CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez joaszka 21 sty 2016, 19:18
INTEL 1 napisał(a):A jakie przypadki na oddziale?
Bo jak ja byłem to niestety większośc stanowili ludzie mocno upośledzeni, dla których nakarmienie rybek w akwarium to było główne zadanie dnia.
I wiecie co? Zazdrościłem im z całego serca. Mam wrażenie że to rodzaj choroby, który jest bardziej uciążliwy dla otoczenia niż delikwenta nią dotkniętego. Czyli zupełnie na odwrót niż u nas...

Głównie osoby koło 65. roku życia (tak na oko).
Depresja, dwubiegunówka, lęki. Pojedyncze inne przypadki... Nikogo ze schizofrenią nie widziałam, albo się nie zorientowałam jeszcze.
joaszka

przez Angua 21 sty 2016, 19:35
Joaszka, mówisz, że terapii indywidualnej praktycznie nie ma? Jakoś terapia grupowa mnie nie przekonuje. W gruncie rzeczy jakakolwiek terapia w ogóle mnie nie przekonuje. Chodzę na swoją bo lekarz kazał, ale nie czuje żeby jakoś specjalnie mi pomagała. Wydaje mi się, że na terapii grupowej w ogóle bym się nie odnalazła. A Ty jakie masz zdanie na ten temat? Umiesz odnaleźć się w grupie?
Z tego, co piszesz pobyt na oddziale dziennym, to głównie terapia... Chyba to nie dla mnie, choć lekarz stale naciska, by mnie w szpital umieścić.
Angua

przez WolfMan 21 sty 2016, 19:50
Nikogo nie będę nawracał ani nie mówił nic za i przeciw terapi.
Ja jestem człowiekiem twardo stąpającym po ziemi i żadnej maści terapia raczej a nawet na pewno by mi nie pomogła.
Nie da się wyłączyć racjonalnego myślenia ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joaszka 21 sty 2016, 20:03
Ja widzę raczej pobyt tutaj jako ciągłe przebywanie z ludźmi. Wszystko robi się razem, rozmawia się, współpracuje. Zadania są proste, więc to nie chodzi o nie, a o przebywanie z innymi właśnie.
Być może terapia indywidualna jest, nie wiem, mnie jeszcze żaden psycholog na rozmowę nie zaprosił, natomiast psychiatra dwa dni przeprowadzała ze mną wywiad. Z sześć godzin w sumie to trwało, serio.
Ciężko mi na razie powiedzieć, czy warto tam iść, czy nie warto, wolę na razie powstrzymać się od tego typu ocen. Powiem tak - jest spoko.
Mimo wszystko dobrze spotkać i pogadać z innymi chadowcami. Serio, jednak zrozumienie drugiego świra to co innego, niż ,,zrozumienie" bliskich, którzy nigdy nie czuli tego, co ty.
joaszka

przez Tańczący z lękami 21 sty 2016, 20:08
joaszka napisał(a): Dokładny plan dnia:
8.30-8.45 - gimnastyka
8.45-9.15 - śniadanie i wydawanie leków (śniadanie musisz przynieść sam :mrgreen: )
9.15 - 9.45 - spotkanie społeczności terapeutycznej (jak się dziś czujemy; wnioski, skargi xD)

ja bym chyba nie dał rady zerwać się tak rano, kiedy jestem w złej formie a w dobrej nawet bym nie miał czasu na szpital, tylko musiałbym pracować i nadrabiać straty finansowe po bezrobociu ;)

W ogóle ciekawy aspekt poruszył Intel, że ciężka choroba psychiczna, jakim jest Chad to nie tylko skutek sam w sobie w postaci cierpienia i dyskomfortu, ale właśnie szereg innych opłakanych skutków: bezrobocie, okaleczone relacje w związkach oraz ze społeczeństwem, etc. Niestety wpływa on na wiele płaszczyzn życia, bardziej niż np cukrzyca czy choroby serca. Nie chodzi mi tu jednak o mesjanizm tej choroby i jej gloryfikację, ale o wymiar krzyża jaki dźwigamy.
W związku z tym, nie podoba mi się to, że zaczynamy tutaj na siebie "najeżdżać" i sobie niepotrzebnie dokładać. Do kur.w nędzy kto ma nas lepiej zrozumieć od nas samych!? Nie podobało mi się również to, że dyskusja zaczęła faktycznie schodzić na te o dupie marynie. Wkurwiało mnie to więc się wtrąciłem, ale do każdego mam tutaj wielki szacunek, także dla lżejszych przypadków.
Wczoraj wieczorem byłem w złym stanie w pewnym momencie miałem ochotę jebnać pięścią z całej siły w ścianę, aby jak to mówiłem w myślach "rozkurwić cały świat". Oczywiście świata nie chcę zniszczyć, ale w tamtej chwil chciałem, aby moje cierpienie się skończyło...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez WolfMan 21 sty 2016, 20:17
Tańczący z lękami, Też mam wzloty i upadki jak każdy z nas,ale może czasem warto by było pogadać trochę lużniej o innych rzeczach niż objawy tabletki i krzywe jazdy ;)
Zanim mnie rozwalił Chad miałem dobre życie,teraz niestety to już nie to samo i nigdy nie będzie już tak jak przed doskonale zdaje sobie z tego sprawę,ale co mam się tym katować każdego dnia,mam się taplać w tym sosie,wole latem wsiąść na moto i zapier..lać przed siebie,tez ani na minutę nie mogę przestać myśleć o tym co dostałem od życia o Chad po prostu się nie da każdy z Nas o tym dobrze wie....

przez Tańczący z lękami 21 sty 2016, 20:28
PS. Mówi się, że to choroba nieuleczalna, dlatego nie zapytam jak się z tego wyleczyć, ale jak przetrwać cięższe momenty. Napiszcie jakie macie metody. Ja podam kilka swoich:
1) przeczekać 2) benzo lub jakiś inny sedatyw 3) samotne wyjście na spacer lub krótki bieg 4) picie podwójnej melisy 5) całkowita izolacja od ludzi 6)wypróżnianie się z brudnych stanów na tym forum i czytanie jak inni sobie (nie)radzą 7) leżenie na wyrze i myślenie nt. "jak to się stało, przecież było już lepiej?"

przez Tańczący z lękami 21 sty 2016, 20:36
WolfMan, ja Cię rozumiem, że chcesz uciec od tej choroby choćby na chwilę - mam dokładnie to samo. Wtedy opuszczam to forum ...na jakiś czas. Wiem, że wygląda to tak, jakby u mnie cały czas wówczas było źle a nie jest. Wracam tu przeważnie, jak jest źle i wtedy z ulgą czytam, że ktoś mnie rozumie, że u kogoś jest też tak samo źle. Wiem, że to egoistyczne, ale lubię czuć, że inni mają podobnie, bo daje mi to walkę, aby ze sobą nie .......,
Gdybym był jedynym, kto tak cierpi to bym czuł się jeszcze gorzej. Jeśli na tym forum będą same kwiatuszki i słoneczka to stracę nadzieję zaglądając tu w chwilach tak okropnych....

przez joaszka 21 sty 2016, 20:37
Tańczący, gdy byłam kierowana na oddział dwa tygodnie temu, będąc w depresji, absolutnie nie wyobrażałam sobie codziennego wstawania. Podczas tygodnia czekania na przyjęcie depresja przeszła w gówno bardziej do zniesienia i tylko dlatego daję radę. Podziwiam ludzi, którzy w depresji dają radę tam przyjść. Niesamowity, cichy wysiłek.
joaszka

przez Ḍryāgan 21 sty 2016, 20:51
Witam. Miałem nic nie pisać, żeby nie psuć sielanki wczorajszej, bo jestem rozpierdolony w mak. Ale widzę, że już można... Ku.wa mam chyba zadatki na psychopatę. Od trzech dni prześladuje mnie myśl, żeby wziąć nóż i nim dźgać jakieś żywe ciało, żeby się lała krew. Wyobrażam sobie, że to ciało rzuca się w konwulsjach a potem zamiera. Boję się tych wizji, są takie realne. Boję się a jednocześnie czuje, że gdyby się urzeczywistniły to by mnie uspokoiło. Zamknąłem się w domu (wziąłem wolne w pracy, wyrzuciłem z mieszkania moją ex która chciała mi pomagać - bałem się, że jej zrobię coś złego). Biorę to na przeczekanie. Mam nadzieję, że ten dziwny wkurw na cały świat w końcu minie. Nie wiem co z sobą zrobić.
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez marwil 21 sty 2016, 21:26
INTEL 1 napisał(a):
joaszka napisał(a): Czuję swiat, ludzi tak mocno, że czasem aż nie mogę wytrzymać.

A ja gówno czuję. Precyzyjnie rzecz ujmując nie czuję niczego poza otaczającym mnie gównem. To tak, jakby znaleźć się w salonie z atrakcyjnymi, drogo uperfumowanymi dupeczkami z czego jedna z nich ( oczywiście ta najmniej atrakcyjna :D ) zesrałaby się w majtki, wczoraj zjedzonym , obrzydliwym tureckim kebabem... I jak tu w takich warunkach napawać się pięknymi fluidami roztaczanymi przez te pierwsze? :D
?

I jak Wszyscy??
Można konstruktywnie o ChAD?

Dzięki za ten poprawny politycznie normalny post.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez WolfMan 21 sty 2016, 21:37
marwil, Który post jest poprawny bo już nie kumam ?

przez marwil 21 sty 2016, 21:38
WolfMan, wybierz :)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez WolfMan 21 sty 2016, 21:39
marwil, Chvj z innej beczki,jak forma?

Sortuj wg