moja historia, dla szukających ukojenia w śmierci.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ladywind 14 kwi 2012, 22:42
ja dzisiaj osiągnęłam szczyt dna, a teraz musze się z niego powoli odbić, nim spróbuje mnie z powortem zaciągnać w swą sieć demonizmu :evil:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez carlosbueno 14 kwi 2012, 23:04
ladywind napisał(a):ja dzisiaj osiągnęłam szczyt dna, a teraz musze się z niego powoli odbić, nim spróbuje mnie z powortem zaciągnać w swą sieć demonizmu :evil:

odbijaj szybko
Największy Forumowy Maruda

przez Łazarz 15 kwi 2012, 18:38
Ladywind

To musisz z tego szczytu dna jakoś bezpiecznie zejść :P

Lukrecjo

W pełni zgadzam się ze zdaniem Zyty. Również znam schizofreników co żyją z tą chorobą ,,normalnie'' bo się leczą, a znam takich co wracają regularnie do szpitala bo myślą, że leki są im niepotrzebne, dodatkowo asortyment farmakologiczny na rispolepcie i olanzapinie się nie kończy, bierz chociaż minimalne dawki, jest bardzo dużo leków, które Cię nie otępią, a pomogą, ręczę Ci Lukrecjo, że nie biorąc leków osiągniesz skutek przeciwny od zamierzonego, i doskonale zdaję sobie sprawę z tego co piszę, chciałbym się jednak mylić w Twoim przypadku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 15 kwi 2012, 19:00
Łazarz ma tu duzą rację. Nie przerywaj leków.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez carmen1988 15 kwi 2012, 19:37
Już nie wiem co robić, biorę leki, chodzę na terapię i mam myśli s.
nerwica wegetatywna

przez Snejana 15 kwi 2012, 19:53
jak ciężko mi idzie czytanie długich historii, tak tą przeczytałam z zaciekawieniem :) Troszkę mnie to zmotywowało i już mniej boję się jutrzejszej psychoterapii... dziękuję za to.
PS. Łazarz , próbowałeś kiedyś poważniej swoich sił w pisaniu? Bardzo dobrze się czyta co piszesz, masz to tego smykałke, mówię całkem poważnie, jako mól książkowy :)
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez _Jack_ 15 kwi 2012, 22:49
Snejana napisał(a):jak ciężko mi idzie czytanie długich historii, tak tą przeczytałam z zaciekawieniem :) Troszkę mnie to zmotywowało i już mniej boję się jutrzejszej psychoterapii... dziękuję za to.
PS. Łazarz , próbowałeś kiedyś poważniej swoich sił w pisaniu? Bardzo dobrze się czyta co piszesz, masz to tego smykałke, mówię całkem poważnie, jako mól książkowy :)

Poznawczo behawioralna?Ile czasu już chodzisz?Depresja to choroba kierowania złości w swoją stronę. Łazarz rzeczywiście zaabsorwował całe forum swoją historią.Aż chce się walczyć o zdrowie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Lukrecja28 16 kwi 2012, 02:49
Nie potrzebuje lekow, lekarzy i szpitali.Koniec kropka!
Lukrecja28

przez _someone_ 16 kwi 2012, 05:02
I to jest właśnie efekt depresji. Ciągłe poniżanie siebie i mówienie sobie ,że zasługujemy na kare

Ja na przyklad uważam, że kara mnie dosięgnęła w postaci depresji. Zamieniłabym się na inną chorobę, byle tylko czuć się wreszcie normalnie, jak kiedyś.

przez niewdzięczny33 16 kwi 2012, 21:38
moim zdaniem depresja to jest licht w porównaniu z innymi zaburzeniami czy chorobami ja z tego wyszedlem dawno ale to jest jak domino masz nerwice dostajesz depresji jak jest depresja to nic nie idzie i są mysli samobójcze ja są mysli to szpital sie klania ,umnie narazie jest w miare oki jesli tak mozna to nazwac mysli samobójce są ale niemam juz sily z tym walczyc narazie zyje sobie odbilem od towarzycha cisne solówke brak mi tylko kobiety takiej życiowej po 30stce malolaty mnuie nie interesują 37 lat skonczone i refleksje sie wlączyly na trzezwo czemu jest tak a nie inaczej wszystko niestety jest przez używki to mnie wykonczylo niewiem czy to nadrobie.

przez _someone_ 16 kwi 2012, 21:44
Dokładnie tak samo uważam jak chyba wszyscy, którzy to przeczytali. Łazarz, jestem pełna podziwu. Pozytywnie mnie to nastawiło w jakiś sposób. Dzięki wielkie

przez tahela 16 kwi 2012, 23:04
niewdzięczny33,
a jak wygładał ta Twoja depresja, dawałes rae wychodzic z domu?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez niewdzięczny33 16 kwi 2012, 23:50
tahela depresje mialem ok 2 lat związana byla z niespelnionymi oczekiwaniami wobec siebie ale to male piwko w porównaniu z zabuzreniami nerwicowymi jakie mialem pare lat temu po moich ekscesach narkotykowych mialem problem z wejsciem do sklepu po mleko a w centrach to wogóle dostawalem szalu jazda autobusem tez byle męką ale to juz minelo poradzilem sobie z tym teraz mam lekką fobie spoleczną wrzucam od tyg efectin niepije wogóle juz od ok 4 miesięcy próbuje poukladac sobie te zycie acha i mam GAD ale jakos teraz lęki są mniejsze jak jestem na trzezwo za ostro poprostu polecialem niewiem czy dam rade ale bynajmniej sie staram

przez Łazarz 17 kwi 2012, 04:48
Lukrecjo,
obyś miała rację.

Snejana(psychoterapia bywa bardzo pomocna),Jack, someone,
bardzo mi miło, że tak myślicie, ale to życie napisało ten scenariusz, ja tylko niczym kronikarz odtwarzam za pomocą słowa pisanego moje doświadczenia. Odkryłem niedawno blog pewnej dziewczyny chorej na schizofrenię, która opisuje swój niemalże dwuletni pobyt we francuskim szpitalu psychiatrycznym, polecam odwiedzić tę stronę http://madau.blox.pl/html .
Napisanie czegoś poważniejszego jest dla mnie dużym wyzwaniem, tak, pracuję już nad czymś takim od pewnego czasu, nie ukrywam, że tematyka byłaby inspirowana piętnem jaki odcisnęła na mnie ta choroba. Brakuje mi jednak warsztatu, mam problemy z dialogami, jest w tej dziedzinie sporo do nadrobienia.
Klecę również amatorskie wiersze, umieszczam je co jakiś czas w dziale twórczości na tym forum moja-tworczo-drastyczne-t34712-98.html , to mój najświeższy napisany po gorącej randce z przykrym finałem:

już nie mam sił

Znowu mnie boli
Jakby mi ktoś przypierdolił
Z nóg zwalił
I znów boli
I znów boli
Tłoczy pompa kwas niedoli
Pali klatka żebra swe
Wyrywa się mostek, płuco prawe
I znów boli
Gnieciona jest aorta
Tchawica