Stowarzyszenie dla ludzi cierpiących na depresję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Candy14 29 maja 2012, 18:03
ale zamiast szukać ludzi, wpierw należy się zająć statutem, określeniem celu i misji.

a od ludzi wziac zaswiadczenia od psychiatry ze zdiagnozowana depresja ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez _Jack_ 29 maja 2012, 23:33
Bardzo ciekawy pomysł. Ja w sumie też z chęcią przyłączyłbym się do tego stowarzyszenia:). Ciężko się będzie zebrać w jednym miejscu od strony logistycznej. Ja oczywiście mógłbym się poświęcić i przyjechać w docelowe miejsce. Chyba tylko taki jest słuszny pomysł na rozegranie tego w pełnym spectrum.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Łazarz 31 maja 2012, 00:46
Tu macie dokumenty jakie będzie trzeba wypełnić.
Wygląda na to, że jedynym racjonalnym sposobem jest kolejne wpisywanie się na nich i przesyłanie kolejnej osobie itd.
Trzeba będzie dać jakieś instrukcje, trzeba wybrać komitet założycielski, zarząd stowarzyszenia i komisji rewizyjnej.
Na samym początku wybrać należy jeszcze przewodniczącego zebrania i protokolanta/-tki
(zebrania, które się nie odbędzie :P ).
Wygląda na to, że tutaj to zrobimy, w tym temacie.
Właściwie to zrobimy tak, jutro robię konferencję na gg, mój gg to 41848585, niech każdy z Was mi wyśle wiadomość z nickiem, niech będzie na gg powiedzmy o 23, ja was wszystkich pododaję i urządzę konferencję na gg.
Wtedy sobie poomawiamy wiele spraw, przy możliwie jak największej liczbie osób.
Będę od teraz co krótki czas coś takiego organizował.

Tu do ogarnięcia dokumenty, warto się zapoznać
http://www.ngo.pl/x/504022

-- 31 maja 2012, 22:48 --

1. Łazarz
2. tahela
3. Laima
4. chillax?
5. cudak
6. violik
7. DddMan
8. skill21
9. amelia83
10. luk_dig
11. ladywind
12. Karolina(moja koleżanka)
13. pinda
14. osoba ode mnie
15.Absinthe
16. osoba chętna co się zgłosiła mi na gg, teraz wiem, że nick to ,,dazzy''
17.Tomcio Nerwica
18. simba
19. Jack

-- 31 maja 2012, 23:36 --

Oświadczam, że jutro(dziś) czyli 1.06.12 o 23 znów odbędzie się telekonferencja na gg w sprawie naszego stowarzyszenia.
Jeszcze raz podaję swoje gg, napiszcie do mnie, jaki nick, i bądźcie o 23 dostępni ja was włączę do konf.
41848585
Pozdrawiam

Witam, dzisiaj o 23 miało miejsce nasze pierwsze telespotkanie nieistniejącego jeszcze stowarzyszenia ,,stop zaburzeniom''.

Udział w nim wzięli:
-luk dig
-Absinthe
-Violik
-Jack
-Łazarz.

Omówiliśmy kilka spraw. Kto skąd jest, by wyznaczyć najbardziej wypośrodkowane miejsce spotkania.
Kilka osób jest gotowych dojechać by się spotkać by chociaż część z nas się znała, i by chociaż w części powypełniać wymagane dokumenty, a reszcie wysłać pocztą by się powpisywała.
Przejrzeliśmy jak wygląda wzór listy członków, od każdego będziemy potrzebować następujących danych by stworzyć tabelkę, a w odpowiedniej rubryce każdy złoży swój podpis.
Imię i Nazwisko Data, miejsce urodzenia Miejsce zamieszkania (ulica, kod, miasto) Nr dowodu osobistego
Nr PESEL
Własnoręczny podpis

1. Jan Kowalski 03.01.1970, Warszawa ul. Piękna 2, 02-784 Opole DB 8119890 70010323071

Myślę, że jutro wybierzemy już kilka pierwszych osób na pierwsze funkcje, tym bardziej zachęcam do obecności.
Zaczynamy też zbieranie danych, zaczekam z tym jeszcze do jutra, niech każdy sobie porozmawia z resztą by rozwiać wszelkie wątpliwości, na początek wystarczy nam imię i z jakiej miejscowości jest.
Ja jestem Tomek, i jestem z Kielc.
Jutro porozmawiamy o statucie.
Poczytajcie o stowarzyszeniach.

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dazzy 02 cze 2012, 01:08
Konferancja 1.06.12
Obecni: Dazzy, Absinthe, Łazarz, Jack

W toku dyskusji ustaliliśmy co następuje:
Stowarzyszenie posiada trzy główne organy władzy:
Walne zgromadzenie wszystkich członków- władza ustawodawcza
Pierwsze walne zgromadzenie wstępnie ma odbyć się w lipcu, prawdopodobnie w Kielcach.

Komisja rewizyjna: 3-5 członków, sprawuje nadzór i kontrolę nad stowarzyszeniem
Kandydatura na członka komisji: Jack, uargumentowana studiami Administracji i trzyletnim doświadczeniem w zawodzie, Dazzy, Absinthe i Łazarz kandydature popierają.

Zarząd: 3-5 członków, władza wykonawcza, wprowadza w życie ustawy, zarządza stowarzyszeniem i reprezentuje je na zewnątrz. W jej skład wchodzi między innymi prezes, wiceprezes i skarbnik.
Kandydatura: Absinthe
Kandydatura: Łazarz
Kandydatura: Dazzy, reprezentant na zewnątrz. Jest osobą zdrową, przynajmniej na chwilę obecną, studiuje dziennikarstwo, ma pewne pojęcie o PR i Teorii komunikowania.

Stowarzyszenie ma pomagać osobom chorym między innymi na: Depresje, Chorobę afektywną dwubiegunową, Schizofrenie (Dokładne typy nieustalone, sprawa pozostaje otwarta, najpewniej wszystkie) oraz wszelkiego rodzaju nerwice. Reszta chorób, które mogłyby być objęte działalnością stowarzyszenia pozostaje sprawą otwartą,

Chorych dzielimy na cztery, lub pięć kategorii:
- Zielona- Osoby, które dopiero zachorowały, lub są niepewne tego, czy są chore, niezdiagnozowani. Również wszyscy Ci, których należy ośmielić, by skorzystali z usług specjalisty (psychiatry lub psychologa), osoby lekko chore, które można relatywnie szybko i w miarę bezboleśnie przeprowadzić przez chorobę, by oszczędzić im nieprzyjemności.
- Żółta- Osoby zdiagnozowane, chore, których stan jest relatywnie stabilny, nie obserwuje się u nich pogorszenia, nie podejmują prób samobójczych, ani nie są zagrożeniem dla otoczenia.
- Pomarańczowa (opcjonalnie, kwestia otwarta)- Osoby zdiagnozowane, chore, których stan jest niestabilny- obserwuje się pogłębienie choroby, które w krótkim czasie może doprowadzić do tego, że będą zagrożeniem dla siebie lub otoczenia. Niestabilność tyczy się zarówno wpadania w okresy manii, jak i pogłębiania się depresji ze stanu żółtego.
- Czerwona- Osoby, które podejmują próby samobójcze, mają silne myśli suicydalne lub są zagrożeniem dla otoczenia. Również tacy, którzy ze względu na swój stan przebywają w szpitalu psychiatrycznym. Osoby oznaczone kolorem czerwonym mają pierwszeństwo w otrzymywaniu pomocy.
- Czarna- osoby, które przegrały z chorobą, lub których stan jest niepewny (bo na przykład kontakt z osobą „czerwoną” się urwał i nie wiadomo co się z nią stało)
Wszelkie uwagi co do powyższego rozdzielenia chorych są mile widziane i będą brane pod uwagę.

Ponadto następna konferencja planowana jest na poniedziałek (4.06.12), godzina 23. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych, którzy mają jakąś wiedzę, która mogłaby się przydać. Studiowałeś jakiś kierunek prawniczy, psychologie? Administracje? Zarządzanie? Finanse? Rachunkowość? Informatykę? (i tak dalej...) Zapraszamy! Masz jakąś wiedzę wynikającą z zainteresowań, która by się nam przydała? Również wpadnij! Im będzie nas więcej, tym bardziej owocna będzie dyskusja. Pamiętajcie, że to stowarzyszenie to dzieło nas wszystkich, każdy może dołożyć swoją cegiełkę, każda uwaga będzie wysłuchana i rozważona.

przez Łazarz 02 cze 2012, 23:06
Dazzy,

well done :brawo: :brawo:
Świetnie to ująłeś :D

przez Dazzy 05 cze 2012, 14:42
Konferencja 4.06.12
Obecni: Dazzy, Absinthe, Hubert, Łazarz, Jack, luk_dig

W toku dyskusji ustaliliśmy co następuje:
Stowarzyszeniu przyda się osobisty kącik w internecie. W tym celu:
Absinthe wzięła na siebie stworzenie odpowiedniego bloga.
W dalszej przyszłości ma powstać strona internetowa:
Potrzeba nam specjalisty od HTML oraz administratora strony.

Powstanie seria artykułów informacyjnych dotycząca zaburzeń, z którymi stowarzyszenie planuje walczyć, napisania ich podjął się Dazzy. Każda pomoc, czy to w postaci materiałów, czy opracowania jakiejś choroby będzie mile widziana. Jeśli ktoś chciałby z tym pomóc, proszę o priva.

Działalność rozszerzamy również o fobię społeczną.

Pomoc chorym zamierzamy nieść za pomocą:
Rozmowy z chorym- czy to dla zwykłego poprawienia nastroju, czy zabicia czasu, poprzez udzielanie rad, co do psychiatrów, psychologów, leków itp. Również chodzi tu o możliwość przeprowadzenia szczerej rozmowy, w której będzie można wyrzucić, co choremu leży na wątrobie.
Telefon zaufania (należy jeszcze przedyskutować ten podpunkt dokładniej)
Odwiedziny w szpitalach
Pomoc finansowa (gdy już będziemy posiadać jakichś sponsorów)
Dofinansowania leków
Dofinansowania wizyt u specjalistów (Terapie, diagnozy, wizyty kontrolne)
Lista nie jest zamknięta, będzie uzupełniana z czasem aż do powstania prawnego statutu.

Padł również pomysł, by w początkowej fazie działalności stowarzyszenia po rejestracji, poprosić o wsparcie Jurka Owsiaka i WOŚP, sprawa jest do przedyskutowania.

przez Łazarz 07 cze 2012, 01:18
Witam wszystkich.

NASTĘPNA TELEKONFERENCJA W PONIEDZIAŁEK O 23

Wysłałem do każdego z Was wiadomość na priva.

Konferencja 6.06.12
Obecni: Tahela, Absinthe,dazzy Jack, luk_dig, Łazarz

W toku dyskusji ustaliliśmy co następujące:
Niedługo powstanie statut
Doprecyzowaliśmy cele naszego stowarzyszenia
Brane pod uwagę jest zastosowanie elektronicznego podpisu by ułatwić logistykę
Absinthe niedługo stworzy bloga
Zgłoszono kandydaturę Taheli na członka zarządu albo komisji rewizyjnej

Planujemy pozyskiwać fundusze poprzez sprzedaż (w firmach albo osobom prywatnym) np. misiów z której środki przeznaczylibyśmy na realizację celów zawartych w statucie.
Kolejnym sposobem jest 1& podatku(ale jeszcze nie jestem pewien).
Najprawdopodobniej pierwsze walne zgromadzenie odbędzie się w lipcu, w moim mieście czyli w Kielcach(oczywiście miejsce może ulec zmianie).
Niedługo założymy konto stowarzyszenia.
Szukamy osoby, która umie liczyć, zgłosilibyśmy wtedy jej kandydaturę na SKARBNIKA

Osoby z listy, które przez dłuższy czas nie dadzą chociażby najmniejszych znaków zainteresowania uznam, że się rozmyśliły i więcej nie będą brane pod uwagę jeśli chodzi o przyszłe funkcjonowanie stowarzyszenia.

Chciałbym sporządzić listę członków założycieli w tym celu będę potrzebował:
-Imię i Nazwisko,
-Data, miejsce urodzenia
-Miejsce zamieszkania (ulica, kod, miasto)
-Nr dowodu osobistego
-Nr PESEL
Rozumiem, że te dane są poufne, myślę, że Tahela cieszy się u nas największym zaufaniem, to ona będzie pisała statut, tak więc przesyłanie jej danych do sporządzenia listy założycielskiej również jest uzasadnione.

Liczę, że większość z Was będzie mogło przyjechać osobiście na walne zgromadzenie, wybralibyśmy tam poprzez głosowanie organy władzy, wypełnili podpisami listę założycielską oraz przyjęli status.

