Narkozy a zaburzenia psychiczne?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez _Jack_ 12 gru 2011, 21:25
Tak się składa ,że jako dziecko miałem bardzo poważne problemy zdrowotne. Musiałem przejść w przeciągu ok 5 lat 10 operacji, które odbywały się przy pomocy znieczulenia ogólnego tzw. narkozy. Kiedy wróciłem do życia po przeprawie w szpitalach bardzo się zmieniłem. Pojawiły się kłopoty z koncentracją, pamięcią. Pojawiały się stany depresyjne, które początkowo bagatelizowałem lub uznawałem za słabość charakteru i ,że trzeba na tym popracować. Psychiatra podpowiedział mi ,że to może być powodem moich stanów depresyjnych i urojeń, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na zaburzenia psychiczne. Leki przyjmuje od 5 lat, ale jak je odstawiam to wszystko wraca z dwojoną siłą. Miał ktoś podobne doświadczenia z przyjmowaniem narkoz i jak się to odbiło na zdrowiu psychicznym?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez *Wiola* 12 gru 2011, 21:28
_Jack_, Nie zastanawiałam się nad tym nigdy, ale fakt ,że moje pierwsze objawy lękowe pojawiły się jakieś 3 miesiące po pierwszej narkozie. Potem było lepiej , a po następnej operacji , wszystko się nasiliło. Niemniej operacje i okoliczności z nimi związane były dużym stresem , więc trudno to ocenić.
Moderator

przez Pasman 12 gru 2011, 22:51
Nie mam w tej kwestii doświadczenia. Natomiast myślę że ma sens terapia PTSD w tym przypadku. W końcu 10 narkoz to duży stres. Nawet jak lekarze nie odwalili jakiejś fuszerki. Leżenie miesiącami w szpitalu też może dobić. Taak, zachęcam cię do terapii.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg