nie chce mi sie zyc

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

nie chce mi sie zyc

przez zniewolony przez los 03 maja 2012, 22:41
ale co to zmieni problem i tak będzie tkwił, to nie zmieni życia tylko da chwilowa ulgę, na nic nie ma zlotej recepty, trzeba cierpieć :( :( :(
w odcień szarości moich myśli
03 maja 2012, 17:53

nie chce mi sie zyc

przez Akana 03 maja 2012, 23:04
Bądź ostrożny z rozmowami z ludźmi na takie tematy. Znajdź kogoś naprawdę godnego zaufania, bo większość ludzi nie potrafi lub nie chce zrozumieć takich rzeczy. Wielu ludzi otaczających nas są ludźmi pustymi, boją się problemów innych i kurczowo trzymają się własnych.

Najgorsze chyba jest lekceważenie problemów takich, jakie ty masz. Albo przechwalanie się, kto miał gorzej (na pewno to znasz, typu: "a ja miałem gorzej, więc nie marudź).
Często w takie stany wpadają ludzie, którzy nie przeżyli jakiejś ogromnej traumy. Np. moi bliscy uważają, że w depresję mogą wpaść tylko osoby, które są po naprawdę ciężkich przeżyciach, a ja wydziwiam. Bzdura! Nie lekceważ siebie i swoich smutków. Nie przejmuj się tym, że inni mogą lekceważyć. Twój problem jest tak samo ważny jak każdego innego człowieka. Oczywiście nie znam dokładnie Ciebie, więc chodzę po omacku.

Jesteś jednym z nielicznych, którzy dostrzegają tak mocno niedoskonałości tego świata. Inni to olewają. Budzą się rano, idą do szkoły, upijają się ze znajomymi...

Nie wiem, czy to Ci coś pomoże. Ja jestem bardzo związana z Matką Naturą. To nie ona jest niedoskonała, tylko sami ludzie. Oni niszczą siebie nawzajem i Matkę Ziemię. Dopóki nie masz kogoś koło siebie, nie chcesz pomocy specjalisty idź się przespacerować. Niekoniecznie po parku (tam jest dużo ludzi, a na pewno nie lubisz towarzystwa obcych twarzyczek). Przez wiele lat zamulałam w domu i nigdzie nie wychodziłam (mam codzienne bóle głowy i to również decyduje o moim przymulaniu). Natura mnie podtrzymuje na duchu. Jej piękno, majestat. Może wybierz się do lasu. Podziwiaj, oddychaj świeżym powietrzem. Miasto to syf od którego trzeba uciekać.
Chcę przez to powiedzieć, żebyś kurczowo szukał czegoś, co chociaż trochę podniesie Cię na duchu. Wiem, że to trudne. Łatwo powiedzieć anonimce na forum, prawda? Próbuję Ci pomóc. Bardzo.

nie chce mi sie zyc

przez tahela 03 maja 2012, 23:24
zniewolony przez los,
nie ma złotej recepty to jest niestety prawda,ale chociaz ta chwilowa ulga moze coś da, sama czuje się podobnie z pewnego powodu i nic tego w stanie nie jest zmienić, moze tylko jedno wydarzenie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nie chce mi sie zyc

przez zniewolony przez los 03 maja 2012, 23:56
fajni z was pomocni ludzie, gdzie takich szukać w rzeczywistym świecie??
w odcień szarości moich myśli
03 maja 2012, 17:53

nie chce mi sie zyc

przez tahela 04 maja 2012, 00:35
zniewolony przez los,
to jest dośc trudne pytanie tak praw emuwiąc, tu jest miejsce,które chyba gromadzi pewien typ ludzkości ,ale w okól nie ma az tak ich duzo jednak
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

nie chce mi sie zyc

przez Akana 04 maja 2012, 00:58
Trudno znaleźć takich ludzi, którzy rozumieją NAS. Zwykle oni sami zakładają maski, nie chcą pokazać swoje prawdziwego oblicza, bo pewnie wielokrotnie się na tym sparzyli.

Sortuj wg