Dlaczego wyolbrzymiam wszystkie problemy?;(

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez San-Samotna155 19 lut 2012, 22:43
Witam od kiedy cierpie na depresje i nerwice natrectw mam w sobie cos takiego,ze obojetnie jakis problem mnie ruszy to odrazu sie zalamuje,placze i chce odejsc z tego swiata,jakby nie bylo wyjscia z sytuacji a dodatkowo kiedy znajomi pytaja sie co sie dzieje to ja z malego problemu przekrecam jakby niewiadomo coo by sie stalo;((. I Tym samym oklamuje ich ale ja nie umiem inaczej:( To jest silniejsze od demnie;( Mam wyrzuty sumienia z tego powodu ale nie umiem sobie poradzic z tym ;(. Jestem tak bardzo wrazliwa,ze np.kiedy siostra powie cos na mnie ze jestem taka albo cos w tym stylu zaraz placze i zamykam sie w pokoju. Czy to wszystko dzieje sie przez NN czy depresje? ;((

przez Artemizja 20 lut 2012, 16:31
San-Samotna155, myślę,że depresja ma tutaj dużo do rzeczy.Załamywanie się pod wpływem najmniejszego problemu,płaczliwość,czarne myśli,negatywne nastawienie to powszechne przy tego typu zaburzeniach.Innymi słowy-objawy choroby.Niemniej jednak,myślę,że można by popracować troszkę nad dystansem do tego,co inni mówią.Branie sobie każdej uwagi na swój temat do serca,każdego przyprawi o zły nastrój.Pamiętaj,że najważniejsze jest to,co Ty o sobie myślisz.Nie pozwól,żeby słowa innych wytrącały Cię z równowagi.Dobrze by było,żebyś chroniła siebie przed wpływem innych,zadbała o swoje samopoczucie.Wiem,że nie jest to łatwe,ale warto próbować...
Chodzisz na terapię?Leczysz się?
Pytam,bo jeśli tak,to może dobrze by było poruszyć ten problem na terapii?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez tahela 20 lut 2012, 17:28
San-Samotna155,
pewnie ma to zwiazek z depresją, która własnie potrafii odebrać czlowiekowi sens życia i pogląd świata, może również miec to związek po prostu z Twoją wrodzoną wrażliwością, z wrazliwością wiąze się to ,ze wszystko dotyka mocno bardzo i głęboko człowiek bierze do siebie pewne słowa,gesty zachowania, potrzebujesz własnie wyrobienia sobie pewnego parasola ochronnego, nabrania dystansu do zachowań większosci ludzi, i moze nawet zrozumienia, że oni nie zawsze to tak przeżywają ich słowa czasami sa nie do końca swiadome,mozesz to przerobić sama albo na terapii jak napisała Kasia
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez San-Samotna155 20 lut 2012, 22:39
Chodze do prywatnego psychiatry bo cierpie na NN ale nie mam zadnej terepi:( Kazdy sie dziwi moj psychiatra daje mi tylko leki i wizyta u niego nie trwa dluzej jak 15min. A kiedy mu mowie,ze leki nie bardzo pomagaja powtarza ,ze je trzeba brac przez dluzszy okres aby poczuc poprawe

przez Artemizja 20 lut 2012, 22:49
San-Samotna155, a prosiłaś go o skierowanie na terapię?Domyślam się,że chodzenie prywatnie również na terapię,to byłby za duży wydatek...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg