CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Ḍryāgan 13 kwi 2016, 00:26
Przestroga dla wszystkich leki najlepiej odstawiać stopniowo, bo inaczej efekt jest taki właśnie jak u Caricy
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez pneum 13 kwi 2016, 09:45
Ja w tym tygodniu zaczynam (cudem zdobyty) topiramat - uciekam od litu :mrgreen: Ale karbę będę odstawiać powoli, 100mg na tydzień
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez Carica Milica 13 kwi 2016, 10:19
Ḍryāgan, polecenie lekarskie, więc się zastosowałam. Dzisiaj mam górkę.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 13 kwi 2016, 11:14
Po wyjściu ze szpitala czuję się źle. Zabija mnie lęk. Nie wiem, jak zorganizować sobie życie. Boję się wszystkiego. Nieustające napięcie. To ciągnie mnie w kierunku depresji.
joaszka

przez kazimierz61 14 kwi 2016, 10:33
joaszka, Tam byłaś bezpieczna i miałaś jakiś harmonogram prac, terapii i innych zajęć, a tu nagle sama ze sobą na sam. Ten ciąg w kierunku depresji jest niebezpieczny, przydał by się jakiś antydepresant. Ja od miesiąca mam ciąg w dół, bronię się jak mogę, wizyta u lekarza dopiero 5 maja, muszę wytrzymać, mam antydepresant, ale byłoby trzeba wyższą dawkę.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Bode Miller 14 kwi 2016, 17:50
Byłem wczoraj u swojego doktorka. Przepisał Seronil na 4 miesiące i tyle. Wizyta trwała dosłownie kilka minut.
Co do szpitali to jest to mit z tym "ustawianiem leków" i pseudoterapią. Mają dla pacjentów mniej czasu niż lekarze pracujący w przychodni. Jak ma lek nie załapać to i tak nie załapie a jak załapie to załapie u lekarza z największego wypizdowa. Zresztą trzeba czekać conajmniej 6 tygodni ,żeby poczuć jakiś efekt i to najczęściej na zasadzie półśrodka.
Bode Miller

przez refren 15 kwi 2016, 17:03
zdiagnozowana napisał(a):Mam takie pytanie. Ilu z Was chorując na CHAD jest wstanie normalnie pracować? J

Mam pracę, którą mogę wykonywać również jak się źle czuję, m.in dlatego, że nie muszę wychodzić do ludzi i mam po kilku latach duży stopień zautomatyzowania w niej, poza tym nie jest wymagająca. Chyba mam szczęście, choć z drugiej strony się nie rozwijam i nie zarabiam tyle, żeby być samowystarczalna.

przez guernone 15 kwi 2016, 22:44
Też pracuję na pełny etat.
Czasami jest trudno i mój stan odbija się na relacjach w pracy, moim zachowaniu itp.
Na szczęście mimo problemów z koncentracją i pamięcią wyniki mam ostatnio bardzo dobre i one mnie bronią.
Mimo wszystko co jakiś czas mam rozmowy z kierownikiem, bo moje nastawienie potrafi zadziałać destrukcyjnie na otoczenie oraz organizację pracy.

Często mam myśli aby stamtąd wybyć - wszyscy mnie wkurwiają, rośnie frustracja z pracy poniżej moich kwalifikacji... jednocześnie chcę tam pracować, bo siedzenie w domu bez roboy mogłoby być dla mnie gwoździem do trumny
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez refren 17 kwi 2016, 01:13
Michaśśś napisał(a):Na koniec tylko przestrzegam jeśli ktoś ma klasyczny chad typu I lub II i próbuję się stabilizować samą lamo.Nie dość że lamo nie zabezpiecza przed manią czy hipomanią a na pewno dawki poniżej 200mg tego nie robią to te górki sa bardziej destrukcyjne i gorsze w skutkach niż hipomanie po samych SSRI.Bo nie dość że człowiek pojebany od chad to jeszcze bardziej pojebany od leków.

Możesz to rozwinąć? Dlaczego hipomanie po lamotryginie są Twoim zdaniem gorsze niż od SSRI?
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Michaśśś 17 kwi 2016, 03:26
refren napisał(a):
Michaśśś napisał(a):Na koniec tylko przestrzegam jeśli ktoś ma klasyczny chad typu I lub II i próbuję się stabilizować samą lamo.Nie dość że lamo nie zabezpiecza przed manią czy hipomanią a na pewno dawki poniżej 200mg tego nie robią to te górki sa bardziej destrukcyjne i gorsze w skutkach niż hipomanie po samych SSRI.Bo nie dość że człowiek pojebany od chad to jeszcze bardziej pojebany od leków.

Możesz to rozwinąć? Dlaczego hipomanie po lamotryginie są Twoim zdaniem gorsze niż od SSRI?

Napisałem ci na priv bo być może serio cię to interesuję i jakoś może pomóc.Tutaj nie bo nie chcę się udzielać i nie będę.Pozdro.
To ja Chada proszę o zbanowanie tego konta.Eh jak nie chciałem to zbanowali jak chcę to konto zostawione i kusi :>

przez WolfMan 17 kwi 2016, 12:32
Wiosna wiosna ,ach to Ty ;)

przez Carica Milica 17 kwi 2016, 19:19
Wolf, też bym chciała taką wiosnę!

Nadal zdycham przez odstawienie lamo. /cenzura/, wcale lepiej nie jest.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez eovo 17 kwi 2016, 19:39
Lamo nie powinno raczej dawać żadnych skutków odstawieniowych.

przez joaszka 17 kwi 2016, 19:51
Ja zdycham dalej na depresję. Kurwwa się rozwija. Dziś kumpel na siłę wyciągnął mnie na cały dzień do ludzi. Jestem wykończona.
joaszka

Sortuj wg