terapia - prośba o radę

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

terapia - prośba o radę

przez emmms 26 gru 2011, 15:49
cóż, odnośnie związków z płcią przeciwną, mam odwrotnie.
zawsze latał za mną tłum facetów, wszystkie związki niszczyłam w jednej chwili bez powodu, wchodziłam w następne bez zastanowienia, mnóstwo poczucia winy, w jednej chwili uczucie wyższości nad innymi, w drugiej poczucie beznadziejności, że znowu wszystko popsułam. straszność. efekt taki, że zostałam sama i boję się związków.

terapia - prośba o radę

przez egon z poczty 26 gru 2011, 19:41
Dla mnie jest jasne że wyleczenie znajduje się w farmakoterapi .Każdy może wybrać sam przypominam że leki zawsze można zmieniać do skutku i nigdy nie jest za póżno na ich odstawienie ,a pomóc mogą znacznie . Nie są przeszkodą w psychoterapi . Choc sama metoda psychoterapi bardziej opiera się na wierze pacjenta w jej skuteczność niż jakichkolwiek racjonalnych przesłankach .
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

terapia - prośba o radę

przez tbrk 27 gru 2011, 02:41
sorensen

Ależ jestem tego świadomy, być może nie napisałem tego wprost. To dla jednego jest panaceum, dla innego okaże się zwykłym placebo.
Ja miałem to szczęście, że powiedzmy za drugim razem trafiłem w swój lek. Nie mniej nie wolno się zrażać, a wytrwale testować organizm na specyfiki. Mówiąc bez ogródek będziecie jak króliki doświadczalne, ale naprawdę warto! i jeżeli w to nie wierzycie to przyjmijcie to na dogmat, osoby, która jest wiarygodna w tej kwestii, bo sam się przez to przepierdoliłem. (jeżeli kogoś urażam tym stwierdzeniem to sry ale nie można tego inaczej nazwać)
z tego co się dowiedziałem/wyczytałem
Są leki działające na serotoninę, dopaminę albo jedno i drugie. Jeżeli nie ma efektów z kilkoma SSRI to można próbować z tymi na dopaminę.

Odnośnie związków to jakże się mylisz. Nie byłem mniej samotny niż ty czy Robinson Crusoe. Chłonąłem porażki jak filtr kurz w odkurzaczu, które z kolei utwierdzały mnie w moich przekonaniach.
Faktycznie mogłeś być beznadziejny i panny mogły tudzież mogą rezygnować. Mogą dosłownie cie podsumować bo opisują to co widzą, a widzą człowieka z dolegliwością. To jest choroba która odbiera ci ciebie samego, twoje ja, zostawiając samą łupinę.
Przed tym całym apogeum na początku lipca rozstałem się z dzieczyną, która jest świetnym człowiekiem, a przy której byłem tylko tłem. Nie wiedziałem o czym mam z nią rozmawiać, za każdym razem mogłem mówić tylko o jednym, że jestem beznadziejny, i że jest mi źle. Chciałem z nią być, ale z drugiej strony cieszyłem się w duchu, że się rozstaliśmy ponieważ jak ktoś ma dzielić swój świat, jeżeli ja sam ze sobą nie chciałbym być. Taka jest prawda nigdy nie spojrzałbym na osobę taką jak ja w tamtym momencie.
Piszę o relacjach damsko męskich ale to odnosi się do każdej sfery. Depresja nie wybiera sobie pola manewru, jest na tyle zachłanna, że chce mieć człowieka całego, na wyłączność.

Terapia zmienia to postrzeganie, wyrabia nawyki myśleniowe. Przepracowywujesz krok po kroku elementy.

SYTUACJA ----> MYŚL ----> KONSEKWENCJE

EMOCJE <------ KONSEKWENCJE ------> ZACHOWANIE

Odnośnie leków, to jest to tylko środek a nie cel. Pamiętajcie, że z czasem organizm przyzwyczaja się do substancji przez to będziecie potrzebowali jej coraz więcej. Życzę powodzenia osobą które po kilkunastu latach będą łykały po 300 mgr na dobę, albo którzy będą uzależnieni i bez lekarstwa nie wyjdą z domu. Wszystko siedzi w naszych głowach! leki mają pomóc nam stanąć na nogi, a nie nas wyleczyć. Niwelują objawy a nie źródło.

Kurcze a pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno napisanie trzech zdań byłoby szczytem szczytów.

-- 27 gru 2011, 01:51 --

zapomniałem wspomnieć o jednej rzeczy.

Pomocne jest także uprawianie sportu. Aktywność fizyczna jest nieoceniona ponieważ podczas jej wykonywania wydziela się serotonina i endorfiny.
Nie macie ochoty na siłownię, basen, bieganie czy spacery. Czujecie się fatalnie.. Trzeba się zmusić, po jakimś czasie zaczniecie czerpać z tego przyjemności i korzyści :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

terapia - prośba o radę

przez egon z poczty 27 gru 2011, 11:18
A SWISTAK siedzi i .....
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

terapia - prośba o radę

przez *Monika* 28 gru 2011, 18:29
egon z poczty napisał(a):sama metoda psychoterapi bardziej opiera się na wierze pacjenta w jej skuteczność niż jakichkolwiek racjonalnych przesłankach .

Co za bzdury!
Obrazek
Główny Moderator

terapia - prośba o radę

przez emmms 23 lut 2012, 13:11
zebrałam się dziś w sobie i poszłam po przerwie do psychiatry. usłyszałam, że: psychiatra nie jest od tego, żeby na niego zrzucać swoje problemy, że wszystko to moja wina, ogólne przesłanie było takie, że po co w ogóle przyszłam? co ja sobie myślę?
jestem zdruzgotana. wszystko nad czym pracowałam przez ostatnie kilka tygodni (praca, studia, praca nad sobą) właśnie straciło sens, bo zostało skrytykowane.

wniosek z tego taki, już więcej nie idę.

terapia - prośba o radę

przez mephion 23 lut 2012, 16:52
emmms, doprawdy tak otwarcie powiedziała ci to psychoterapeutka? Być może jest tak że po części jest to twoja nadinterpretacja jest słów i gestów. Często w trakcie sesji dochodzi do tzw. "przeniesienia" podczas którego pacjent dopisuje w umyśle postawy psychoterapeuty z innych kluczowych w życiu pacjenta osób. Być może w twojej rodzinie jest ktoś kto cię nadmiernie ocenia i krytykuje i dokonałaś przeniesienia tej postawy. Z tego co się orientuję większość psychoterapeutów unika jakiegokolwiek oceniania. Nie chwali i nie gani, a jedynie pobudza do myślenia.

terapia - prośba o radę

przez Artemizja 23 lut 2012, 17:48
emmms, nie rezygnowałabym mimo wszystko z lekarza.Może po prostu,źle trafiłaś?Czasami tak jest,że zanim dotrzemy do dobrego specjalisty,to potrzeba kilku prób.Nie poddawaj się.Wiem,że takie zachowanie odbiera chęci do szukania jakiejkolwiek pomocy,ale myślę,że w ogólnym rozrachunku,jednak warto...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

terapia - prośba o radę

przez *Monika* 24 lut 2012, 00:32
mephion, zgadzam się z Tobą.
emmms, napisała, że była u psychiatry.
W niektórych przypadkach psychiatrzy są też terapeutami, ale w tym przypadku nie sądzę, aby tak było.
emmms, Polecałabym jednak psychoterapeutę.
Obrazek
Główny Moderator

terapia - prośba o radę

przez emmms 24 lut 2012, 01:57
psychoterapeuta - ok, tylko ze bylam u psychiatry na planowej wizycie (skonczyly mi sie leki - asertin). zapytal jak sie czuje, to powiedzialam. ze mialam zly okres i chcialam umrzec. i ze od dwoch tygodni sie staram i sie udaje, i jest lepiej.
moze i prawda, ze troche to nadinterpretuje. ale fakty faktami, uslyszalam np ze moj strach przed przyjsciem tam jest agresja i zawiscia z mojej strony, ze przychodze i obarczam go soba. zaczelam panicznie plakac i przepraszac, to uslyszalam ze przeprosiny nie wystarcza.
dalej jestem w szoku, nie jadlam nic caly dzien i nie mam lekow.

terapia - prośba o radę

przez tahela 24 lut 2012, 02:41
emmms,
hej jakis dziwny ten psychitra bo swojemu mowie i nie slyszę takich tekstów, co do Twojego to raczej nie dziwny tylko słaby koleś , i nie chce wysłuchiwac po prostu problemów chce Cie wysłać do psychoterapeuty ,sam wypisać leki i miec problem z głowy sorry,ale taki lekarz to nie jest człowiek w porzadku ja bym go zmieniła, wie ,ze pracuje w zawodzie specyficznym ma pacjenów z problemami natury psychicznej i ma na to wyjechane , ja bym zmieniała lekarza
ps.
Jesteś z Wrocławia?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

terapia - prośba o radę

przez emmms 25 lut 2012, 12:34
tak, z wroclawia jestem :)

terapia - prośba o radę

przez Exoriare 27 lut 2012, 19:27
Sprawdź w jakim nurcie pracowała Twoja poprzednia terapeutka. Różni terapeuci stosują różne techniki. Skoro milczenie i podsumowywanie Ci nie pasowało, może jakiś bardziej dyrektywny styl terapii będzie dla Ciebie! Poczytaj sobie o poznawczo-behawioralnej, może przypadnie CI do gustu.

Co do diagnozy, zmień psychiatrę na takiego który Cię dobrze wysłucha i dobrze zdiagnozuje. Niszczenie związków w trakcie ogromnego poczucia wysokiej wartości jest charakterystyczne dla depresji dwubiegunowej. Tylko dobry psychiatra i dobry psychoterapeuta będzie potrafił to rozróżnić i dobrać Ci odpowiednio leki i proces leczenia.

Nie poddawaj się, bo na pewno jakiś dobry specjalista czeka tam gdzieś na Ciebie.

terapia - prośba o radę

przez beti19 27 lut 2012, 19:34
tbrk, bardzo mądre słowa i porada pierwsza klasa, nic tylko korzystać :-)
http://swiatbeti19.blogspot.com/

"Spiesz się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą"
Ks.Twardowski

Sortuj wg