DEPRESJA (+ myśli samobójcze) A SZPITAL - który polecacie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Gdy mamy Myśli i zamiary samobójcze:

trzeba iść do szpitala
2
29%

powinno się iść do szpitala
4
57%

powinno się leczyć ambulatoryjnie
1
14%

nie ma po co leczyć..
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

przez nati175 09 gru 2011, 20:29
jestem w momencie, gdy czuje, ze muszę udać się do szpitala, nie żeby do końca z własnej woli, ale 2 lekarzy nie chce już mnie leczyć, jak nie pójdę, także tego..
W każdym razie chodzi mi o wasze wypróbowane opinie na temat szpitali w których byliście - w którym jest najlepiej, jak wygląda plan dnia, jak wyglądają zajęcie - no i czy w ogóle jakieś są - czy masz po prostu łóżko i leżysz.
Byłam w gdańsku na srebrzysku i tam jest po prostu tragedia - żadnych psychologów, żadnej terapii - po prostu masz łóżko i sobie leż.
Dlatego szukam czegoś, gdzie będzie choćby jakaś terapia zajęciowa, niech chociaż kredki dadzą, bo się wykończyć tak idzie, jak się tylko leży no i czuje, ze się bardziej pogrążam..

przez monk.2000 10 gru 2011, 14:16
Ja polecam oddział 9 w klinice na ul. Sobieskiego we Warszawie. Miła atmosfera od poniedziałku do piątku terapia zajęciowa, od rana od obiadu. Są jakieś formy spędzania wolnego czasu: tenis stołowy, bilard, pracownia plastyczna, więc nie ma się jak nudzić. O ile ktokolwiek ma siłę żeby korzystać z takich rzeczy, a np. nie woli siedzieć w pokoju i czytać gazetę.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez cryo 11 gru 2011, 20:19
Nie odpowiedziałam na pytanie z ankiety, bo po prostu nie wiem. Zastanawiam się, może tu ktoś da mi odpowiedź: czy w ogóle jest sens rozważać szpital jako źródło pomocy, czy raczej się nie łudzić? W sumie więcej rozczarowań już w obecnym stanie nie zniosę więc wolałabym oszczędzić sobie i innym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nati175 11 gru 2011, 20:38
Szpital pomaga - ale tylko wtedy, gdy jest jakiś psycholog, jakas terapia, gdy ma sie czym zajac umysł
choć przy myślach, znaczy myślach jak myślach, przy ZAMIARACH samobójczych to właściwie najpierw jest potrzebne po prostu ustawienie leków
JA tak sobie myślę - byłam w szpitalu w takiej małej miejscowości prabuty - no i właściwie, to mogę polecić - bo lekarza sa super, no i jest chociażby terapia zajęciowa, jakiś pingpong i chyba jakaś salka gimnastyczna, raz tam co prawda tylko byłam - ale korzystanie do woli.

przez cryo 13 gru 2011, 00:56
Dziękuję za odpowiedzi.

Sortuj wg