CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Ḍryāgan 01 mar 2016, 14:18
Bode Miller, a jaką drogą być poszedł, jeśli można wiedzieć?
Zresztą mnie to raczej nie pomoże i nie mam czego żałować. Moja "przygoda z psychiatrią" zaczęła się wbrew mojej woli, nie miałem na to nawet minimalnego wpływu :)
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez Bode Miller 01 mar 2016, 20:13
Nie wiem. Próbowałbym alternetywnych środków typu poprawiające nastrój suplementy. Może ewentualnie jakiś słabszy antydepresant typu trittico albo coaxil. Na pewno byłbym ostrożniejszy i nie wierzył ślepo w to co mówi lekarz. Za dużo ludzi wychodzi po pierwszej wizycie u psychiatry z receptą.
Bode Miller

przez WolfMan 01 mar 2016, 20:42
Ciężko coś obiektywnie stwierdzić,czy sam suplement by pomógł jak dojdzie do ciężkiej depresji z zaburzeniami chemii w mózgu,na mnie antydepresanty nie działały przez 5 miesięcy i to była masakra ciężka do przeżycia,ale ja mam dwu-biegunówkę.Chociaż depresja to depresja ciężki stan ogólnie ,każdy chyba o tym wie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 01 mar 2016, 22:26
Lusesita Dolores napisał(a):joaszka, po co tak często jeździsz do szpitala

Bo jestem na oddziale dziennym. Pobyt tam polega na codziennym dojeżdżaniu rano i wychodzeniu po południu
joaszka

przez kazimierz61 05 mar 2016, 10:30
W czwartek byłem u lekarza, ostatnia zmiana leków przyniosła efekty, czuję się lepiej. Coraz częstsze zmiany faz dawały popalić, teraz nawet rodzina mówi że jest inaczej ,że w końcu można ze mną rozmawiać.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez joaszka 05 mar 2016, 22:11
Kazimierz, dobrze to słyszeć!
U mnie wciąż góreczka. Dostałam 15-minutowy (dosłownie) opierdol od ordynatorki, gdy wspomniałam, gdy czuję się ok i chciałabym odstawić leki.
joaszka

przez kazimierz61 05 mar 2016, 22:35
joaszka,
Strasznie trudno dobrać leki, żeby osiągnąć ruwnowagę, zobaczymy na jak długo ten zestaw zda egzamin. Cztery lata prub i błędów.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Carica Milica 06 mar 2016, 02:24
Po moich ostatnich lękach, depresji i ogólnego rozpierdolenia dostałam dwa nowe leki: cloranxen i pregabalin sandoz. W połączeniu z moimi stabilizatorami, jestem warzywkiem.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez kazimierz61 06 mar 2016, 06:58
Carica Milica,
Leki strasznie trudno jest dobrać, a jak masz psychiatrę co lubi przepisywać bardzo dużo różnych leków, to warzywkiem możesz zostać na bardzo długo.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez WolfMan 06 mar 2016, 13:13
kazimierz61, To żeś pocieszył Caricę,no comment :!:
kazimierz61, Nie masz poczucia taktu chłopie.......

przez Carica Milica 06 mar 2016, 14:01
kazimierz61 napisał(a):Carica Milica,
Leki strasznie trudno jest dobrać, a jak masz psychiatrę co lubi przepisywać bardzo dużo różnych leków, to warzywkiem możesz zostać na bardzo długo.

Sam sobie zaprzeczyles - leki trudno dobrać, więc, siłą rzeczy, psychiatra musi przepisywać dużo, różnych leków, aby wyłonić odpowiednią kombinację. Z moim psychiatrą dobrze mi się współpracuję - nie chciałam litu, to nie przepisał. Po kwecie źle się czuję, to odstawiamy. Depakine niosło zbyt dużo skutków ubocznych - nie biorę. Metoda prób i błędów. No a ja należę do tych , co leki biorą. :)
III Miss Forum

przez kazimierz61 06 mar 2016, 18:51
Sam kiedyś to przechodziłem i dlatego teraz mam łatwiej, a współpraca z psychiatrą jest bardzo ważna, też nie narzekam i jastem zadowolony.
Jeśli Cię uraziłem i za brak taktu przepraszam. Czasem za dużo myślę chaotycznie, w domu też mam z tym problem.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez kazimierz61 06 mar 2016, 20:07
kazimierz61 napisał(a):Carica Milica,
kazimierz61 napisał(a):Sam kiedyś to przechodziłem i dlatego teraz mam łatwiej, a współpraca z psychiatrą jest bardzo ważna, też nie narzekam i jastem zadowolony.
Jeśli Cię uraziłem i za brak taktu przepraszam. Czasem za dużo myślę chaotycznie, w domu też mam z tym problem.

Carica Milica,
Napisałem tak z własnego doświadczenia bo leczę się już 16 lat i było bardzo rużnie z tymi lekami, jedne pomagały a inne jeszcze pogłębiały chorobę.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Ḍryāgan 06 mar 2016, 20:42
A ja sę uwolniłem chwilowo od wszelkich leków. Zobaczymy co będzie. Sam jestem ciekaw, kiedy znowu mi odjebie :yeah:
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Sortuj wg