CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez lukrowana 31 mar 2016, 17:19
oprócz lamo biorę jedynie 1/4 tabletki mirtoru 15 mg, nic więcej. Najgorsze jest to, że np po wszystkich ssri mam nadmierną sennosć, która nie mija z czasem i zaczyna sie od minimalnej dawki :( a z kolei aktywizujace antydepresanty wręcz wywalają mnie w hipo/manię.

przez Carica Milica 31 mar 2016, 17:37
Lamo jest normatymikiem i stosuje się go również w leczeniu padaczki. AtroposlsDead napisał to dość pokretnie.

Mnie po lamo też zamulało. A cztery tygodnie to krótki okres, tym bardziej, ze wchodzisz na wyzsze dawki.
III Miss Forum

przez Bode Miller 31 mar 2016, 21:06
Że wam się chcę to wszystko tak rozkminiać... Na początku forumowej kariery też tak rozkminiałem. Na jeden /cenzura/ te leki. Mam wrażenie ,że niczym się od siebie nie różnią. Po 9 latach brania przyszedł jeden wniosek. Te wszystkie leki nadają się do:

Ostatnio edytowano 31 mar 2016, 21:09 przez Bode Miller, łącznie edytowano 2 razy
Bode Miller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carica Milica 31 mar 2016, 21:09
Bode Miller, to jeszcze ten etap w życiu forumowym/chorobowym, że się rozkminia. Przynajmniej u mnie. :mrgreen: Jak się trzymasz?
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Bode Miller 31 mar 2016, 21:20
W miarę w porządku. Funkcjonuje na 70%. Pracuje, jeżdże autem, czasem wyjście na basen w tygodniu i weekend do lasu na nordic. Nie ma tragedii. Chociaż nie jest to co w czasie pełnej remisji, którą miałem przez pierwsze 4 lata choroby na wenlafaksynie. Funkcjonowałem wtedy jak 100% zdrowy człowiek. Dzięki
Bode Miller

przez WolfMan 01 kwi 2016, 14:09
Bode Miller, Przyjedziesz do mnie w maju to Cię wyleczę na 100% bez leków ;)
200 km/h jest jak prozac ;)

przez Carica Milica 01 kwi 2016, 14:57
Kiepsko dzisiaj. Musiałam zapodać benzo mojej głowie, bo cała dygotałam i przez lęki obijałam się od ściany do ściany. Poszłam na zajęcia, ale się okrutnie trzęsłam i koleżanka dziwnie na mnie spoglądała, bo długopis mi dygotał w ręku. Czuję się chuuujowo.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez guernone 02 kwi 2016, 19:48
Od dwóch miesięcy powoli, ale sukcesywnie, zjeżdżam.
W styczniu paro z 20 na 30.
2 tyg. temu z 30 na 40.
Ale różnicy nie zauważam.

Jeśli nie zatrybi to plan jest taki, że wejdę na wenlafaksynę.

Szczerze mówiąc chciałbym odstawić lamo i paro po to, aby zobaczyć jak się czuję na czyściocha...
Ale ryzyko odstawienia lamo jest takie, że za drugim razem może już nie zaskoczyć :roll:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez WolfMan 03 kwi 2016, 00:48
guernone, Ja po diagnozie dostałem Lit,ale zaraz potem zmieniłem na Lamotryginę i zaskoczyło, Lamo działa nieżle od 2 lat ,nie mam zjazdów,czasem lekkie przyjemne hipo które kontroluję ;)
Też mnie czasem kusi odstawienie,ale wizje ciężkiej klinicznej depresji jaka przechodziłem przez ponad 7 miesięcy skutecznie mnie odstraszają od tego kroku ;)
Jedyna rzecz która mnie przy Lamotryginie wkurza to to że kosi mi pamięć krótkotrwałą-zresztą wielu ludziom kosi po pamięci.
Ja mam za dużo problemów osobistych,dlatego się dziwie ze jeszcze funkcjonuję ,,normalnie,, Chyba twarda ze mnie sztuka ;)

przez guernone 03 kwi 2016, 12:32
WolfMan, no cóż - dużo prawdy w tym co mówisz. Mam podobne doświadczenia.
Były trudne chwile, gdy stan z teraz brałbym z pocałowaniem ręki.

Właśnie tego jestem ciekaw - jakie dokładnie lamo ma u mnie skutki uboczne.
Biorę ją już 20 miesięcy, natomiast gdy na nią wchodziłem byłem totalnie roz**** i trudno mi teraz określić jaki miała na mnie wpływ na początku.
Ogólnie funkcje poznawcze u mnie mają się tak sobie i nie wiem czy to psychika czy chemia. Dlatego od czasu do czasu mam chęci, aby to sprawdzić.

A i też faktem jest, że u mnie dużo się dzieje, więc gdyby dołożyć odstawienie leków mogłoby mnie to załatwić...

Brał ktoś z Was mix wenla + lamo?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Ḍryāgan 03 kwi 2016, 15:17
guernone, ja brałem, ale dość krótko rok temu. Wyciągnęło mnie dość łagodnie z deprechy. Potem przestałem brać wenlę, bo czułem, że za mocno idę w górę. Po lamotryginie nie miałem jakichś drastycznych uboków. Trochę problemy z koncentracją i trochę czasem zawroty głowy
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez marwil 04 kwi 2016, 20:49
Niezaprzeczalnie jestem świrem, wariatem, innym niż "zdrowa" część społeczeństwa w rurkach, pikowanych kurteczkach i zaczesanych fryzurkach z "brawo ja" na tępych twarzach, postrzeganych przeze mnie jako "tępe ryje".
Co do leków, to nie biorę. Będę brał, gdy będę zmuszony. Nie ma w tej chorobie systemów, jak w lotto, a statystyki można o kant pękniętego na pół tyłka potłuc w odniesieniu do poszczególnych przypadków. Leki bywają niezbędne w przypadku manii, lub ciężkiej depresji, lecz brane "wg ustalonej koniunktury psychiatrycznej" są moim zdaniem samym złem.
Brawo ja ;)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Ḍryāgan 04 kwi 2016, 20:51
marwil, brawo Ty. Jestem twoim fanem, jako, że wyznaję dokładnie tę samą filozofię choroby :) A większość społeczeństwa też zdrowo świrnięta, tylko nie zdiagnozowana. Albo świat zwariował
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez WolfMan 05 kwi 2016, 00:17
marwil, The best of marwil,
Też na ulicy zauważam sporo ,,tępych ryjów,, chociaż jak byłem zdrowy też to widziałem ;)
CDN........ ;)

Sortuj wg