pustka - pomocy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

pustka - pomocy

przez logik 11 mar 2012, 21:44
moj problem z moja psychika polega na tym, ze jestem nadwrazliwy, bojazliwy. jesli artysta jest wrazliwy to ja nadwrazliwy, bo odbilo sie i odbija sie to zle na mojej psychice. mialem kilka zalaman emocjonalnych w swoim zyciu i wydaje mi sie, ze przez zbytnio odbierany stres i lęk po prostu mozg nie wytrzymal i odcial emocje, ale to jest tylko wyjasnienie psychologiczne. ogolnie to wiem, ze chodzi o dopamine. za malo jej w konkretnych miejscach w mozgu, dlatego zostaje zaburzona rownowaga tzn. wygrywa stres, lęk nad spokojem, pewnoscia siebie. na logike i to jest prawdziwa prawda, jest to prawdziwa przyczyna - malo dopaminy oznacza nadwrazliwosc, slabosc charakteru, czlowiek sie w sobie zapada, nastepuje implozja, ktora trwa latami. prosty sposob, zeby wiedziec, ze mamy malo dopaminy. jesli na extasy ludzie maja empatie do granic mozliwosci, to my ja mamy jedynie rozumowo. wg mnie jest problem z jakims enzymem, ktory przetwarza nieprawidlowo hormony albo jakies inne aminy. nie znam sie na neurochemii, ale wiem ze budowe mozgu mam sprawna. czyli jak zwykle genetyka. cos sie pochrzanilo i taki nadwrazliwy czlowiek taki jak ja, taki jak ty sie urodzil. np. dzisiaj sie dobrze czulem, chyba dlatego, ze wczoraj 20:00 wzialem solian 100mg.

-- 11 mar 2012, 20:49 --

Tyrozyna (Tyr lub Y) − organiczny związek chemiczny. Stereoizomer L jest jednym z 20 podstawowych aminokwasów białkowych. Nazwa tyrozyna pochodzi od gr. tyros – ser.

Tyrozyna spełnia ważne biologiczne zadania jako wewnątrzkomórkowy przekaźnik (może być fosforylowana przez kinazy białkowe), a także jest prekursorem ważnych hormonów i biologicznie czynnych substancji (tyroksyna, trójjodotyronina, adrenalina, noradrenalina oraz dopamina).

Jest on aminokwasem endogennym, tzn. organizm ludzki oraz większość zwierząt jest w stanie syntetyzować go pod warunkiem dostatecznego zaopatrzenia w fenyloalaninę, od której tyrozyna różni się obecnością jednej grupy hydroksylowej.

Tyrozyna jest bardzo istotna dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy i przysadki mózgowej. Brak tego aminokwasu wywołuje niedoczynność tarczycy, co może objawiać się w postaci zmęczenia i wyczerpania. Zmniejszenie ilości tyrozyny w organizmie powoduje niedobór norepinefryny i dopaminy, co może wywoływać depresję. Aminokwas ten jest jednym z substratów do produkcji kolagenu w organizmie, głównego włóknistego białka ustroju.

-- 12 mar 2012, 07:54 --

Stonka sprobuj 100mg solianu o 20:00. dlaczego? na 200mg sa lęki i niepokoj ruchowy. na 100mg jest ok. nie ma zmeczenia, jest motywacja. ja np. od dwoch dni budze sie ok. 6:20 i tak powinno byc. nie ma w ogole zamulenia. bylem w piatek u mojej psychiatry i powiedzialem, zeby przepisala mi 100mg i 200mg solianu, zeby moc testowac, ale widac trafilem na 100mg i jest powiem w miare dobrze. nie ma zbyt dlugiego spania, klade sie 22-23 spac i nawet zmeczony nie jestem jak wstane. Stonka jedynie dopamina ci moze pomoc.
Ostatnio edytowano 12 mar 2012, 23:33 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto z postu porady jak skutecznie popełnić samobójstwo. kolejny taki tekst będzie nagrodzony ostrzeżeniem
obserwowany

pustka - pomocy

przez Stonka 12 mar 2012, 15:44
Twój problem moze byc zarowno psychologiczny jak i biologiczny. Trudno dociec. Wiadomo, ze stres zmienia dzialanie neuroprzekazniko zastw, ze psychoterapia zmienia, wiec te problemy się łączą. co ciekawe problemy z niodczuwaniem emocji mają ludzie z tak roznymi diagnozami. Poznałam w szpitalu chłopaka (skądinad swietny czlowiek) ze schizofrenia rezydualną. Niby normalny, zadnych zwidów, a pustka i nic mu sie nie chce. I lezy przez polowe dnia. Az zal. bo chlopaczek ma dopiero z 23 lata czy cos kolo tego. Tez mu sie zyc nie chce. Tez ta ma tak jak ja, ze budzi sie wyczerpany, a wieczorem to moze siedziec, ale ogolne caly czas jest zmeczony. No wiadomo - brak pozyytywnych emocji-brak endorfin- zmeczenie.
Logik, ale prosze Cie - nie podawaj takich instrukcji jak sie zabic. CZLOWIEKU POMYSL! - chcesz miec kogos na sumieniu? Ktos to moze w chwli slabosci wyprobowac.Piszesz to juz ktorys raz. blagam Cie o odrobine zastanowienia.

pustka - pomocy

przez Lord Kapucyn 12 mar 2012, 16:01
Stonka napisał(a):Poznałam w szpitalu chłopaka (skądinad swietny czlowiek) ze schizofrenia rezydualną. Niby normalny, zadnych zwidów, a pustka i nic mu sie nie chce.

Bo w schizofrenii rezydualnej na pierwszy plan wysuwają się objawy negatywne, objawy pozytywne (omamy i urojenia) w zasadzie są nieobecne. Poza tym czy osoba, która doświadcza halucynacji jest nienormalna?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

pustka - pomocy

przez logik 12 mar 2012, 20:11
jak mi dzisiaj ojciec powiedzial, ze syn jakiegos mojego ojca znajomego skoczyl z okna jakies 2-3 dni temu. jestem chory, ale na tyle mam wyobraznie i boje sie rozplaszczyc na betonie, ze skoczyc bym nie skoczyl. tablety jak juz powiedzialem ryja beret i watrobe czyli zdychasz powoli. szybka i skuteczna smierc to stryczek, ale to juz trzeba byc w totalnej desperacji.
obserwowany

pustka - pomocy

przez Korba 12 mar 2012, 23:35
logik, skończ z takimi tekstami, ok? bo będzie OST.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

pustka - pomocy

przez logik 13 mar 2012, 08:12
korba co bys polecila na podniesienie dopaminy? i nie mow mi, ze to wywola schizofrenie, bo taki tekst jest wrecz bezsensowny.

korba skad wy wiecie kto co pisze? albo czytacie posty albo ktos wam to zglasza albo macie system, ktory jest ustawiony na pewne slowa i dostajecie znak

-- 13 mar 2012, 12:37 --

lapie mnie sennosc na solianie, ale wiem, ze skutki uboczne mijaja po jakims czasie brania leku. dla mnie nie ma lepszego leku niz solian, bo ma najmniej skutkow ubocznych.

-- 13 mar 2012, 15:33 --

przewietrzylem pokoj i sennosc minela. jak sie siedzi w zamknietym ogrzewanym pokoju bez otwartego okna to tak jest.

-- 14 mar 2012, 14:59 --

lipa. 100mg solianu na wieczor moze byc, ale z rana nie, dlatego na rano zarzuce jutro 50mg solianu i zobacze jak bedzie. po 100mg solianu jest sennosc, dlatego ze mam problem z zasypianiem to 100mg solianu na wieczor jak znalazl.
obserwowany

pustka - pomocy

przez Stonka 17 mar 2012, 17:10
Czy w tak piękny dzień jak dziś CZUJECIE jakiś lepszy nastrój, przyjemność z przebywania na łonie natury, jakąś namiastkę radości, coś? Bo ja bym chciała i nie mogę. Wiem, że normalnie bym to czuła. Mama mnie zagnała do pracy w ogródku. Trawa pachniała, ptaki śpiewały...wiem, że normalnie czułabym to zadowolenie, ukojenie, błogość...a tu nic ...potworne cierpienie i niemożność poczucia tych normalnych stanów...i modliłam się tylko, żeby zagrabić to co miałam zagrabić i żeby w ogóle najlepiej zasnąć na wieczność...a jak jest u Was?

