał(a):Sens,
witam dziękuje, dzisiaj umówiłem się do lekarza rodzinnego jutro wizyta mam nadzieje że uda mi się załatwić skierowanie do psychiatry. Napisałem również opis mojej choroby do psychiatry w polsce . Próbuje złapać pion, narazie gotuje obiady. Dzisiaj jestem bez wspomagacza Xanaxu. I nie jest źle. Chociaż dobrze też nie jest. Bez samochodu nie wynurzam się z domu. Czuje paniczny lęk przed psami i wyjściem z domu. Eh mam nadzieje że lekarze coś poradzą i dadzą jakąś diagnoze. Praca... narazie chce załatwić sprawy z psychiatrą troche mnie to przeraża.

I co dostałeś skierowanie? na odległość to raczej Ci nikt diagnozy nie postawi.
W dołu dobrze jest się zająć prostymi czynnościami które nie wymagają myslenia....
powodzenia
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez re33 15 sty 2013, 22:46
Od miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim. Dołuję. Biorę 150 mg wenlafaksyny, 10 mg olanzapiny, Clonazepam, Lit. Choruję już tyle lat.... ostatnio ciąglę myślę o rencie, chciaż powrót do pracy mam zapewniony. Boję się, ze nie dam rady, ze juz nie mam siły pracować, a pracuję jako sprzedawca w dynamicznej firmie i muszę być w bardzo dobrej formie psychicznej. W piątek mam lekarza. W pracy powiedziałam, ze wracam 1 marca. Ale czy tak będzie...
"Nie rób z siebie mostu po którym inni spacerują"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malgosia7602 15 sty 2013, 23:00
Czad powiązany jest z alkoholem (nie mylić z alkoholizmem). Co do renty to nie wiem. Mnie udało się dotrwać do emerytury. Nadal pracuję, aby nie wpaść w depresję. Kiedyś będę musiał skończyć. Boję się tego dnia. Najlepsze wyjście dla mnie to praca do śmierci :why:
Zaznaczam, że mam odpowiedzialną pracę na dosyć eksponowanym stanowisku.[/quote]

JOSE 2,, witaj

Przeczytałam wszystkie Twoje posty w tym wątku. Piszesz, że u Ciebie przeważa depresja...
Jak udaje Ci się pracować i to jeszcze na eksponowanym stanowisku? Dla mnie w depresji umycie zębów jest jak wejście na Mount Everest, nie ma mowy o wstaniu rano z łóżka.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez JOSE 2 16 sty 2013, 11:10
Kiedyś epizody depresji potrafiłem przezwyciężać bez lekarst, teraz już nie. Ciężkiej depresji nie potrafię zwalczyć dlatego trzykrotnie wylądowałem w szpitalu (raz po próbie samobójczej). Trzykrotnie też zwalniałem się z pracy w danej firmie lub brałem urlop bezpłatny. Teraz mam super dopasowany zestaw lekarst.
Leczyłem też depresję alkoholem w pracy, bez niego nic nie potrafiłem zrobić, żadnego projektu.
W ciężkiej depresji jeszcze nigdy nie piłem alko, po prostu nie mogłem.

Wszystkich moich postów nie mogłaś przeczytać ponieważ kiedyś pisałem pod innym nickiem.
Dawniej Rambo.

przez wedrowka 16 sty 2013, 12:43
Sens:
"I co dostałeś skierowanie? na odległość to raczej Ci nikt diagnozy nie postawi.
W dołu dobrze jest się zająć prostymi czynnościami które nie wymagają myslenia....
powodzenia"

Tak lekarz wysłał dopiero list do kliniki psychiatrycznej. Mam czekać do dwóch tygodni na odpowiedz.
Teraz próbuje się zająć pracą. Właściwie obmyślam jak skontaktować się z szefem.
Co do prostych czynności to gotuje obiady.

przez malgosia7602 16 sty 2013, 14:30
JOSE 2 napisał(a):Kiedyś epizody depresji potrafiłem przezwyciężać bez lekarst, teraz już nie. Ciężkiej depresji nie potrafię zwalczyć dlatego trzykrotnie wylądowałem w szpitalu (raz po próbie samobójczej). Trzykrotnie też zwalniałem się z pracy w danej firmie lub brałem urlop bezpłatny. Teraz mam super dopasowany zestaw lekarst.
Leczyłem też depresję alkoholem w pracy, bez niego nic nie potrafiłem zrobić, żadnego projektu.
W ciężkiej depresji jeszcze nigdy nie piłem alko, po prostu nie mogłem.

Wszystkich moich postów nie mogłaś przeczytać ponieważ kiedyś pisałem pod innym nickiem.

A jednak... :smile: Rambo123?
Jakie leki obecnie bierzesz? Pozdrawiam
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez JOSE 2 16 sty 2013, 19:56
Depakinę dwie tabletki i setkę Ketrelu - wszystko przed snem. Na razie nie mam specjalnych wahań nastroju. Pomógł mi szczególnie Ketrel.
Dawniej Rambo.

przez sens 17 sty 2013, 23:22
re 33 jak się teraz czujesz?

wedrowka powodzenia w czekaniu

S jak ... czytasz nas? Co u Ciebie?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez S jak... 18 sty 2013, 14:47
Czytam:) Nie piszę jednak bo cóż pisać. W koło to samo. Jak jakiś czas dobrze to potem znowu dno. Przestałam wierzyć w leki i w lekarzy. Wciąż się zastanawiam czy to nie po prostu taki stan umysłu z którego z lenistwa nie chce mi się wyrwać. Nie wiem czy błogosławić to że mam dzieci czy przeklinać, czy cieszyć się że nie skończę z tym ze względu na nie czy też płakać. Wiem co bym zrobiła gdybym była sama! Mam dość lekarzy.

Pozdrawiam wszystkich.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez re33 18 sty 2013, 14:57
Jestem po wizycie u lekarza. Tak mnie podbudował, że przestałam myśleć o rencie i od 1 marca wracam do pracy :)
"Nie rób z siebie mostu po którym inni spacerują"

przez malgosia7602 18 sty 2013, 15:05
re33 napisał(a):Jestem po wizycie u lekarza. Tak mnie podbudował, że przestałam myśleć o rencie i od 1 marca wracam do pracy :)

:brawo:
F31

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez Siding Spring 18 sty 2013, 15:31
re33 czyli chwilowe zalamanie nastroju. Bo chyba po takiej rozmowie z ciezkeij depresjii wyjsc sie nie da.

przez wedrowka 18 sty 2013, 17:02
Tak pozostaje czekanie, odpisał psychiatra poprzez kontakt online. Powątpiewa w moją pierwszą diagnoze F20, ale jej nie wyklucza zasugerował że to może być choroba afektywna dwubiegunowa albo zaburzenia schizoafektywne. Pozostaje liczyć że trafie na dobrego lekarza w N. który spróbuje ustalić razem ze mną co mi dolega.

Sortuj wg