Czy mam depresje?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy mam depresje?

przez nitro25 21 kwi 2012, 15:51
Witam

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale chciałbym się dowiedzieć co mi może być....
Mam 24 lata, nie pracuje nigdzie, nie uczę się (pracy nie szukam, ze szkoły zrezygnowałem) i ogólnie mam złe samopoczucie pod tytułem: nic w życiu nie osiągnąłem i czuje się gorszy od innych np kolegów, koleżanek, rówieśników itd wstyd mi trochę przed ludźmi... siedze w domu, jem i śpie i czasem się użalam jeszcze :smile: Co to może być? depresja? Proszę o rade

Czy mam depresje?

przez Artemizja 21 kwi 2012, 15:56
nitro25, a konkretniej?Jakie emocje Ci towarzyszą?Smutek?Żal?Lęk?Obojętność?Jest coś takiego?Poczucie bezsensu?Beznadziejności?Napisz proszę coś więcej,bo po paru zdaniach trudno cokolwiek powiedzieć...
Oczywiście diagnozy nikt Ci tutaj nie postawi,bo to zrobić może jedynie specjalista w realu,ale być może uda się dojść do jakichś wniosków.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Czy mam depresje?

przez Michuj 21 kwi 2012, 15:58
nitro25 napisał(a):Witam

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale chciałbym się dowiedzieć co mi może być....
Mam 24 lata, nie pracuje nigdzie, nie uczę się (pracy nie szukam, ze szkoły zrezygnowałem)

No chyba jest oczywiste, że jesteś gorszy? Chcesz być na równi z normalnie żyjącymi?
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy mam depresje?

przez Artemizja 21 kwi 2012, 16:02
Michuj, uwielbiam zwroty typu"normalnie żyjący" :evil:

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Czy mam depresje?

przez Michuj 21 kwi 2012, 16:06
Bellatrix, miałem na myśli tych, którzy potrafią wziąć się w garść i wyjść do ludzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Loża szyderców

Czy mam depresje?

przez Artemizja 21 kwi 2012, 16:08
Michuj, taaaaaaa...to faktycznie takie proste :P ;)

Administrator

Czy mam depresje?

przez slow motion 21 kwi 2012, 16:19
Michuj napisał(a):Bellatrix, miałem na myśli tych, którzy potrafią wziąć się w garść i wyjść do ludzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No, cenna rada. "weź się w garść" najbardziej motywujące zdanie w walce z depresją. :brawo:
Fajnie Michał, że masz dobrane leki i dobrze się czujesz, ale pomyśl, że nie zawsze tak było.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Czy mam depresje?

przez nitro25 21 kwi 2012, 16:34
Nie czuje się nienormalny, wychodzę do ludzi :D .... No to jest bezsens i żal, może poczucie beznadziejności a gorszy czuje się z tego powodu, że znajomi np pracują,studiują, niektórzy zakładają rodziny itd a ja stoję w miejscu i się często użalam nad sobą, dodam, że jestem alkoholikiem(moim zdaniem) Jestem przygnębiony, nie mogę zacząć działać

Czy mam depresje?

przez Michuj 21 kwi 2012, 16:44
to nie trzeba być geniuszem, żeby domyśleć się, od czego zacząć?
Loża szyderców

Czy mam depresje?

przez slow motion 21 kwi 2012, 16:54
Michuj, uwierz, że w niektórych przypadkach nie jest tak prosto. Czasem człowiek nie jest w stanie sam wybrać się do lekarza, potrzebuje impulsu z zewnątrz. Niektórym również leki nie pomagają.
Masz rację z tym, że nic samo się nie zrobi i trzeba ten krok wykonać, ale rózni ludzie, różne problemy, rozterki.

nitro25, a czujesz, że chciałbyś czy jest to dla Ciebie obojętne w tym momencie?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Czy mam depresje?

przez Michuj 21 kwi 2012, 16:57
slow motion, nie skumałaś ironi.

Odopowiadając na pytanie: to nie depresja. Obniżony nastrój przez czynniki które zostały tu opisane, jest wręcz zdrowym objawem. Gorzej, gdybyś miał to wszystko w d. ;)
Loża szyderców

Czy mam depresje?

przez slow motion 21 kwi 2012, 17:07
Michuj, oj nie pierd/ol. ;)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Czy mam depresje?

przez nitro25 21 kwi 2012, 17:17
To czyli co? dodam, że ten obniżony nastrój trwa już dość długo,nasila się po alkoholu itd pracy nie szukam bo boje się, że zaraz zrezygnuje lub się nie sprawdzę, bywało już tak, że po głupiej chamskiej odzywce kogoś rezygnowałem sam... Czuje się beznadziejnie

Czy mam depresje?

przez Ivaaa 26 kwi 2012, 17:19
Nikt nie zdiagnozuje Ci depresji tutaj na forum, radzę udać się do specjalisty.

Sortuj wg