Moj przyjaciel ma depresje- co robic?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez łucja11 14 mar 2012, 01:16
Mam Przyjaciela, z ktorym studiuje na jednym roku.Nasza przyjazn trwa krotko bo dopiero ok. 1,5 roku ale od razu znalezlismy wspolny jezyk. Po kilku miesiacach czulismy jakbysmy sie znali od zawsze. On jest bardzo skomplikowanym czlowiekiem.Zawsze wlasnie tak o nim myslalam-skomplikowany, wrazliwy, inteligentny.Ale zawsze go rozumialam, wiedzialam o co mu chodzi i potrafilam do niego dotrzec. Czesto prowadzimy dlugie ciezkie rozmowy, w ktorych on pyta mnie co to jest szczescie, jaki jest sens zycia itp.Zadawal mi pytania nad ktorymi wszyscy sie zastanawiaja ale one przyslaniaja mu wszystko. Zawsze jest tak ze przez ok.3 tygodnie wszystko jest ok, ma dobry humor, zapal do zycia a potem nagle 2 tyg totalnego dola, poczucie bezsensu. On zawsze oczekiwal ode mnie zainteresowania, uwagi, zrozumienia. Ja zawsze mu to dawalam. Interesuje sie co sie u niego dzieje, poswiecam mu duzo uwagi i czasu. Rozmawiam z nim, staram sie mu pomoc jak tylko potrafie.I udaje mi sie doprowadzic go do pionu, zaczyna znowu rozmawiac z ludzmi, chodzic na zajecia, organizowac sobie czas, ma chec do zycia i widzi sens tego co robi. Ale potem znowu zamyka sie w sobie, nie odzywa sie a potem pisze do mnie i prosi zebym cos zrobila, pomogla mu. Zawsze myslalm ze jest po prostu nieprzecietny, widzi wiecej niz inni, jest bardziej inteligentny. Ale ostatnio bardzo sie ode mnie odsunal a ja zdalam sobie sprawe ze to nie jest zwykla nadwrazliwosc i dociekliwy charakter. Co mam robic? prosze o pomoc. Bardzo mi na nim zalezy.

przez Artemizja 15 mar 2012, 23:12
łucja11, myślę,że dobrze by było zasugerować przyjacielowi wizytę u specjalisty.Jeśli jest to depresja,to niestety,ale mimo najszczerszych chęci sama niewiele możesz zdziałać.To choroba,którą trzeba leczyć.Jest uleczalna i jak najbardziej można z tego wyjść,ale nie można pozwolić,żeby się rozwinęła,bo niestety,ale nieleczona może doprowadzić nawet do tragedii.Absolutnie nie chcę Cię straszyć,bo to wcale nie musi być to.Nie zaszkodzi jednak sprawdzić...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez tahela 16 mar 2012, 00:32
Rzeczywiście wizyta u specjalisty mogła by pomoc zeby zdiagnozowac bo to moze być depresja, ale te stany naprzemienne moze dwubiegunówka a to chyba jeszcze gorsze jest niz depresja, dobrze gdyby była diagnoza i wdrozone leki.
pozdrawiam Asia.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez łucja11 17 mar 2012, 01:31
dziekuje Wam bardzo za odpowiedz;) postaram sie mu jakos to zasugerowac chociaz nie wiem jak to przyjmie. Ma ciezki charakter. Zresza ja juz jestem zmeczona jego zmiennoscia i mimo, ze czuje sie w pewnym stopniu za niego odpowiedzialna to coraz czascie lapie sie na tym, ze nie chce tego. I mysle, ze ja tez powinnam porozmawiac ze specjalista. W kazdym badz razie jeszcze raz Wam dziekuje;)

Sortuj wg