Dlaczego przerywamy psychoterapię?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez pEka 19 lis 2011, 15:17
Cześć,
studiuję psychologię i tematem mojej pracy ma być zjawisko przerywania terapii przez klientów/pacjentów. Chcemy poznać jakie są konkretne powody, by móc w przyszłości temu zapobiegać. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

przez Failo 19 lis 2011, 15:40
Wypowiem się jako nieletni były pacjent oddziału dziennego.

Chodziłem na terapie całe wakacje z powodu próby samobójczej, depresji i lęków. Niestety matka z góry była negatywnie nastawiona do leczenia. Po wakacjach miała argument, aby zmusić mnie do przerwania terapii, ponieważ zaczynała się szkoła. Gdyby nie matka to teraz być może nie głodził się znowu, nie miał samobójczych myśli i nie przegrywałbym z ed.

Więc umnie powodem przerwania była matka....

Teraz przez to, co mam w domu zamiast ku wyzdrowieniu zmierzam ku śmierci :why:

przez sorensen 19 lis 2011, 19:17
Przerywa się jeśli nie przynosi żadnych efektów pomimo długiego czasu. Zwłaszcza jeśli trzeba za nią płacić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pEka 19 lis 2011, 19:34
sorensen: mogę Cię prosić o rozwinięcie? co rozumiesz przez "efekty", i po jakim czasie się ich spodziewasz?

przez sorensen 19 lis 2011, 19:37
pEka napisał(a):sorensen: mogę Cię prosić o rozwinięcie? co rozumiesz przez "efekty", i po jakim czasie się ich spodziewasz?

Jeśli uczęszcza się na terapię regularnie przez rok czy dwa i jest się cały czas w sytuacji wyjściowej, ze wszystkimi problemami z którymi się na terapię przyszło - to właśnie jest brak efektów.

przez betty_boo 19 lis 2011, 22:16
przerywamy terapie bo nie jestesmy gotowi na dowiedzenie się o sobie rzeczy, z powodu których musielibysmy cos trudnego zmienic. czasem jedank wolimy zyc w ułudzie bo nie jestesmy gotowi na konsekwencje terapii.

czasem przyczyna znika (np odchodzimy od toksycznego partnera) i już sami wiemy co mamay daleej robic.

przez *Monika* 19 lis 2011, 23:36
Przerywamy terapię bo nie odpowiada nam osoba terapeuty i relacja z nim/nią.
Z różnych przyczyn.
Obrazek
Główny Moderator

przez Michuj 19 lis 2011, 23:37
bo nie działa i szkoda kasy i czasu :D
Michuj

przez ( Dean )^2 20 lis 2011, 11:55
Powód jest jeden,psychoterapeuci rzadko nastawiają się na rozwiązanie konkretnego problemu przez co nie ma jak ich rozliczyć pod względem skuteczności działania.
Najgorszy jest wiatr.

przez betty_boo 20 lis 2011, 17:15
nie zgadzam się z tym do końca. to zalezy z jakim problemem sie zgłaszasz. oczywiscie jest to zazwyczaj szerszy kompleks problemow ale najczesciej manifestuja sie one w jakiejs okreslonej dziedzinie w okreslony sposób, np. w pracy zawodowej. i od tego sie zaczyna rozwiązywanie.

ja chodziłam na terapie krotkoterminowa (erickssonowską) i ona własnie jest nastawiona na konkretne problemy.

Sortuj wg