Bezradność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Bezradność

przez Nikt1 12 maja 2012, 20:49
Witam Wszystkich.

CZytając Wasze forum zauważyłem , ze dużo osób ma podobne problemy :(

Może zacznę od początku. Mam 22 lata , pracuję , uczę się. Niby wszystko ok, ale ja już nie mogę wytrzymać ze sobą. Patrząc na innych zazdroszczę im szczęścia i w ogóle wydaje mi się , że wszyscy wokół są szczęśliwi tylko ja jestem jakiś inny :( Mam takie dni , że chcę umrzeć - nie ma nikogo dla kogo mógłbym żyć. Jestem sam , rodzice nie żyją , Nigdy nie byłem w poważniejszym związku. Wszystko jakoś się od razu kończyło . Może przed obawą , że bd taki sam jak mój ojciec jak żył... był alkoholikiem , znęcał się nad rodziną , żyliśmy w ciągłym strachu co mu odwali . Nie jestem brzydki , łatwo nawiązuję znajomości a jednak się czegoś boję coś mnie powstrzymuje , chyba świadomość , że jestem nikim i nigdy mnie nikt nie pokocha. Czuję się beznadziejnie , popadłem w nadużywanie alkoholu. Wydaję bez sensu zarobione pieniądze np na nowy telefon , którego w ogóle nie potrzebuję. Jak już coś kupię to później żałuję. Często łapię doły , zakładam maski zeby mało kto to widział . Nie mam żadnej nadziei , że kiedyś bd szczęśliwy. Pogrążam się w tym coraz bardziej , często po prostu chce mi się płakać choć jestem facetem i inni uważają mnie za "twardego" , właśnie ktoś mi tak ostatnio powiedział po tym jak mu powiedziałem o pewnej sytuacji w moim życiu , ale powiedział mi też , że nawet najtwardszy twardziel może w koncu nie wytrzymać. I wtedy jest potrzebna pomoc. Chyba właśnie znajduję się w takim momencie , ale nie mam dość odwagi aby poprosić o pomoc. Po prostu chciałbym umrzeć i skończyć to wszystko.

Bezradność

przez tahela 12 maja 2012, 20:53
Idź do psychologa psychiatry skoro czujesz ze potrzebujesz pomocy to widocznie jej potrzebujesz bo nie radzisz sobie. Nie wiem co jest złego w poszukaniu pomocy, dobrze ,ze zrejestrowałes sie na forum to dobre,na początek walki.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Bezradność

przez Candy14 12 maja 2012, 21:03
Nikt1, ojej... duzo musi byc w tobie emocji ktorych nie rozumiesz i w ktorych sie gubisz. Na poczatek poczytaj o DDA a potem moze terapia, zeby zrozumiec co sie w Tobie dzieje i poukladac to wszystko?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bezradność

przez zetisdead 13 maja 2012, 18:36
Mogłabym metodą ctrl+v przekleić to co napisałeś i się pod tym podpisać :)

Nikt1 napisał(a): Wydaję bez sensu zarobione pieniądze np na nowy telefon , którego w ogóle nie potrzebuję. Jak już coś kupię to później żałuję.

Tak jest, jeśli nic Cię nie cieszy, to mimowolnie zaczynasz szukać przyjemniejszych momentow chociażby rozwalając pieniądze na lewo i na prawo.

Brzmisz na inteligentnego faceta, który jest poprostu mocno samotny (mówię o bliższych znajomościach, bo kolegów, którzy tak naprawde nie wiedzą co dzieje się w Twojej głowie można mieć masę) i stara się to zagłuszyć na różne sposoby.

Mam nadzieję, że zarejestrowanie się tutaj i wyrzucenie z siebie paru rzeczy chociaż trochę Ci pomoże, bo anonimowo zawsze jest łatwiej wszystko z siebie wyrzucić :)
Sometimes I think my soul is full of weeds.

Bezradność

przez Nikt1 13 maja 2012, 19:48
tahela, Tak , chyba zdecyduję się na psychologa.

Candy14, Faktycznie , czytałem właśnie o DDA i niestety chyba jestem taką osobą ehhh będzie pod górkę :(

zetisdead, Chyba masz rację z tym wydawaniem kasy.

Tak , mam kolegów , koleżanki a nawet jest jakiś tam przyjaciel , ale ... nimi nie zapełnię pustki. Po pracy dosłownie nie chce mi się wracać do pustego domu. A kiedy już w nim jestem to myśli typu , o nie , znowu to samo , ciągła monotonia i samotność . W pracy zazwyczaj jest ok i współpracownicy uważają mnie za bardzo wygadaną (nieraz za bardzo) osobę , ale i tak paradoksalnie myślę , że ktoś kto jest akurat przy mnie po prostu się nudzi... Ehh

Bezradność

przez jaa145 14 maja 2012, 19:39
zastanów się co mogłoby sprawić,że będzie lepiej...staraj się do tego dążyć
jaa145

Bezradność

przez Candy14 14 maja 2012, 20:56
Candy14, Faktycznie , czytałem właśnie o DDA i niestety chyba jestem taką osobą ehhh będzie pod górkę :(

Oj tam :) Po to istnieja terapie DDA zeby naprostowac te gorke
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Bezradność

przez Marsal2 14 maja 2012, 21:00
Nikt1, najpierw pod górkę, ale jak będziesz na szczycie, to wystarczy jeden kroczek i będzie niezła jazda z górki. ;) Poznasz lepiej siebie przy okazji, czyli to czego większość "normalnych" nigdy nie doświadczy.
Marsal2

Bezradność

przez Nikt1 15 maja 2012, 00:37
jaa145, Ale ja mam plany ,które chce realizować, ale zazwyczaj na planowaniu się kończy , nie mam motywacji a zmiana tylko dla siebie jest od razu zwalczana przez negatywne myśli typu: i tak jesteś/będziesz nikim , więc nic nie ma sensu. Na tę chwilę wydaje mi się , że nigdy nie bd miał dla kogo się zmienić.

Candy14, uczestniczyłaś w takich terapiach? Jak one wyglądają? Tylko wiesz... nie chciałbym mówić przy innych osobach co mam w środku bo to... poniżające? Przecież dzisiaj w świecie dominuje siła , pewność siebie i wyolbrzymianie własnych cech...

Marsal2, mam nadzieję , że masz rację. Lubię nowe rzeczy i ciekawi mnie ta terapia , ciekawi mnie chwila , w której będę tylko szczęśliwie patrzeć w przyszłość bez nadmiernego analizowania swoich błędów...

Wiecie , mam porównanie z moimi rówieśnikami , którzy nie są DDA i mieli szczęśliwe dzieciństwo , zupełnie inni ludzie , ich świat jest obrócony o 180 stopni w stosunku mojego :(

Bezradność

przez Candy14 15 maja 2012, 00:40
Candy14, uczestniczyłaś w takich terapiach? Jak one wyglądają? Tylko wiesz... nie chciałbym mówić przy innych osobach co mam w środku bo to... poniżające? Przecież dzisiaj w świecie dominuje siła , pewność siebie i wyolbrzymianie własnych cech...

Moj mezczyzna chodzil i mnostwo znajomych :) Jak wejdziesz w ten krag ludzi to zobaczysz jak Ci sie zmieni myslenie i przestaniesz sie krepowac. Mowienie o sobie i wywalanie tego co Cie boli bedzie tak normalne jak oddychanie.

Sortuj wg