renta na zaburzenia lękowo depresyjne i uzależnienie od afob

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez alicja115 05 gru 2011, 16:47
Witam!
Jestem tu po raz pierwszy i mam pytanie czy mogę starać się o rentę z Zus na zaburzenia lękowo depresyjne i uzależnienie od benzodiazepin a konkretnie od afobanu.Od pięciu lat leczę się w Poradni Zdrowia Psychicznego na powyższe choroby i niestety od pięciu lat zażywam afoban .Biorę trzy razy dziennie po 0,5 mg.Obecnie stan mój się pogarsza,lek przestaje działać i mam stany lękowe,nie wychodzę z domu,duszę się.Życie,praca,rodzina zaczęło mi być obojętne.Czuję ciągły smutek,nie potrafię się śmiać.
Matka zaciągnęła mnie do tego Zusu ,dostałam stos papierów i tu zaczyna się następny problem.Moja Pani doktor wpisywała wizyty do zeszytu ,nie założyła mi karty i tak z historii choroby skserowała sobie pierwszą wizytę z 2007 i ostatnią z 2011.
Proszę o radę co w tym wypadku robić i czy jest sens w ogóle składać wniosek do Zus.Dodam,że posiadam przepracowane lata.

przez uzytkownik 05 gru 2011, 16:59
Sam Afobam bierzesz przez te lata?!
Nie dziwię się, że wszystko jest Ci obojętne i się nie uśmiechasz do życia.

To g***o ma działanie depresyjne (objawia wcześniej niezdiagnozowaną depresję) tak samo jak alkohol.
Dołącz jakiś antydepresant i zmień nastawienie... (a nie olewka i staranie się o rentę...)!
uzytkownik

przez alicja115 05 gru 2011, 17:05
Prosiłam lekarza o antydepresanty ale bez odtrucia od afobanu nie chce ich przepisać.Przepisała mi doxepin ale z tego co czytałam na temat tego leku to bardzo niepochlebne opinie.Boję się go brać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 05 gru 2011, 19:17
alicja115, na uzależnienia od benzo nie ma renty, bo niby z jakiego tytułu? to tak jakby ćpunowi dać rente z tytułu ćpania :roll:
paradoksy

przez uzytkownik 05 gru 2011, 19:45
Prosiłam lekarza o antydepresanty ale bez odtrucia od afobanu nie chce ich przepisać.

Wierutna bzdura. Leki typu SSRI są wskazane przy odstawianiu (detoxie) benzo...
uzytkownik

przez alicja115 08 gru 2011, 18:15
No i tak niczego się nie dowiedziałam.A tak swoją drogą orzecznictwo do spraw poza rentowych przyznało mi stopień umiarkowany.
Pozdrawiam wszystkich.

przez paradoksy 08 gru 2011, 18:19
poza rentowo to ja mam przez komisję lekarską przyznane 4% trwałego uszczerbku na zdrowiu, co wcale nie znaczy że dostałabym rentę.. :roll:
a czego oczekiwałaś? że dostaniesz rentę na uzależnienie od bezno?
paradoksy

przez depresyjny86 08 gru 2011, 18:24
to ja chce rentę za uzależnienie od czekolady.
:)

przez Laima 08 gru 2011, 18:25
Ja mam schizofrenie i zaburzenia odżywiania,z 6 pobytów w szpitalu i też mam w stopniu umiarkowanym.Jak to oni orzekają :roll:
Laima

przez alicja115 08 gru 2011, 20:27
Halo uzależnienie to nie mój jedyny i podstawowy problem jest to tylko skutek a mi chodzi o przyczynę.A rentę to mam w sumie w czterech literach.Zadałam tylko pytanie a wszyscy na mnie napadają jakbym była jakimś oszustem i nie doczytają do końca zaczętego wątku.

Sortuj wg