CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez pneum 27 mar 2016, 14:00
Ja sobie teraz wymyśliłam, że chciałabym spróbować kombinacji topiramatu, tianeptyny i śladowych ilości kwety na sen, ale nie wiem, czy dam radę namówić psychiatrę. Muszę zejść z wenli, bo podbija hipomanię, a tianeptyna praktycznie nie ma skutków ubocznych no i pomogłaby na pogorszenie funkcji poznawczych, co mogłoby mieć miejsce przy topiramacie. Boję się tylko, że ta mieszanka działałaby za mało przeciwdepresyjnie.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez lukrowana 27 mar 2016, 23:42
u mnie chyba trochę lepiej, odkąd weszłam na 100 mg lamo. schodzi mi już euforia, nielimitowana energia, a zarazem nie łapię doła, tylko dziś miałam dość spory wybuch agresji, bez powodu . I boję się, że to się znowu powtórzy, bo w takim momencie jestem bardzo nieznośna, jestem wyniosła i wyrzucam komuś same niemiłe i zwykle nieprawdziwe rzeczy.
Lekarz mi kazał wejść na 150, ale się boję, bo generalnie jestem wrażliwa na leki, zawsze jakieś uboki mam i boję się tego, że mogę się zamulić przez to.

przez Ḍryāgan 27 mar 2016, 23:48
lukrowana, myslę, że sobie trochę wmawiasz działanie tej lamotryginy. Skoro dopiero zaczęłaś ją brać to raczej jeszcze nie ma żadnych efektów (a jedyne co Ci się może przydarzyć to swędzenie skóry). Dla chadowca dawka terapeutyczna to dopiero 200 mg i na jej rozkręcenie trzeba czekać przynajmniej trzy miesiące. Nie wierzę też, że lamotrygina potrafi wybić z hipomanii
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lukrowana 28 mar 2016, 00:05
hm, mi lekarz obiecał inaczej. biorę już przeszło 3 tyg. słuchaj, potrafię mieć nawet zamułę na 37,5 mg wenlafaksyny, śpię po ćwiartce 15 mg mirtazapiny, więc wiesz. Bardzo łatwo reaguję na leki i to nie efekt placebo, bo niczego sobie nie wkręcam.Jak miałam brać anafranil, to po pierwszej tabletce żygałam całą noc, nie pierwszy raz po tabletkach i już więcej nie wzięłam.
Swędzenie skóry i lekką wysypkę mam.

przez Ḍryāgan 28 mar 2016, 08:29
lukrowana, o nie wiem, być może. Każdy reaguje trochę inaczej, ale mimo wszystko lamotrygina jest tylko stabilizatorem i raczej nie "wyleczy" z hipomanii. Generalnie też szybko reaguję na leki, ale jak już coś tam się dzieje to potrzebuję czegoś bardziej efektywnego. Zresztą nieważne, najważniejsze żeby działało. W sumie efekt placebo też byłby pożądany. Gdybyśmy sami sobie potrafili pomóc bez leków to byłoby idealnie. Jeśli Tobie pomagają minimalne dawki to też dobrze. Przynajmniej mniej się nafaszerujesz ty gównem. A propos - wysypka po miesiącu powinna już ustąpić, jak nie - to może masz uczulenie na lamo i nie powinnaś brać
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez WolfMan 28 mar 2016, 13:16
lukrowana, Ḍryāgandobrze Ci mówi,ja biorę właśnie lamotryginę w dawce 200mg na dobę-na początku od malutkich dawek zaczynałem i zwiekszałem bardzo powoli az doszłem do 200.
zacząłem brać w czasie ,,normalnego samopoczucia,, zmieniałem lek.U mnie lamotrygina trzyma mnie bardzo dobrze w pionie tak że nie mam zauważalnych zjazdów,oceniam ją jako dobry stabilizator oczywisćie jak dla mnie.Jedyny minus to kosi pamięć krótkotrwała i to mnie czasem wkurza ;)

przez pneum 28 mar 2016, 13:37
WolfMan, zazdroszczę, u mnie przy 100 mg pojawiły się problemy z oczami i spuchnięty język, więc lekarka kazała odstawić i musiałam wrócić do karby :/
f60.3 + f31 (remisja)

przez WolfMan 28 mar 2016, 13:41
Lamotrygina jest dosyć nowoczesnym lekiem,ja poza problemem z pamięcią krótkotrwałą nie mam innych skutków ubocznych,zastąpiłem znienawidzony ,,Lit,, na Lamo i nie żałuję.
Zwiększaj powoli do 200mg,może skutki uboczne miną i będzie dobrze ;)

przez pneum 28 mar 2016, 13:42
Zwiększałam powoli, miałam dwa podejścia - niestety mam alergię :(

A czemu nienawidziłeś litu?
f60.3 + f31 (remisja)

przez WolfMan 28 mar 2016, 13:51
Li to bardzo stary lek z wieloma skutkami ubocznymi w stosowaniu przez wiele lat,pozatym brałem go po wyjściu ze szpitala z którego wyszedłem w depresji i sam nie wiem czy samopoczucie było gorsze ze względu na deprę,czy przez Lit-w mojej opini Lit mnie bardzo zamulał.
Lit to pierwiastek który nie występuje naturalnie w organizmie człowieka,można się nim nawet zatruć,należy robić często badania krwi,żeby kontrolować jego poziom w organizmie.

przez Bode Miller 28 mar 2016, 13:55

Nasz kolega :).
Bode Miller

przez pneum 28 mar 2016, 14:07
WolfMan, wiem sporo o licie, lekarka próbuje mnie na niego namówić od miesięcy, ale zawsze oponowałam. A mogłabym wiedzieć, czy przytyłeś?
f60.3 + f31 (remisja)

przez WolfMan 28 mar 2016, 14:11
Od Litu nie przytyłem bo brałem go krótko i zmieniłem na Lamo
Co oznacza stwierdzenie że wiesz sporo o Licie?

przez Carica Milica 28 mar 2016, 14:16
Niedawno lekarz zapytał, co myślę o wprowadzeniu litu do leczenia. Kategorycznie odmówiłam. Raz, ze względu na skutki uboczne. Dwa, nie chce mi się bawić w bieganie do szpitala na kontrolowanie poziomu tego pierwiastka w organizmie.
III Miss Forum

Sortuj wg