-- 18 mar 2012, 12:46 --

Ja od jakiegoś czasu przeywam znów tak dziekie cierpienie, ze sprawiam wrazenie jakbym opętana byla...cierpienie wykręca mi cialo i duszę...napięcie w ciele sięga granic niemozliwosci...przez całe ciało przechodzą mi fale cierpienia...tego sie nie da opisac....płącze i krzycze, nie mgoe sie niczym zajac...to sie zaczelo w 2010 r po rispolepcie i nigdy nie minelo...w 2011 zaostalo przygaszone beznodiazpienami, a teraz jak probowalam odstawic benzo, to wrocilo znow...tego sie nie da opisac...i u mnie to jest ciagle...gora ciała osłabiona, głowa zmeczona, na sercu mi słabo z tego cieprienia, a dól ciała pobudzony, napiecie, niepokoj w nogach jak w akatyzji, pobudzenie...wszystko wskazuje na to, ze mi te leki jednak uszkodziły cos neurologicznie w mozgu, bo psychiatrzy przyznaja, ze to jest nienormalne i ze sie z czyms takim, z tak ciaglym nieustajacym cierpieniem nie spotkali...jest tylko jeden lek, ktory to tlumi - lorafen (aczkolwiek uczuc, napedu, wspomnien, pragnien itd oczywiscie nie przywraca)...aha i do tego sciskamnie zoladek jakby mnie ktos przecinal wpol...i to wszystko bez zadnej przyczyny...jak sie wtedy zaczelo 2 lata temu po tym rispolecpie tak jest

pustka - pomocy

przez Kalebx3 24 kwi 2012, 17:40
po tym rispolecpie tak jest

PRZENIGDY NIE UWIERZĘ ,ŻE TAKIE COŚ MOŻE BYĆ PO RISPOLEPCIE!!!To coś więcej ,o wiele więcej! Nie wiem co To,ale rispoleptu i innych leków "tony" już zjadłem przez 24 lata leczenia psychiatrycznego ,a takich cierpień ,to znaczy aż takich cierpień nie doświadczyłem,Stonka.
Pozdrawiam.
Zawsze non stop przez ostatnie dwa lata masz takie straszne szaleństwa cierpienia???Bez chwili ulgi? Współczuję.
Aha , aktualnie też na noc biorę minimalne dawki rispoleptu ,ale po Twoim poście Stonka ,opakowanie rispoleptu za 2 minuty ląduje w śmietniku .Normalnie się przestraszyłem ....bo jeśli to ja się mylę ,a nie Ty Stonka ,to....czarna dupa.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

pustka - pomocy

przez Łazarz 24 kwi 2012, 21:28
Stonka,

wygląda mi to na ciężką depresję. Myślę, że może Ci pomóc bioxetin(prozac), mi pomógł.
Pozdrawiam

pustka - pomocy

przez Kalebx3 24 kwi 2012, 22:38
Łazarz ,podejrzewam ,że to coś gorszego niż depresja. A Stonka jak się gdzies doczytałem to już 45 leków ma za sobą.Dużo,pewnie i bioxetin ,tak myślę brała. Bardziej bym celował w agonistów dopaminy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

pustka - pomocy

przez Łazarz 25 kwi 2012, 06:06
Stonko,napisałaś
Chyba nie ma instytuacji która by pomogła takim ludziom jak my.

-ja również to zauważyłem, stąd ten nierozpoczęty pomysł stowarzyszenie-dla-ludzi-cierpi-cych-na-depresj-t35358.html . Wiadomo, teraz właściwie nie ma to znaczenia, ale wierzę, że uda się to wdrożyć w życie.

Trzymaj się

pustka - pomocy

przez Stonka 06 maja 2012, 15:52
Jest coraz tragiczniej...nie wychodze juz z pokoju, a znapięcia wiję się po łóżku..nie wiem co robic dalej...jem coraz wiecej bzd...proszę czy moim porblemem mógłby zająć się forumowy psycholog?

Sortuj wg