Depresja samotnej matki

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja samotnej matki

przez qazzaq 24 lis 2011, 23:52
Witam !

odrazu uprzedzam ze marna ze mnie pisarka wiec może być tak całość nie będzie trzymała się kupy :(
mam ponad 30 lat, 2 dzieci i oficjalnie bez pracy, samotnie wychowująca dzieci.
Bylam w związku ponad 10 lat , mąż alkoholik, bił , pił no i zdradzał, miód malina.
odeszłam od niego ponad 1,5 roku temu choc do dzis nie złozyłam pozwu o rozwód, nie dlatego ze chce wrócic do niego ale ze strachu nie wiem przed czym.
Ale do rzeczy, w tym roku w lutym przeszłam mega depresje, płakałam, spałam w ciuchach a co za tym idzie nie myłam sie nawet, wszystko mi zwisało tylko nie dzieci, dla nich wstawałam rano, przygotowywałam do przedszkola i szkoły, robiłam im obiad, kolacje itd.
ale we wnatrz byłam wrakiem.
Dzis jest podobnie choc jeszcze myje sie i przebieram w pizame do spania.
ale czuje sie wypalona, nic mi sie nie chce, zaprowadzam córkę do przedszkola i do 15stej siedze dzien w dzien w domu !
spie, sprzatam, ugotuje cos na obiad z wielkim trudem i ciagle nic mi sie nie chce i na nic nie mam siły.
nie mam juz nawet siły by pisac dalej a taki miałam zapal, całe 5 min. Wiec koncze teraz moze jutro sie odezwe.
Pozdrawiam

Depresja samotnej matki

przez Destrudo 25 lis 2011, 00:26
Czujesz się samotna? Może w tym leży problem, że nie masz się do kogo odezwać?
Portal psychologiczny - W portalu między innymi skrajne i drastyczne obszary psychologii, nie dla każdego...

Depresja samotnej matki

przez Artemizja 26 lis 2011, 14:57
qazzaq, witaj.Depresja jest niestety chorobą,która uniemożliwia normalne funkcjonowanie i podsuwa tylko "czarny"obraz świata.Obawiam się,że życie w związku z alkoholikiem i przemoc w domu odcisnęły na Tobie ogromne piętno.Jesteś wyczerpana psychicznie i potrzebujesz pomocy.Szukałaś jej u specjalisty?
Pamiętaj,że masz dla kogo żyć.Masz dzieci.Depresja zmienia jednak Twoje spojrzenie na świat i życie.W tym momencie wydaje Ci się,że wszystko jest jedynie pustą,nic nie znaczącą egzystencją.To nieprawda! To są objawy choroby i niestety jeśli nie zaczną być leczone,będą się pogłębiać.
Pierwszy krok już zrobiłaś.Napisałaś o tym na forum.Walcz o siebie.O swoje życie,bo warto.Możesz mimo wszystko cieszyć się tym co masz,chwilami spędzonymi z dziećmi.Masz wszystko w swoich rękach.Wiem,jak trudno jest zmobilizować się i zwrócić się do kogoś o pomoc,zacząć składać wszystko od nowa z porozsypyanych kawałeczków.Wierzę jednak,że Ci się uda,bo jesteś silną kobietą.Trzymam za Ciebie kciuki.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja samotnej matki

przez tahela 26 lis 2011, 15:12
qazzaq, Musisz isc do lekarza bo bez leków będzie ci ciężko, masz dzieci tym bardziej musisz sie postawic na nogi , ale dla sibie także, poowodzenia. Zasuwaj do psychiatry po leki.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg