CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez WolfMan 28 lut 2016, 19:58
*Monika*, Nie ma sensu wciągać trola w dyskusję to według mnie kolejne multikonto sfrustrowanego człowieka który pojawia się tu co jakiś czas żeby denerwować innych.Rozmowa nie ma sensu

przez *Monika* 28 lut 2016, 20:01
WolfMan, :*
Obrazek
Główny Moderator

przez WolfMan 28 lut 2016, 20:05
*Monika*, Pozdrawiam ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 28 lut 2016, 23:38
Cześć chadziorki, trochę mnie tu nie było, bo intensywnie spędzam czas w szpitalu. Psycholożki wzięły mnie porządnie w obroty, rozprawiamy się z przeszłością... Mam wrażenie, że moim problemem jest nerwica z depresją (takie miałam pierwsze rozpoznanie zresztą), a nie chad...
Z drugiej strony czuję, jakby depresja nigdy wcześniej mnie nie dotyczyła, jest zaje, choć ordynator już trochę mi to przyhamowała... Powiedziałam, ze ostatnio obudziłam się o 4:50 czując jasność w głowie i już podniosła mi kwetę do 200mg. Ehh.
A jak wy się czujecie?
joaszka

przez Carica Milica 29 lut 2016, 01:14
joaszka, jak funkcjonujesz przy takiej dawce kwety? Doktore mi nakazał ostatnio brać na wywołanie snu i mnie powala 25-50 mg. Ale uboki mnie gryzą - mogłabym zagrać w filmie typu świt żywych trupów, czy innych zombiaków. Głowa odmawia mi w dzień posłuszeństwa, jestem przymulonym przyjebem, chcącym pozostać w usciskach z poduszką. Inaczej nie mogę. Głowa ciężka, ciało niezdolne do wykonania ruchu, umysł w akwarium zanurzony w wodorostach. Dlatego nie biorę tego świństwa. Raz odstawienie, więcej nie zamierzam tego łykać.
Lekarz teraz mój chad pacyfikuję - zdobywało się szczyty, to alpinistę
trzeba było ściągnąć na ziemię. Ale i co z tego, że biorę leki, jak i tak nie jest dobrze? Huśta mną, mam napady paniki, znowu pojawiły się stany lękowe. Na szczęście nie łapie mnie mania.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez joaszka 29 lut 2016, 11:40
Carico, funkcjonuję w miarę normalnie, tyle, że żeby normalnie wstać (o 7.30, bo szpital), kończę mój dzień wieczorem koło 22.00. Ze względu na przedłużone uwalnianie muszę brać tę kwetę o 19.00 i padam nieprzytomna po ok 2h. Już w miarę przywykłam. A powiem szczerze, że mimo tych 200mg czuję, że mam hipo. Takie spacyfikowane lekami, ale trochę wierzga. Superjasność umysłu. Wymyśliłam wczoraj superbiznes znów. A lęki też, tak jak u Ciebie, trzymają mocno.
joaszka

przez kazimierz61 29 lut 2016, 18:51
Ja od paru lat brałem 400mg kwetiapiny, od czasu kiedy zaczęły się problemy ze spaniem dr. podniosła mi do 800mg, na spanie i tak bardzo nie pomogło jedynie chodziłem ospały. Przez miesiąc się tak męczyłem, potem dr.pozmieniała mi te leki na obecne i jest lepiej zwłaszcza ze snem.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez refren 29 lut 2016, 19:11
Wpadłam zobaczyć, czy Was również nosi z okazji pory roku. Widzę, że u Was najczęściej hipo. U mnie sezonowość jest istotna, to znaczy przedwiośnie i początek wiosny są zwykle mieszane. No i się zaczyna. Zamulam się kwetą, co mnie uspokaja, ale przysypiam.

kazimierz61, co to jest ten citronil?
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez kazimierz61 29 lut 2016, 19:24
Antydepresant i zapobieganie nawrotom depresji, przeciw lękom napadowym z agorafobią i bez. Mam chad typu ll ze skłonnościami do depresji, u mnie dość trafiony, równoważy z kwetiapina. Takie odnoszę wrażenie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez joaszka 01 mar 2016, 00:17
Citronil to citalopram, ssri, jedna generacja wcześniej przed escitalopramem.
A wracając do kwetiapiny, to widzę, że chyba jestem tu wśród chadowców jedyną osobą dobrze tolerującą ten lek xD
Jezuu, jak ja dziś zasnę? Jutro o 7.50 muszę być w szpitalu. Aaaa
joaszka

przez Lusesita Dolores 01 mar 2016, 01:12
joaszka, po co tak często jeździsz do szpitala
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez refren 01 mar 2016, 03:06
joaszka napisał(a):A wracając do kwetiapiny, to widzę, że chyba jestem tu wśród chadowców jedyną osobą dobrze tolerującą ten lek xD

Nie jedyną, ja dobrze toleruję (choć może nie jestem typowym chadowcem) i znam trochę osób, które też się dobrze na tym czują a z pewności mają chad. Senność to nie jest największy dramat, a przy braniu regularnej dawki to się stabilizuje, przy doraźnym braniu/zwiększaniu może ściąć na amen. Oczywiście jest różnica czy się bierze 100 czy 800, na dużych dawkach żadnego psychotropa nie da się moim zdaniem pożyć. Ogólnie też leków psychotropowych nie bierze się, by osiągnąć pełnię życia, ale żeby przetrwać.

przez kazimierz61 01 mar 2016, 04:19
refren napisał(a):Oczywiście jest różnica czy się bierze 100 czy 800, na dużych dawkach żadnego psychotropa nie da się moim zdaniem pożyć.
U mnie brak snu to okropny dramat ,więc dr. poszła w tym kierunku, zwłaszcza że po kwetaplexe dobrze się czuję i zwiększyła mi tę dawkę do 800, ale to był błąd, nie mogłem wstać do pracy, robiłem żeczy których potem nie pamiętałem itd. Na szczęście teraz jest ok. A na spanie pomógł chyba Clonazepamum.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Bode Miller 01 mar 2016, 13:34
Przyznam szczerze ,że dorzucenie tego supla do Seronilu pomogło. Łykam go już prawie tydzień. Nie czuje takiej zmuły jak wcześniej. Na pewno dodaje rzeźkości i lepiej się na nim funkcjonuje. Biorę go na noc jedną tabletkę per doba. Dzisiaj spróbuje zwiększyć dawkę do dwóch tabletek. W ogóle żałuje ,że zaczynałem swoją przygodę z psychiatrą. Dzisiaj jakbym trafił do lekarza pierwszy raz to poszedłbym inną drogą. Może da się jeszcze zawrócić?
Bode Miller

Sortuj wg