SSRI a cholesterol?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

SSRI a cholesterol?

przez mephion 19 sty 2012, 22:36
Czy ktoś kto bierze SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) a więc Lexapro, Mozarin, Elicea, Escitil, Pramatis, Lenuxin, Depralin - zauważył może niewytłumaczalny wzrost cholesterolu? W ostatnim badaniu miałem wynik cholesterolu w okolicy 300 (LDL 222, HDL 50). Biorę Depralin od 3,5 miesiąca. 2 lata temu cholesterol miałem w okolicach 200 i od tego czasu zacząłem unikać smażonych potraw, słodyczy itp. Teoretycznie powinien więc spaść. Czytałem że poziom serotoniny i cholesterol są jakoś ze sobą powiązane. Więcej serotoniny = wyższy cholesterol. Czy ktoś zaobserwował u siebie taki niewytłumaczalny wzrost poziomu cholesterolu?

SSRI a cholesterol?

przez Lord Kapucyn 19 sty 2012, 22:42
mephion napisał(a):Czy ktoś kto bierze SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) a więc Lexapro, Mozarin, Elicea, Escitil, Pramatis, Lenuxin, Depralin (...)

Exkjuz mi? To co wymieniłeś/aś to wszystko generyki escitalopramu. A SSRI to jeszcze fluoksetyna, fluwoksamina, sertralina, paroksetyna, citalopram.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

SSRI a cholesterol?

przez Miniaa 19 sty 2012, 22:52
Na pewno między cholesterolem a serotoniną jest korelacja, bo cholesterol jest jednym z prekursorów(?) serotoniny. Nie wiem tylko jaka korelacja.

Internet nie gryzie :p
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI a cholesterol?

przez mephion 19 sty 2012, 23:27
To co można w sieci na ten temat przeczytać przeczytałem. Jestem tylko ciekaw jakie obserwacje u samych ludzi biorących SSRI?

Sortuj wg