POMOCY

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

POMOCY

przez daro256 30 paź 2011, 16:11
Mam spory problem nigdy nie byłem tak blisko samobójstwa . Myślę o tym przez 24 godziny na dobę , jest to także pierwsza myśl jak się pojawia po przebudzeniu . Chcę zgłosić się do szpitala psychiatrycznego w Warszawie ale nie wiem czy mnie przyjmą bez ubezpieczenia .

POMOCY

przez Noopii 30 paź 2011, 16:15
Przyjmą tylko płacic musisz i to sporo za każdy dzień.Dlaczego nie masz ubezpieczenia?
Noopii

POMOCY

przez tahela 30 paź 2011, 16:26
daro256,
czemu nie masz ubezpieczenia , idź się zarejestruj w Urzędzie Pracy i masz problem z głowy, jak walisz na umowę odzieło to tez pedź do UP ,nikt się dowie raczej a do szpitala idzieśz spokojne, mozesz wykupić też sobie doatkowe ubezpieczenie które nie jest specjalnie drogie a uprawnia do badań poza kolejnościa i tym podobne taki gratisek ,ale bardzo fajny w sumie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

POMOCY

przez niosaca_radosc 30 paź 2011, 17:34
Do szpitala na pewno Cię przyjmą, ale jak pisze Noopii, bez ubezpieczenie będziesz musiał zapłacić za wszystko z własnej kieszeni. A to tanie nie jest.
Z tego co napisałeś, czas nagli, dlatego może warto zastanowić się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenie zdrowotnego. Nie do końca wiem jaki okres karencji przysługiwałby (o ile w ogóle) leczeniu szpitalnemu w Twoim przypadku, ale podejrzewam, że w dzisiejszych czasach znajdziesz ofertę, którą mógłbyć wykorzystać.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

POMOCY

przez Hunter S. Thompson 31 paź 2011, 00:20
Obawiam sie ze na szczescie nie macie racji
Leczenie psychiatryczne bezplatne , szczegolnie w przypadkach nie cierpiacych zwloki
A mysli samobojcze o charakterze obsesyjnym to priorytetowa sprawa

cyt
Bezpłatne leczenie przysługuje też osobom chorym oraz podejrzanym o zachorowanie na choroby zakaźne stanowiące zagrożenie dla zdrowia publicznego, np. gruźlicę, kiłę, dur brzuszny czy wściekliznę, w zakresie leczenia związanego z tymi chorobami. Z kolei osobom uzależnionym od środków odurzających oraz od alkoholu przysługuje bezpłatne leczenie odwykowe, a osobom z zaburzeniami psychicznymi – bezpłatne leczenie psychiatryczne. Bezpłatna opieka lekarska przysługuje też osobom pozbawionym wolności (aresztowanym, skazanym).

Za leczenie wymienionych osób zapłaci budżet państwa.
Tak wiec jak najszybciej w rejonowy szpital
Nie wiem z jakiej dzielnicy jestes , ale to moze byc Nowowiejska , Sobieskiego , Dolna ,
Do kazdego z nich i pewno paru innych jedziesz , mowisz ze masz osesyjne mysli S i MUSZA Cie przyjac , na dobra sprawe mozesz smialo dzwonic tez na pogotowie !!!
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

POMOCY

przez daro256 31 paź 2011, 08:58
Tak myślałem ale jest jeszcze jeden spory problem . Jestem z Krakowa a w tutejszym szpitalu rodzice mają sporo znajomych . Połowa mojej rodziny to lekarze , a ja chcę to przed nimi ukryć. I tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy przyjmą mnie w innym województwie .

-- 31 paź 2011, 08:57 --

Może odstawie taki numer !!! Pojadę do Warszawy i zadzwonię na policje że znajdą moje ciało w danym miejscu ale nie zrobię sobie kuku . Nie zdążę w tedy sami mnie zawiozą .

POMOCY

przez Hunter S. Thompson 31 paź 2011, 10:07
Pomoc psychiatrzczna otryymasz w kazdym miejscu Polski
Nawet w kazdym kraju Unii jest taki obowiazek
Mozesz tez dzwonic na pogotowie , mozesz kogos poprosic aby za Ciebie zadzwonil , ale MUSISZ zrobic jakis krok ku temu , badz konsekwentny a otrzymasz pomoc czego Tobie zycze
Wiem jak to jest i wiem jakie to wazne
Dzialaj , a z perspektywy czasu , moze juz za kilka dni poczujesz sie duzo lepiej i zobaczysz to w innym swietle
Pozdrawiam
W
...Oto on , boski prototyp, - mutant ktory nie wszedl do masowej produkcji
Zbyt rzadki aby umrzec i zbyt pokrecony aby zyc ...
- Hunter S. Thompson
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aUbcRPJmhI

POMOCY

przez daro256 31 paź 2011, 10:17
Może komuś wydawać się dziwne że sam chcę iść do wariatkowa ale zmagam się z problemami od dziecka . Moje fobie i lęki są już tak zakotwiczone w mojej psychice iż nie ma innego wyjścia . Tylko leczenie psychiatryczne mi pomoże . Zdaję sobie z tego sprawę dlatego zdecydowałem się na ten krok.

-- 31 paź 2011, 09:18 --

:why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide:

-- 01 lis 2011, 09:55 --

Boję się tylko jeszcze jednego jak zadzwonię po karetkę że chcę się zabić i będą mnie mieli odwieść do szpitala to żeby nie powiadomili policji a z kolei policja rodziny. Bo chyba takie są procedury . A może lepiej jechać od razu do szpitala ? Tylko w szpitalu mogą powiedzieć że mnie bez ubezpieczenia nie przyjmą .A jedynie w kryzysowych sytuacjach jak musi policja interweniować .

-- 01 lis 2011, 09:58 --

Hunter S. Thompson napisał(a):Obawiam sie ze na szczescie nie macie racji
Leczenie psychiatryczne bezplatne , szczegolnie w przypadkach nie cierpiacych zwloki
A mysli samobojcze o charakterze obsesyjnym to priorytetowa sprawa

cyt
Bezpłatne leczenie przysługuje też osobom chorym oraz podejrzanym o zachorowanie na choroby zakaźne stanowiące zagrożenie dla zdrowia publicznego, np. gruźlicę, kiłę, dur brzuszny czy wściekliznę, w zakresie leczenia związanego z tymi chorobami. Z kolei osobom uzależnionym od środków odurzających oraz od alkoholu przysługuje bezpłatne leczenie odwykowe, a osobom z zaburzeniami psychicznymi – bezpłatne leczenie psychiatryczne. Bezpłatna opieka lekarska przysługuje też osobom pozbawionym wolności (aresztowanym, skazanym).

Za leczenie wymienionych osób zapłaci budżet państwa.
Tak wiec jak najszybciej w rejonowy szpital
Nie wiem z jakiej dzielnicy jestes , ale to moze byc Nowowiejska , Sobieskiego , Dolna ,
Do kazdego z nich i pewno paru innych jedziesz , mowisz ze masz osesyjne mysli S i MUSZA Cie przyjac , na dobra sprawe mozesz smialo dzwonic tez na pogotowie !!!

Tak ale wiecie jakie problemy stwarzają w rzeczywistości . Wszystko jest pod górkę tylko w teorii fajnie to wygląda.

POMOCY

przez okey3 06 lis 2011, 21:26
jesli chcesz sie zabić,to czemu przejmujesz się takimi bzdurami,jak ubezpieczenie.
powiedz lepiej cos o sobie. nie tylko Ty masz poważne problemy,czy obsesje. jest tu na pewno sporo ludzi ,ktorzy Cie zrozumieją. Tylko musimy wiedzieć trochę więcej o twoich kłopotach.
pozdrawiam

POMOCY

przez Mental Cat 07 lis 2011, 20:15
No cóż, wygląda na to, że daro256 podszedł konstruktywnie do sprawy i znalazł swoje miejsce w szpitalu. Zaglądał tu na forum ostatnio 01 lis 2011.
Czekamy na jakieś wieści od Ciebie!
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

Sortuj wg