Pytanie o psychologa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pytanie o psychologa

przez Figlid 11 maja 2012, 19:50
Witam. Mam pytanie, jakie jednorazowe wydarzenie przekona rodziców, że powinnam pójść do psychologa? [bo powinnam] Jedyne co mi przychodzi to: próba [tylko] samobójcza/ucieczka z domu/poinformowanie ich o myślach samobójczych i chęciach do samookaleczeń [1. od 6, a drugie od 3 klasy]. Tylko że w przypadku tego pierwszego może nie wyjść albo skończę na wózku albo pouszkadzam sobie narządy wewnętrzne; co do drugiego organizacyjnie to niezbyt się da; co do trzeciego tylko mi komputer zabiorą i uznają, że ja się nie mam czym zająć. [jak ja nienawidzę tego słuchać, że się nudzę, mogę poczytać, wyjść na dwór, jestem rozpieszczonym i zblazowanym dzieckiem,...] Perswazja nie pomaga, bo wszystko jest na komputer albo że sobie zmyślam. Macie jakieś pomysły?
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Pytanie o psychologa

przez Stark 11 maja 2012, 19:54
Figlid, Szkolny pedagog lub coś w ten deseń?
Nie podejmuj prób uszkodzenia się.
Stark

Pytanie o psychologa

przez Adam Smith 11 maja 2012, 20:00
Figlid, chyba jedynym wyjściem jest rozmowa , powiedz im co ci dolega , może uda się ich jakoś przekonać . A jak to nie pomoże to zrób tak jak napisał Stark , czyli idż do pedagoga .
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pytanie o psychologa

przez rafka 11 maja 2012, 21:24
Nie wiem ile masz lat, ale poszłabym sama i nic bym im nie mówiła.
Problem jest wiec trzeba iść
rafka

Pytanie o psychologa

przez Figlid 31 maja 2012, 17:21
@Rafka Za miesiąc i kilka dni skończę 14.

Otóż tak się dowiedziałam:
1. Że neurolog przepisywał mi leki na tiki, ale nie mogę ich brać [bo się mamie nie podoba i koniec, bo mi zmienią psychikę itd.]. Nawet nie wiedziałam, że mi przepisywał :/
2. Że oprócz tego powiedział, że mogę brać Kalms, ale 'nie, bo będę otępiała', a poza tym 'nie ma powodu'.
3. Po przeczytaniu objawów derealizacji mamie: Że jestem wrażliwe i to normalne, że tak mi się dzieje, nie ma w tym nic niezwykłego
4. Że nie pójdzie ze mną do psychologa, bo 'nawet nie mam po co iść, nie ma problemu', a ludzie tak mają (uniwersalne tłumaczenia: "Bo dostaniesz okres" "Bo to normalne" "Bo jesteś wrażliwa" "Bo zmiana pogody")
5. Że wydziwiam
6. Że tiki to moja wina, bo nad nimi nie panuję, i mam sama sobie poradzić [tak, śmieją się ze mnie w szkole i notorycznie boli mnie kręgosłup, jak można nie widzieć tu problemu?]

Na razie widzę 1 powód, dla którego MOŻE mnie wyślą do psychologa, mianowicie praktycznie nie chcę jeść, a nie odchudzam się i nigdy nie chciałam, pomimo tego chudnę i praktycznie mogłabym nie jeść, tylko pić. [nie robię tego celowo jednak, bo to by było głupie]
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Pytanie o psychologa

przez Pasman 31 maja 2012, 17:39
Może powiedz że jesteś w ciąży i marzy ci się samotne wychowywanie dziecka?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Pytanie o psychologa

przez Ivaaa 01 cze 2012, 12:56
odradzam tego pomysłu, dlaczego chcesz szkodzić sobie? Rozumiem desperację.
Czy w Twoim otoczeniu są dorosłe osoby godne Twojego zaufania? np. ciocia, pedagog szkolny, psycholog etc?

Sortuj wg