Zamartwianie się swoimi błędami

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Stark 14 lip 2012, 13:03
carlosbueno napisał(a):Mi też się zdaje że inni robią wszystko lepiej, szybciej, dokładniej niż ja najlepiej to nie robiłbym by nic bo wtedy nie będę w tym co mam robić gorszy od innych i nie popełnię błędu. No ale nic nierobienie też jest złe a nawet jeszcze gorsze. Jakieś 1,5 roku temu byłem jednym wielkim zmartwieniem żyłem w takim napięciu że już rady nie dawałem również fizycznie zmiana środowiska pomogła ale teraz martwią mnie inne rzeczy nie praca ale jej brak np. czyli jestem w tej samej czarnej dupie.
Nie ma ludzi idealnych każdy popełnia błędy niby to wiem ale jestem dla siebie surowy i do tego zamiast się uczyć na błędach to wycofuje się z życia aby ich nie popełniać.

Dokładnie,ostatnie zdanie.

plus totalna obojętność, potrafię nawet żyć w skrajnym syfie.
Stark

przez Candy14 14 lip 2012, 15:18
Mi też się zdaje że inni robią wszystko lepiej, szybciej, dokładniej niż ja najlepiej to nie robiłbym by nic bo wtedy nie będę w tym co mam robić gorszy od innych i nie popełnię błędu.

To jest calkiem wygodny pretekst zeby nie robic nic
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Stark 14 lip 2012, 16:29
Candy14, Tak,dokładnie,takie jest myślenie,jestem lebrem,do niczego się nie nadaje,więc niczego od siebie nie wymagam,tak samo inni niech też ode mnie nie oczekują.
To chore myślenie wręcz,ale jak to wyplenić?
Stark

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 11 wrz 2012, 15:42
Do carlosbueno wiem jak to jest bo sam tak miał, chcesz przestac o tym myśleć a to samo co chwile wraca,
ja kiedys brałem narkotyki, mam teraz stany depresyjne przez 2 miesiace dzien w dzien powtarzałem sobie co
ja zrobiłem po co mi to było itd, tego już się nie cofnie, niestety ale taka jest prawda, bardzo tego żałuje byłem
młody i głupi, nadal mam depresje ale czuje sie o niebo lepiej niż 2 miesiace temu
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg