CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Carica Milica 17 kwi 2016, 21:04
eovo, skąd masz info, że nie daje żadnych skutków ubocznych? Bo jak nie jest to lamo, to chyba czas iść do rodzinnego. :D
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez WolfMan 17 kwi 2016, 21:32
Carica Milica, Kupuj moto to Sobie razem pośmigamy ;)

przez Carica Milica 19 kwi 2016, 09:56
Od wczoraj silne stany depresyjne i ataki paniki. Boję się wyjść z domu. Powróciły myśli autodestrukcyjne i samobójcze. Mam dzisiaj zajęcia, jakąś imprezę urodzinową i zostanę w czterech ścianach, próbując trzymać się z daleka od ostrych przedmiotów i tabletek. Zapodalam sobie benzo, oby pomogło.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdiagnozowana 19 kwi 2016, 11:47
Brała któraś z Was duphaston bądź luteine na regulację cyklu? Biorę od kilku dni i czuję, się mega depresyjnie... sama nie wiem czy to od choroby czy od leku. Na ulotce pisze, że może powodować stany depresyjne ale czy rzeczywiście od tego nie wiem... I jak tu leczyć zaburzenia hormonalne i zaburzenia psychiczne jak jedno powoduje drugie....

przez guernone 20 kwi 2016, 22:26
grrrrrrr ale mnie ludzie w pracy wk$#@#@$

co 2 dni mam ochotę rzucić wypowiedzenie na biureczko - albo lepiej, L4 od doktorka psycholka
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez pneum 20 kwi 2016, 22:35
U mnie uaktywniło się upragnione działanie topiramatu - prawie w ogóle nie czuję głodu. Mam nadzieję, że szybko wrócę do formy sprzed zimy, kiedy zaczęłam brać perazynę. Jeśli ten lek będzie mnie również stabilizował, to będę w siódmym niebie.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez joaszka 20 kwi 2016, 22:48
czuję się chuujowo, prawie nie mam energii, totalnie boję się przyszłości, jestem rozdrażniona, jednocześnie wpadło mi dziś do głowy super rozwiązanie, żeby iść na kurs kucharski i w końcu zająć się tym, co lubię i teraz jestem nakręcona na maksa. rano pewnie będzie znów to samo, co od paru dni - total zmuł. a dziś jeszcze lekarz zwiększył mi kwetę do 250... yhhhh. Mam taki mętlik w głowie, że :time:
joaszka

przez Carica Milica 20 kwi 2016, 22:50
pneum, szybko poszło z topiramatem. ;) Idę jutro do lekarza i pomęczę go o wznowienie kuracji tym lekiem. Mam jeszcze pół opakowania, ale nie chcę brać na własną rękę.

joaszka, idź na kurs, to otworzymy razem restaurację gdzieś pomiędzy Poznaniem, a Warszawa. :D Dlaczego Ci zwiększył dawkę kwety?
III Miss Forum

przez joaszka 20 kwi 2016, 22:53
Carica, powiedział, że zwiększa mi, bo potrzebuję jej działania antydepresyjnego, a więcej escitilu niż 5mg nie może mi dać.
antydepresyjne działanie kwety - ok, podobno jakieś tam jest - ale kuuuuuurwa.

tak. ja naprawdę chcę mieć własne gastro. pracowałam już w tej branży i bardzo ją lubię.
joaszka

przez kazimierz61 21 kwi 2016, 03:27
Nie wiem ale w pracy czuję się lepiej, potrafię z ludźmi rozmawiać, a gdy tylko wrócę do domu to się wycofuje i nie rozmawiam z nikim, otwieram gębę tylko wtedy kiedy muszę.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez huśtawka 21 kwi 2016, 08:44
pneum napisał(a):U mnie uaktywniło się upragnione działanie topiramatu - prawie w ogóle nie czuję głodu. Mam nadzieję, że szybko wrócę do formy sprzed zimy, kiedy zaczęłam brać perazynę. Jeśli ten lek będzie mnie również stabilizował, to będę w siódmym niebie.

Bierzesz to jako stabilizator??Boże,też bym chciała nie czuć głodu... :(
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Carica Milica 21 kwi 2016, 10:01
huśtawka, po topiramacie przez dwa tygodnie prawie nic nie jadłam. Miałam jadłowstręt. Niestety się przyznalam lekarzowi i kazał odstawić.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez huśtawka 21 kwi 2016, 10:49
Carica Milica napisał(a):huśtawka, po topiramacie przez dwa tygodnie prawie nic nie jadłam. Miałam jadłowstręt. Niestety się przyznalam lekarzowi i kazał odstawić.

A w jakich dawkach brałaś???
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez zdiagnozowana 21 kwi 2016, 11:56
Mam pytanie jak oceniacie życie z chorobą po zaczęciu się leczyć? Czy jest dużo lżej? Już sama nie wiem co mam robić. Biorę tylko antydepresant bo chciałabym zajść w ciążę, męczę się tak już z pół roku. Jest ciężko, czasem bardzo, nachodzą mnie myśli s bo depresja daje popalić. Już nie wiem co mam robić... Nie wiem czy uda mi się zajść w ciąże, mój lekarz mówi, że ze strachu mam blokadę psychiczną i dlatego się nie udaje. Już sama nie wiem co robić, albo marzenia o dzidziusiu, albo leczenie. Czy u Was leki przyniosły dużą poprawę?

Sortuj wg