Amnezja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Amnezja?

przez ntt 06 gru 2011, 12:20
Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa amnezja objawiająca się niepamiętaniem tylko jednej osoby i chwil związanych z nią?
Moja znajoma niedawno rozstała się z mężem,popadła w depresję a ostatnio nie rozpoznaje go. Nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego związanego z byłym mężem. Co ciekawe rozpoznaje wszystkich innych. Czy jest to możliwe?
ntt

Amnezja?

przez Badziak 06 gru 2011, 16:13
Znalazłam coś takiego:

AMNEZJA DYSOCJACYJNA (konwersja)- odnosi się do utraty pamięci z urazem, z wydarzeniem nie dawno przeżytym. Ma charakter wybiórczy, dynamiczny, pojawia się gdy wyczerpią się możliwości emocjonalnego radzenia sobie z sytuacją stresową. Pacjent ma postawę obojętności, występuje rzadko.

Czyli jak widać jest to możliwe.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Amnezja?

przez akmus 06 gru 2011, 16:17
Hmm moze w tym przypadku chodzi o freudowskie spychanie do nieswiadomosci niechcianych mysli? To zalezy od tego jaka relacja byla miedzy Twoja znajoma a jej mezem, bo jesli dzial sie istny armageddon malzenski to rzeczywiscie Freud moze miec tu racje :).
Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Amnezja?

przez Laima 07 gru 2011, 01:15
ja też nie pamiętam jednego chłopaka,bliskiego przyjaciela z dzieciństwa,przez okres roku,a mieszkał prawie przy moim domu,dosłownie rzut beretem,pokłóciliśmy się o coś i luka,zawsze byliśmy bardzo blisko ze sobą związani
teraz sobie potrafię poskładać to "do kupy"ale bardziej logicznie
takich "luk" mogę znaleźć całkiem sporo,wrażenie "urwanego filmu"
Laima

Amnezja?

przez ntt 07 gru 2011, 16:49
Bo dokładniej chodzi o to,że byli szczęśliwym małżeństwem, ona kocha go najbardziej na świecie i chyba za mocno. Chciała dać mu wszystko nic nie dostając w zamian. Teraz on odszedł a ona po tygodniu od rozstania obudziła się rano i nie pamięta wogóle kim on jest. Może rzeczywiście jest to amnezja psychogenna.
ntt

Sortuj wg