CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez piękna 25 mar 2016, 08:12
Ejże,Kazimierzu nie przesadzaj i nie wmawiaj sobie za dużo,uśmiechy posyłam :papa: :papa: :papa:
piękna

przez lukrowana 25 mar 2016, 11:39
czyli mówicie, że lamo na pewno nie pogorszy stanu? bo takie mam wrażenie, że jest gorzej, dalej mam nielimitowaną energię, mało śpię, mam zmienne nastroje. Od euforii, agresji, której nie kontroluję, po napady płaczu, czarne myśli, chęć samookaleczenia. I to tak wygląda jakby od brania lamo było coraz gorzej.

przez kazimierz61 25 mar 2016, 11:51
lukrowana, Moim zdaniem powinnaś zgłosić się do szpitala bezpośrednio, lub przez rodzinnego po skierowanie. Te objawy które opisujesz to uważam że naprawdę nie można z tym długo czekać, tam byłabyś bezpieczna.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ḍryāgan 25 mar 2016, 12:26
lukrowana, lamo wcale nie chroni przed zwyżką, co najwyżej pomaga przy depresji. Przy objawach manijnych figę Ci lamotrygina pomoże, na pewno Cię nie spacyfikuje.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez marwil 25 mar 2016, 13:35
kazimierz61 napisał(a):lukrowana, Moim zdaniem powinnaś zgłosić się do szpitala bezpośrednio, lub przez rodzinnego po skierowanie. Te objawy które opisujesz to uważam że naprawdę nie można z tym długo czekać, tam byłabyś bezpieczna.

Nie polecam. Zamkną ją na kilka tygodni, do 3 m-cy.
Jest pod kontrolą lekarza. Doraźnie benzo byłoby wskazane i częste wizyty ambulatoryjnie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez lukrowana 25 mar 2016, 13:50
Też myślę, że psychiatryk to byłaby najgorsza opcja. Tym bardziej, że mam swoje obowiązki,których nie mogę tak o porzucić a tam by mnie faszerowali dużymi dawkami. Odkąd biorę lamo, to mam te silne wahania nastroju i denerwuję tym otoczenie, ale jednak trochę udało mi się zejść na ziemię, lepszą mam koncentrację (wcześniej to na niczym się nie mogłam skupić a teraz potrafię robić, to co mam do zrobienia) i nie mam szalonych pomysłów typu chodzenie codziennie na imprezy i picie (bo też lekarz mi zakazał ze względu też że alko mógłby mi jeszcze bardziej zaszkodzić na nastrój) czy planowanie rzucenia wszystkiego i podróżowania.

Najbardziej mi dokucza ta skrajna zmienność nastrojów. Ale czemu mówicie, że lamo nie hamuje manii/hipomanii skoro jest stabilizatorem?

przez Ḍryāgan 25 mar 2016, 14:09
lukrowana, pytanie brzmi czy bierzesz na wyhamowanie coś jeszcze poza lamotryginą? Tak, lamo jest stabilizatorem, ale jeśli chodzi o mnie to ewidentnie nie zapobiegła wejściu na wyższy poziom. Dwa razy dałem jej szansę i skończyło się na niczym. Chociaż depresja generalnie miała łagodniejszy przebieg. A
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez joaszka 25 mar 2016, 15:05
Szpital zamkniety na pewno niebylby najlepszy, ale:
Ja w podobnym stanie zostalam skierowana na oddzial dzienny. Po to, zeby byc codziennie pod okiem lekarza i zeby udalo sie dobrac leki, bo nawet czeste wizyty ambulatoryjne (w przychodni) nie pozwalaly na dostateczna obserwacje mojego stanu i odpowiedzi na leki.
Także ten. Jesli zaproponują Ci oddzial dzienny -nie ma sie co bac. Siedzisz tam 9-13 a potem do domku i normalnie żyjesz. Ja właśnie koncze pobyt i uwazam, ze bardzo mi pomogli.
joaszka

przez AtroposIsDead 25 mar 2016, 15:08
joaszka, cześć, gdzie ten pobyt? Ja się zastanawiam nad dziennym w Krakowie na Lenartowicza. Jeśli ktoś zna-był-czy-coś, to dajcie znać. Jest źle :<
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez Carica Milica 25 mar 2016, 15:21
lukrowana, brałam lamo w rożnych dawkach i teraz stanęło na 200 mg, tylko ja łykam dodatkowo jeszcze jeden stabilizator. Przy lamitroginie siada koncentracja i pamięć, ale przy włączeniu mi do leczenie arypiprazolu, to te funkcje powoli wracają do normy. Samo lamo nie trzyma mnie ziemi, zresztą przy moich stanach mieszanych ciężko dobrać odpowiednią mieszankę stabilizatorów, ale ostatnio częściej trzymam się ziemi.
III Miss Forum

przez lukrowana 25 mar 2016, 16:45
Nie biorę nic innego oprócz lamo i mirtazapiny na sen w małej dawce. Brałam niedawno antydepresanty,bo miałam nawrót, później stwierdziłam, że to i tak nie pomaga (mało który lek pomaga mi na depresję, a wypróbowałam wszystkie grupy), odstawiłam, po 3 tygodniach z dnia na dzień weszła ta hipomania/mania.
O dziwo biorę lamo i mam teraz dobrą pamięć, czysty umysł, jestem wyspana, ale to chyba wina dobrego nastroju, więc nie wiem czy ona mnie ustabilizuje i wtedy będę miała problemy z myśleniem i zmeczenie, oby nie.

przez lukrowana 25 mar 2016, 17:37
i jeszcze jedno, jak bierzecie lamo to bierzecie rano/wieczór czy jak? i dawki dzielicie, w sensie np najpierw 2 tabletki parę godzin później kolejne dwie? bo nie wiem czy łykać naraz całą dawkę

przez Carica Milica 25 mar 2016, 17:52
lukrowana, rano biorę 100 mg i wieczorem taką samą dawkę. Zalecenie lekarza.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez marwil 25 mar 2016, 19:32
Lamotrygina nie chroni przed manią. Jedynie przed depresją. Ten lek potrzebuje kilku m-cy na rozkręcenie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg