depresja? nawet nie wiem. proszę o pomoc.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zzz111 21 sty 2012, 19:27
Zaczne od tego, że jestem zaniepokojona bo nie wiem co się dzieje. Nie wiem też czy jest to dość poważne, żeby trzeba było iść do psychologa/psychiatry. Od dłuższego czasu czuje się pesymistycznie, czasem bardzo smutno, nic mnie nie obchodzi (raz tak, a raz wesoło, normalnie). Oprócz tego od niedawna zaczęłam się dziwnie czuć wśród ludzi tzn. mam dziwne uczucie, że ludzie znają moje myśli, obserwują mnie, słyszą moją muzykę ze słuchawek. Wiem, że tak nie może być, ale boję się. Od jakiegoś roku mam straszne wrażenie, że 'haker obserwuje mnie przez kamerkę' przez co zakleiłam ją papierkiem; zasłaniam też często w dzień zasłony z podobnego powodu ('sąsiedzi z naprzeciwka mogą patrzeć'). Ja nie tak nie myślę, ale moja matka uważa, że cały wolny czas siedzę w domu i nie wychodze do ludzi. Mam świadomość, że to co właśnie jest głupie, ale te uczucia mnie nie opuszczają od jakiegoś czasu. Proszę o pomoc, możecie mi powiedzieć na co to wygląda i czy w ogóle to jakoś źle wygląda według was?

przez tahela 21 sty 2012, 19:46
wygląda na depresję z natręctwem na temat podsłuchiwania, dopoki nie wierzysz ,ze to prawda to znaczy ,ze nerwica a nie schiza i stany depresyjne, polecam psychiatrę, psychologa
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zzz111 21 sty 2012, 20:54
Dzięki za odp. A jak to można leczyć?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 21 sty 2012, 22:03
Podstawą są ludzie z którymi dobrze się czujesz. 3 takie spotkania w tygodniu dają bardzo dużo. Jeżeli nie ma takich ludzi to leki, terapie.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez nextMatii 21 sty 2012, 22:12
Witaj co to takiego to najlepiej oceni lekarz psychiatra...polecam wizyte u niego oraz psychoterapie
takie objawy jak napisalas sa nie pokojace i najlepiej aby lekarz Ci pomogl z uporaniem sie z nimi.
nextMatii

Sortuj wg