Na dziś to wszystko z mojej strony, liczę na Waszą obecność w poniedziałek.
Pozdrawiam
Łazarz

-- 07 cze 2012, 00:52 --

Pomoc chorym zamierzamy nieść za pomocą:
Rozmowy z chorym- czy to dla zwykłego poprawienia nastroju, czy zabicia czasu, poprzez udzielanie rad, co do psychiatrów, psychologów, leków itp. Również chodzi tu o możliwość przeprowadzenia szczerej rozmowy, w której będzie można wyrzucić, co choremu leży na wątrobie.
Telefon zaufania (należy jeszcze przedyskutować ten podpunkt dokładniej)
Odwiedziny w szpitalach
Pomoc finansowa (gdy już będziemy posiadać jakichś sponsorów)
Dofinansowania leków
Dofinansowania wizyt u specjalistów (Terapie, diagnozy, wizyty kontrolne)

Będziemy też informować rodziny chorego jak mają z nim postępować, co powinny wiedzieć, na co mają zwracać szczególną uwagę(myśli s.), kolejną sprawą jest uświadamianie społeczeństwa czym jest depresja(i inne choroby) by wreszcie przestały panować w nim zaściankowe stereotypy.

przez Mamre 10 cze 2012, 04:23
Witajcie!
Pomysł na takie stowarzyszenie mi się niezmiernie podoba. Mam wrażenie, że brakuje czegoś takiego. Chciałabym się do tego dzieła dołączyć. Studiuję pedagogikę i filozofię. Za parę lat mogłabym służyć swoimi kompetencjami ;). Ale już teraz chciałabym się włączyć, jeśli byłaby taka możliwość i byłyby zadania dla mnie i na moją miarę.
Moje gg: 568 2062.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez devnull 10 cze 2012, 18:13
Wątpię bym mógł pomóc, mimo że mam doświadczenie w temacie, ale i tak się zgłaszam, może w końcu na coś się przydam.
gg: 2048838
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Łazarz 11 cze 2012, 10:10
Bardzo się cieszę, każdy się przyda.

Pozdrawiam

przez Badziak 11 cze 2012, 12:59
Witam wszystkich,
chciałabym dołączyć do tego szacownego grona. Jestem z Krakowa, studiuję socjologię, jestem na pierwszym roku. Po studiach mam zamiar robić kurs socjoterapii oraz 4-letni kurs terapii behawioralno-poznawczej. Mam nadzieję, że zbierze się więcej osób z Krakowa. :D Proszę mnie dopisać do listy.

-- 11 cze 2012, 13:00 --

Dzisiaj o 23 niestety nie będę mogła uczestniczyć w konferencji, z tego względu, że jutro mam egzamin z psychologii społecznej i muszę się uczyć. Natomiast chętnie wezmę udział w następnych.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Łazarz 14 cze 2012, 16:06
Myślę, że można by się spotkać na kolejnej telekonferencji, sugeruję niedzielę np. o 21-22.
Oczywiście dostosuję się jeśli co innego by Wam pasowało bo zależy mi by ktoś by na niej był, a nie jak ostatnio z 2-3 osoby.

przez amelia83 15 cze 2012, 23:23
Łazarz, ja przepraszam za nieobecność, dopiero zainstalowałam gg
zapisuję nr
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez sens 18 cze 2012, 07:09
hej

pomysł ciekawy na pewno takie stowarzyszenie się przyda. Jak się ukonstytuujecie to warto zrobić cokolwiek żeby mieć doświadczenie - warto podjąć współpracę z kims kto ma doświadczenie w stowarzyszeniach. Nie wiem czy nie warto siedzibę zlokalizować na wsi.

Fundusze można zdobyć:
- od urzędów gmin, powiatów, miast
- PO KL - priorytet 7 my - wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym - były takie małe granty na 100 tys nie wiem czy jeszcze są - tylko trzeba było mieć siedzibę w gminie wiejskiej
- można sprawdzić strony dotyczące NGO - tam sa rózne ciekawe info na temat zarządzania stowarzyszeniami etc. warto sięgnąć po doświadczenia innych żebyście potem tego nie odkręcali- FIO już przepadło na ten rok można dostać kasę w przyszłym http://www.pozytek.gov.pl/FIO,-,aktualnosci,888.html

jak będziecie mieli choćby minimalną historię to mogę was polecić ludziom ktorzy wywrywają kasę od koncernów farmaceutycznych

ja się do was nie dołaczam bo jeste od roku w stanie wegetatywnym
czołem
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

Sortuj wg