Mam dość życia wszystko jest do dupy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez krystian87 08 gru 2011, 23:31
Mam 24 lata, 17 września tego roku mój ojciec trafił do szpitala bo potrącił go pijany 22 latek na przejściu dla pieszych, miesiąc później a dokładnie 18 października ojciec zmarł w szpitalu walczył miesiąc, tego dnia świat mi mojej mamie i bratu oraz siostrze wywrócił się do góry nogami.
I właśnie tego 18 listopada załamałem się na prawdę
I nie wiem co mam ze sobą zrobić, i nie wiem tak na prawdę co chce w życiu robić nie umiem za bardzo nic konkretnie robić, miałem w listopadzie tego roku jechać z ojcem za granice, nauczyć się roboty, ojciec zajmował się budowlanką znał się na robocie i źle nie zarabiał w domu bidy nie było, kredytów zaciągać nie trzeba było, teraz jestem załamany, śmiercią ojca oraz, tym ze nic w życiu nie będę miał i będę harał za gówniane pieniądze, nic się nie układa z pracą jest do dupy, bo obecnie jej nie mam, za to 1500zł nie mam zamiaru iść do pracy, wolę popełnić się powiesić, niż chodzić do pracy i harować jak wól za marne gorsze całe życie i cale życie klepać biedę oraz nic nie mieć, a pracować na nasz zasrany rząd.
Wiem o tym ze mam bliskich którzy mnie kochają i będą się potem martwic jak bym sobie coś zrobił, ale ja już mam tego wszystkiego dość dość dość dość dość i jeszcze raz dość, matka marudzi mi ze mam iść do pracy a ja mam to gdzieś za tysiąc parę złotych, nawet już jej to powiedziałem ze wole eis powiesić.

Zarobie tysiąc parę złotych z czego z 80% to trza oddać państwu w podatku za to za tamto,nie będę oddawał swojej wypłaty dla państwa bo my zwykli obywatele płacimy ze błędy tych debili typu TUSK, kto narobił dług ja nie tylko te debile z wiejskiej.
Jak słyszę w tv z musimy spłacić dług publiczny to mnie krew zalewa, niech mi ktoś odpowie do cholery jasnej jacy my? ja w życiu nie brałem kredytu na nic, nie miałem nie mam długów.
Ojciec zapytał jak rozmawiałem z nim na skype ile ja zarabiam, to powiedziałem ze ostatnio pracowałem za 1368zł przez ostatni rok to powiedział jak by tyle on zarabiał to by się załamał i miał rację bo się idzie załamać.
Mam też dosyć często myśli samobójcze.

przez paradoksy 08 gru 2011, 23:41
1500 zł na ulicy nie leży, chyba lepiej jest je mieć niż nie mieć..
a ja pracuję za najniższą, to co, mam się iść powiesić????
moja mama pracowała prawie 30 lat i zarabiala tyle co ja... i co, wszyscy maja się iść wieszać??
jesteś w moim wieku. jak się zaczyna prace to nikt Ci nie da od razu 2 tys. :roll:

a odnośnie śmierci ojca i wszystkiego wokół to pewnie przydałaby Ci się psychoterapia... zapisz się do psychiatry.
paradoksy

przez *Monika* 08 gru 2011, 23:46
krystian87, Współczuję Tobie straty ojca.
To co napisała paradoksy jest prawdą.
Ja też swoją pracę rozpoczynałam od najniższej krajowej.
I uwierz, że dziś mając studia i 3 podyplomówki też nie zarabiam adekwatnie do wykształcenia.
NIestety.
Przecież nie będziesz leżał, albo siedział z założonymi rękami?
Możesz pracować i uczyć się wieczorowo czy zaocznie, żeby podwyższyć swoje kwalifikacje.
Od czegoś trzeba zacząć.
Jesteś zły bo straciłeś ojca, który Ci obiecał większe pieniądze, inny świat.
A życie pisze inne scenariusze. Trzeba zawsze próbować odnajdywać się w nowej sytuacji, niekoniecznie lekkiej.
Mama będzie na Ciebie pracowała?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 08 gru 2011, 23:49
usłyszałam dziś w filmie mądre zdanie, dopasowując do sytuacji:

śmierć ojca jest częścią Twojego ŻYCIA

też przeszłam podobną sytuację. żyję.
nie raz chciałam ze sobą skończyć.
z tym się po prostu żyje..
paradoksy

przez krystian87 08 gru 2011, 23:58
Tam gdzie pracowałem przez ostatni rok za 1368zł do 10 września, to i ludzie byli w wieku 40 lat pracowali już w tej firmie po 3-5 lat na tej samej stawce, ja pracuje od 16 roku życia, w tedy zaczynałem na praktykach jako lakiernik samochodowy skończyłem praktyki 3 lata i nie przepracowałem potem jako lakiernik ani jednego dnia bo mi to nie idzie, wolę budowlankę ale nie umiem za bardzo w tym nic a jak się pojedzie to wykorzystują na każdym kroku i jeszcze na czarno, z ojcem miałem się nauczyć no ale się zmieniła sytuacja.
A co do wszystkich innych co zarabiają marnie, to jak im to pasuje to ich sprawa widocznie im to odpowiada, co ja będę miał z życia jak umrę ze starości? już ze zarabiałem najniższą krajowa cale życie? ze nic w życiu nie miałem? i jeszcze przez takich gnoi jak Tusk nie dożyje emerytury, chrzanie takie życie, z życia trzeba coś mieć aby mięć sens życia inaczej nie ma sensu po co żyć.
Ostatnio edytowano 09 gru 2011, 00:06 przez krystian87, łącznie edytowano 2 razy

przez paradoksy 09 gru 2011, 00:03
co żeś się tak tego tuska uczepił?
nikt nie karze Ci pracować za najniższa, jak masz takie ambicje to szukaj na wyższych stanowiskach albo najpierw podszkól się w budowlance we własnym zakresie, poproś znajomych, współpracowników taty...
paradoksy

przez krystian87 09 gru 2011, 00:09
Jestem zły na świat ze to wszystko jest takie po pieprzone, ze ludzie ludzi mają w dupię, a ojciec chciał dobrze nie jego wina, po prostu wsiadł debil pijany do auta i spieprzył życie i plany nam.
A w tym chorym kraju to i po studiach nie ma dobrze płatnej pracy chyba ze masz gdzieś znajomości aby się gdzieś wkręcić, najlepsze stanowiska są już zajęte, i ci co na nich dobrze zarabiają to są już ustawieni, kuzynka i jej brat maja studia kuzynka ma 32 lata i co 1400zł wypłaty to po cholerę się uczyć, czasem zwykły robol ma więcej niż ci po studiach.
Ostatnio edytowano 09 gru 2011, 00:12 przez krystian87, łącznie edytowano 1 raz

przez paradoksy 09 gru 2011, 00:11
krystian87, to się nazywa ŻYCIE...
może się tak bulwersujesz, bo - jak pisałeś - pieniędzy Wam nigdy nie brakowało
ktoś kto zbierał grosze na chleb WIE że taki jest pojebany już ten świat, że jeden sra banknotami, a inni zdychają z głodu.. tak było, jest i będzie i nic na to nie poradzisz.
paradoksy

przez tahela 09 gru 2011, 00:21
no hej jesteś rozżalony po smierci ojca to wiadomo, co do zarobków w Polsce wiadomo,że sa beznadziejne i tyle, jak chcesz to wyjedź za granice tam zarobisz wiecej a po prostu tak jest w Polsce znam ludzi ktorzy po studiach wyzszych podyplomowkach zarabiają na rekę około 2tyś złotych i sprzątaczki, które po zawodówkach w pewnych firmach zarabiają więcej niż oni, jak człowiek się uczuł chcialby odpowiednią płacę do swoich kwalifikacji na zachodzie to jednak idzie w parze u nas ciagle zarobki sa nieadekwatne do wykształcnia. Pozatym sprzątaczka powinna minimum zarabiać ze 2tys. a ktoś wyzej więcej i wtedy w miare dobrze by sie zyło, jest jak jest. Ja sama z checia bym wzięła pracę za 1500zł bo nie mam teraz żadnej a kolezanka ostanio powiedziała ,ze sie zwalnia ze szkoły i idzie sprzątać bo więcej dostanie, oczywiście zartowała, ale tak to jest w zyciu i tyle, chyba wszyscy nie popełnia nagle samobójstwa a kraju a Ty idź na psychoterapię bo by Ci się przydała.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez krystian87 09 gru 2011, 00:22
No pieniędzy nie brakowało ale nie dostawałem przecież na wszystko co chciałem, i ale żeby one były to ojciec ciężko zasuwał na budowie, a nie siedział sobie w krawacie jak zasrany tusk który nic nie robi a 10 tys zł ma albo i więcej, i ja się też dorzucałem ze swojej wypłaty 500zł zawsze dawałem do domu a wiadomo teraz będę musiał więcej bo ciężka sytuacja, w dodatku mam jeszcze chorą siostrę od urodzenia która ma dziś 33 lata więc kolorowo w domu nie mamy, ona dostaję ręte co miesiąć i mama też dostaję rete za to ze nią się opiekuję wieć we dwoję mama i siostra razem maja 1100zł cos takiego.

przez paradoksy 09 gru 2011, 00:23
a Ty się uczysz? bo wtedy Ci się jeszcze rok należy renta po ojcu
paradoksy

przez krystian87 09 gru 2011, 00:27
Ja nie ale młodszy brat się uczy czekamy na odpowiedz zusu bo mama była z bratem, składać tam papiery.
A wyjechać planuję do uk, mam tam kuzyna który siedzi już 5 rok i nie wraca, mówi ze tam gdzie pracuję to na wiosnę rusza robota.
Jak dożyję do wiosny to może pojadę tylko kurczę nie znam angielskiego, a mówił ze bez tego kiepsko i dobrze by było abym po chodził na angielski do wiosny, a to znów wydatek.

przez *Wiola* 09 gru 2011, 00:35
krystian87, Rozumiem Twoje rozżalenie frustrację, bo przez czyjąś głupotę i nieodpowiedzialność straciłeś ojca. Ale Twoja złość na system, władzę itd do niczego dobrego nie doprowadzi. Stało się to co się stało, nei masz na to wpływu i zamiast pluć na wszystko i wszystkich dookoła jadem musisz wziąć się za siebie i iść do pracy , albo do szkoły./ Jeśli jesteś ambitny i pracowity nie będziesz całe życie zasuwał za najniższą krajową - Twój los w Twoich rękach.
Moderator

przez tahela 09 gru 2011, 00:39
paradoksy,
a jakby zaczaczył o ostatni rook studiów ze skończyłby 25 latek to do końca studiów nawet do 26 roku zycia w takiej sytuacji to nawet opłaca sie zawalić rok by wskoczyć na ostatni i brać rentę
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg