depresja po urazie głowy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

depresja po urazie głowy

przez misiek_1 21 gru 2011, 16:17
Czy jest ktoś na tym forum co w przeszłości miał uraz głowy i od tego czasu cierpi na depresję??? ja jestem po wstrząśnieniu mózgu-od wypadku cierpię na bezsenność i depresję :(

depresja po urazie głowy

przez egon z poczty 21 gru 2011, 17:20
Ja też cierpie może nie wiążę tego z urazem ale uraz może powodować zmiany w eeg typu padaczkowego choć wcale nie musisz mieć drgawek żadnych .Jeśli uraz dotyczy okolic skroniowo czołowych czasem nawet eeg nie wykrywa zmian a pacjent cierpi na depresję .Tu jest pułapka bo niby elektrowstrząsy leczą depresję ale są to napady drgawkowe kloniczno -toniczne a jesli nie masz takich tylko np mioklonie lub napady nieświadomośći lub nawet nic nie odczuwasz a eeg wykazuje tylko tendencje do napadowości to może być przyczyną depresji.
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

depresja po urazie głowy

przez Amon_Rah 21 gru 2011, 17:37
misiek_1, nie wiem, czy to ma jakis zwiazek, ale ja mialem kilka powaznych urazow glowy, ze wstrzasem mozgu wlacznie. Nie robilem tomografii, w kazdym razie u kazdego z moich psychiatrow takie pytania o urazy glowy zawsze padaly. Ale bez watpienia uszkodzenia mozgu sa i na pewno mialy jakis wplyw na rozwoj choroby.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

depresja po urazie głowy

przez misiek_1 21 gru 2011, 19:00

depresja po urazie głowy

przez Badziak 21 gru 2011, 23:48
Miałam kilka urazów głowy, a EEG zawsze wychodzi mi z uogólnioną napadowością (EEG padaczkowe). Jeśli komuś z was wychodzi EEG z ogniskową napadowością to prawdopodobnie w miejscu ogniska macie bliznę glejową po którymś urazie i ona wam uciska na którąś część mózgu i w ten sposób może wywołać depresję albo inne nieprawidłowości.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

depresja po urazie głowy

przez misiek_1 22 gru 2011, 07:54
ja mam stwierdzoną padaczkę pourazową :cry:ale tylko raz przy zasłabnięciu miałam jakieś drgawki i wyszło to na eeg.

depresja po urazie głowy

przez egon z poczty 22 gru 2011, 12:25
No i generalnie drgawki mają działanie antydepresyjne ale za to każda czynnosc napadowa bez drgawek ma działanie depresjorodne.Czynnośc napadową możesz miec co chwilę i nawet nie wiesz o tym a swoje ona robi wpędzając w depresję bo zaburza się metabolizm mózgu .Podstawą powinno być leczenie przeciwpadaczkowe ewentualnie też antydepresyjne jakimś lekiem o małym potencjale wywoływania drgawek.
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

depresja po urazie głowy

przez misiek_1 14 lis 2013, 13:38
nikt więcej nie miał urazów głowy?

depresja po urazie głowy

przez Candy14 14 lis 2013, 14:53
misiek_1, widac nie skoro przez 2 lata nikt sie nie odezwal
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

depresja po urazie głowy

przez MadGregor 14 lis 2013, 23:03
misiek_1 napisał(a):nikt więcej nie miał urazów głowy?

Owszem, miałem nieco ponad rok temu. Co prawda z rzekomej depresji leczyłem się już wcześniej, to na kanwie wspomnianego urazu doszły inne zaburzenia i nasiliły się już występujące. Jeśli chcesz o coś zapytać, śmiało...
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Sortuj wg