CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 21 sty 2016, 21:49
forma? Więcej nie zalewam ;)
"Echhhh" chciałoby się powiedzieć.
Narzekać nie wypada, po tym co bywało. Najgorsze to, że To na 100 powróci.
Za dzień, za rok, za chwilę...
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 21 sty 2016, 22:43
Powiedzcie szczerze, z tak zwaną ręką na sercu -czyż nie rozruszałem towarzystwa?
Mogę teraz spokojnie popaść w samouwielbienie jak to ktoś wcześniej napisał.
Abym jednak mógł korzystać z tego stanu w pełni muszę wyjaśnić jeszcze tylko kilka kwestii.

Wolf- nareszcie jakaś konstruktywna, przemyślana wypowiedź , do której solidnie się przygotowałeś. To zupełnie coś innego niż te romantyczne westchnienia do małolat ( bez urazy moje Panie, ale dla mnie i Wolfa jesteście małolaty- to Wasz atrybut oczywiście) sugerujące kryzys wieku średniego :D

Całokształt wypowiedzi na mój temat jest jak najbardziej celny. Nie wstydzę sie i nie wypieram. Jestem PSYCHICZNIE CHORY i taka konstruktywna opinia tylko to potwierdza. Dziwne by było, gdybym się obraził - znaczyłoby to że nic mi nie dolega, czyż nie?
Nie mogę tylko zgodzić się z kilkoma kwestiami

WolfMan napisał(a): Nienawidzisz wszystkiego i wszystkich,nawet własnej żony.Za co jej nienawidzisz,że sobie dziewczyna radzi,że się rozwija zawodowo,że żyje?

Nie wiem skąd taka informacja... W moim mniemaniu zawsze ją raczej gloryfikuję. Może przytocz mi jakieś fragmenty wypowiedzi, które potwierdziły by lansowaną przez Ciebie opinię. Jeżeli takowe faktycznie są- to tylko potwierdzi moją kurva niepoczytalność i być może trzeba będzie się szybciej wypisać z tego świata. Przecież ja nie kryję się ze swoją nienawiścią i nie kryłbym się ani nie wyrzekał takowej w stosunku do mojej żony....A jest kompletnie inaczej.. Siebie nienawidzę.

WolfMan napisał(a):Zabijasz się już od 2009 chyba roku i na mój gust nic Sobie nie zrobisz raczej.

I o czym to świadczy? O tym, że jestem frajerem, czy mimo wszystko o tym, że kurewsko silnym skurwielem?
Otóż odwlekam ten moment ze wszystkich sił. Nie dla siebie. Dobrze wiesz dla kogo. Żadne moje deklaracje na nic się nie zdadzą. Jak to mówią stoicy- czas pokaże. Tylko ja wiem, co mi w głowie siedzi. Myślę, że po wszystkim będzie stać Cię na kilka słów refleksji.

WolfMan napisał(a):Widzisz może jesteś Tygrysem któremu wyrwano zęby.............

Cóż - w tej materii z całą stanowczością wyrażam swój sprzeciw. Nie deklaracje, a czyny pokażą, jak to jest ze mną naprawdę.
Miło by mi było, gdyby ktoś, kiedyś, gdy nadejdzie "ten" moment przytoczył tego posta...

WolfMan napisał(a):Na Swoim blogu 16 stycznia piszesz że dopadła Cię ciężka depresja-hm wiem co to jest ciężka depresja,ludzie nie właczają wtedy komputera i nie piszą zgryżliwych postów pełnych jadu ;)

Hm... Pisałem coś o krótkich filmikach, w których niejako na żywo relacjonuję swoje stany.
Bez cenzury. Bez przygotowania.
Oczywiście możesz stwierdzić, że nagrałem ( a zapewne wyreżyserowałem ) je dziś - tylko po to aby uwiarygodnić swoją osobę
Niestety dla mnie, z reżyserką to nie ma nic wspólnego.
I tak się składa , że ten pierwszy powstał jakieś 2-3 dni temu. Szkoda, że niczym filmowi porywacze nie pokazałem w tle aktualnej gazety celem uwiarygodnienia daty nagrania...

...nie mam podpisu...

przez WolfMan 21 sty 2016, 23:26
INTEL 1, Naprawdę nie wiedziałem jak zareagujesz,ale chvj strachu nie mam.
Ja nigdy nie pisze i nie mówię rzeczy wyssanych z palca-chodzi mi o to co przytoczyłem o Twojej żonie-naprawdę powiedziałeś takie zdanie w którymś z postów.
Filmiki no cóż nie jestem taki żeby Ci wmawiać że je wyreżyserowałeś i nie wmawiam widać że materiał live i nie kwestionuję.
Widzisz piszemy na forum i tak naprawdę nie mamy szansy poznać jacy jesteśmy naprawdę.
Tera napiszę coś czego się chyba nie spodziewasz,już kiedyś o tym mówiłem Tobie może nie pamiętasz:
Bardzo chętnie spotkałbym się z Tobą i poznał osobiście.Wiem że przy takich stanach jakie przechodzisz spotkanie mogłoby nas przerosnąć albo arcybardzo Ciebie wkurvić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magic 21 sty 2016, 23:46
Nienawidzisz siebie nienawidzisz innych
Nienawidzisz innych nienawidzisz siebie

Proste jak budowa cepa :)
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez WolfMan 21 sty 2016, 23:54
magic, Skąd ty MAN wyskoczyłeś,z kapelusza? ;)

przez magic 22 sty 2016, 01:05
MAN? Intel nienawidzi siebie i świata...to logiczne ludzie kochający życie akceptują siebie
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez 99 Problems 22 sty 2016, 07:37
Przyznaje, ze te stany mieszane to nie taka lipa chociaz ja gram "na jedynce" to nieraz zdarzylo mi sie wyc zeby mniej wiecej na trzezwo mozna bylo miec jakikolwiek "time out". W tych ciezszych przypadkach tak to wlasnie wyglada przynajmniej taki maly wycinek pod publike, bo do tej pory to co mozna znalezc w sieci to czesto jakies marne popluczyny poplakanych dziewczatek czesto dlatego tak dobrze sie czyta Intela i kilku innych jemu podobnych. Ja i tak podziwiam zdolnosc do wymawiania slow i konstrukcji zdan, bo z lekami czy bez u mnie podczas ciezkiej depresji to moge sie jedynie spojnie wyslawiac zachowujac skladnie i namiastke elokwencji we wlasnej glowie, a i to nie zawsze chociaz przyznaje czasem sa i lepsze momenty.

Najwyzszemu dzieki hehe, ze u mnie mania to jak do tej pory ciagla jazda na krawedzi i nieustajacy doplyw substancji odpowiadajacych za euforyczny stan chociaz od momentu wystapienia objawow psychotycznych juz tylko mi jest tak wesolo dookola, a i po przymusowych ladowaniach kitle doszukuja sie elementow schizofrenii przynajmniej tak stoi w papierach ostatnio.
Moj stan psychofizyczny podczas manii swietnie oddaje ten kawalek w calej rozciaglosci i niech ktos wtedy sprubuje wejsc mi w droge. Przyznaje jestem tez czesto nieco bardziej przyjazny w stosunku do ludzi ale wystarczy jedna iskra zebym rozblysnal niczym hukowe fajerwerki w sylwestra hehe

https://www.youtube.com/watch?v=d6Z2DJPV1LY

przez marwil 22 sty 2016, 09:22
Z nienawiścią, to nie jest takie proste, jak budowa cepa przy tej chorobie.
Przeżyte stany i sytuacje potrafią tak upodlić, że jeśli nie ma w nich okresów choćby namiastki normalności, uczucia inne potrafią gasnąć, bądź schodzą na ostatni plan.
Jeśli dochodzą czynniki takie jak choćby misjonarze społecznicy, tępi lewacy, niesprawiedliwość ogólnie pojęta i spotykana na kazdym kroku, głupota, to często nienawiść i agresja są jedynymi emocjami, które da się poczuć.

A takie mądrości jak:

http://www.cytaty.info/temat/nienawisc.htm

są kuriozalne.

Całe szczęście ja mam okresy lepsze i zamiast nienawiści mam komfort odczuwania zwykłego wkurvu, pogardy, choć są tacy, do których pałam należącą się im nienawiścią i pourywałbym im łby.
Nauczyłem się też nie obracać za bardzo tego wszystkiego przeciwko sobie. Do ludzi mam stosunek ambiwalentny.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez joaszka 22 sty 2016, 11:48
Intel, mógłbyś wstawić linki? Bo ja nie obsługuję tej wtyczki.
joaszka

przez INTEL 1 22 sty 2016, 16:09
...nie mam podpisu...

przez Tańczący z lękami 22 sty 2016, 16:22
INTEL 1, wielki szacun za wstawione filmiki, doskonale znam oba te stany. To właśnie taki krótki stan manii dysforycznej sprawił, że idąc do pani psychiatry nie byłem w stanie usiąść na fotelu i musiałem odbywać wizytę na stojąco. Wtedy przepisano mi właśnie lamo i zmieniono diagnozę. Coś okropnego, taki stan a la akatyzja. Uważam, że to jest dużo gorsze od depresji, bo w głowie panuje totalny chaos.
marwil, szkoda, że ludzie nie potrafią rozróżnić, że stan chorego tworzy emocje (nienawiści, miłości i empatii) a nie odwrotnie. Nie da się kochać w momencie gdy np. ktoś przybija Ci gwóźdź do nadgarstka - wtedy się nienawidzi i złości a nie nadstawia drugi*
* nie dotyczy masochistów
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez INTEL 1 22 sty 2016, 16:46
Stan mieszany według różnych publikacji jest uważany za najniebezpieczniejszy jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo samobójstwa.
Czasami można spotkać się z określeniem "odhamowana depresja"
O ile w głębokiej depresji człowiek nie ma sił na nic ( "leżysz Pan i robisz pod siebie") nie mówiąc już o zorganizowaniu samobójstwa, o tyle ktoś w takiej samej depresji ale z pobudzeniem psychoruchowym jest w stanie pod wpływem impulsu skoczyć z okna, powiesić się czy też rzucić pod pociąg. Chyba nie do końca się jest wówczas poczytalnym. Zwłaszcza że cierpienie jest niewymowne, a ulga wydaje się być natychmiastowa i skuteczna.
...bardzo, ale to bardzo kuszące rozwiązanie
...nie mam podpisu...

przez Tańczący z lękami 22 sty 2016, 20:58
dobra dosyć tego czekania...próbowałem przeczekać te koszmarne dni, ale napięcie nic nie ustępuje więc pogadałem ze swoim lekarzem (czyli samym sobą :P ) i kazał mi od jutra zredukować nieco paroksetynę a jak się nie poprawi to pójść do innego lekarza po reckę na karbę lub depakinę. Myślę, jednak, że redukcja paro powinna trochę pomóc. Mam zaufanie do swojego lekarza, chociaż nigdy nie wystawia mi recept :mhm:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez joaszka 22 sty 2016, 22:11
Intel, dzięki za wrzucone linki. Dzięki, że się podzieliłeś.
Znam doskonale stan manii dysforycznej. Zamykam się wtedy sama w domu, staram się trzymać wszystkich z dala ode mnie. To napięcie mnie obezwładnia. Najgorsze dla mnie w tym wszystkim jest to, że tego stanu nie da się w żaden sposób wyładować. Ludzie mówią ,,idę pobiegać, wyżyję się", a ja nie wiem, nie wiem, jak to jest - zrzucić z siebie ten ciężar, ten zamiąch w głowie, to napięcie w każdym mięśniu ciała. Mam jakieś jedno wielkie pojebanie w głowie. Mętlik, jakieś splątane naelektryzowane nitki.
joaszka

Sortuj wg