cel życia przeciw depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez depresyjny21lat 30 kwi 2012, 21:50
Szukam jakiejś motywacji do życia ale zawsze wszystkie pomysły staja się krótkotrwale, nie dające większej satysfakcji.

może coś mi doradzicie, nakierujecie jak mam szukać celu życia?
depresyjny21lat

przez Laima 30 kwi 2012, 21:53
depresyjny21lat, Skoro masz problemy natury depresyjnej to ciężko z celem.Sens,cel bierze się ze środka,z wewnątrz jeśli go brat w nas to na zewnątrz również go nie zajdziesz.
Laima

przez depresyjny21lat 30 kwi 2012, 22:01
To już nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem, bo trwam w takim stanie wstrzymania, czekam na coś co odmieni los a bierność na pewno efektu nie przyniesie. Dręczy mnie ból niefizyczny ze aż czasem brak tchu na oddech. Chciał bym znaleźć swoje miejsce, pojąc po co żyje bo tak dłużej juz nie wytrzymam.
depresyjny21lat

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stark 30 kwi 2012, 22:17
Zainteresowania,coś co lubisz,poświęć temu wszystko co możesz. I nie uwierzę że nic ci nie dawało radości,ani satysfakcji,nawet tak puste coś jak ja ma zainteresowania, to i raczej każdy ma. Ewentualnie coś, co pozwoli ci się oderwać,zapełnić czas, byś nie myślał o swoim stanie.
Stark

przez Artemizja 30 kwi 2012, 22:31
depresyjny21lat, niestety nie da się zmienić życia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.N?ic się nie odmieni,jeśli nie spróbujesz wszystkiego.Skoro nie możesz się odnaleźć,jest Ci ciężko,trwasz w stanie wstrzymania,to czy myślałeś o psychoterapii?To pomaga się odnaleźć...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez depresyjny21lat 30 kwi 2012, 22:53
myślałem o tym ale bardzo powierzchownie, dałem sobie jeszcze czas abym sam spróbował to rozwiązać, ale chyba bardziej cofam się do tylu niestety :(
depresyjny21lat

przez Łazarz 01 maja 2012, 00:44
No nie wiem, może pomaganie innym mogłoby nim być.

przez depresyjny21lat 01 maja 2012, 19:54
hmmm, bardzo bym chcial odkryć w sobie jakiś niebanalny talent i w jego perspektywie się rozwijać ale nie mam chyba żadnych zdolności :(
depresyjny21lat

przez Łazarz 01 maja 2012, 21:00
może zapisz się na boks?

przez dans 02 maja 2012, 01:04
Czemu każdy sugeruje facetowi w dołku boks, MMA albo siłownię..
Obrazek
Hi, I hate You.

przez Stark 02 maja 2012, 01:08
dans, Bo to twardy,silny świat, wysiłek pozwala oderwać się od dołującego myślenia... to akurat głupie nie jest. Coś takiego potrafi zmotywować...
przynajmniej mi się tak wydaje, ale kto wie.
Stark

przez smile 03 maja 2012, 09:41
depresyjny21lat napisał(a):hmmm, bardzo bym chcial odkryć w sobie jakiś niebanalny talent i w jego perspektywie się rozwijać ale nie mam chyba żadnych zdolności :(

ale co rozumiesz przez niebanalny talent? Większośc ludzi jest - powiedzmy sobie szczerze przeciętnymi osobami i nie ma jakiś mega szczególnych talentów.
z własnego doświadczenia - w depresji najgorsze jest to że choroba polega m.in. na skupianiu się na sobie, zauważcie jakie jest nasze myślenie ja się źle czuję, mi jest źle, ja nie mam na nic siły. Dla tego, przynajmniej dla mnie, ważne jest wychodzenie poza "swój" obszar by odwrócić uwagę od siebie i swego samopoczucia. Wiem że jest to trudne, czasami wydaje się wręcz nimozliwe ale jest skuteczne. Może poszukaj w swoim mieście jakiejś fundacji czy stowarzyszenia, wolontariatu. Zrobienie nawet raz w tygodniu czegoś dla innych może ci pomoże?

przez carlosbueno 03 maja 2012, 16:16
ja nawet jak nie mam depresji nie widzę celu życia a może mam ją całe życie i dlatego nie mam celu.
Największy Forumowy Maruda

przez depresyjny21lat 04 maja 2012, 21:22
dziś jestem strasznie rozdrażniony, tak bez powodu, nie wiem co jest powodem takiego stanu u mnie, chyba zmęczenie :-|
depresyjny21lat

Sortuj wg