Chyba piszę po zgodę.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Chyba piszę po zgodę.

przez Sabaidee 26 paź 2011, 10:06
aviska, tabletki ziołowe to nie są lekarstwa! One niczego nie leczą. Poprawią Ci nastrój na chwilę, a to chyba nie o to chodzi. Trudno z daleka, nie widząc Cię określić jak głęboko wpadasz w te swoje doły i czy to są tylko doły, które da się zakopać czy jeszcze towarzyszą im jakieś dodatki. Piszesz o myślach suicydalnych, ale też nie wiadomo na ile one są intensywne i jaki jest dystans pomiędzy tymi myślami a ich realizacją. To sprawa bardzo poważna i ja bym jej nie bagatelizował. Jeśli te myśli są bardzo intensywne to pakuj się do szpitala, bo stanowisz zagrożenie dla samej siebie. Szpital to nie jest miejsce, które się wspomina z nostalgią ale da się przeżyć. Dodatkowa korzyść to taka, że by Cię dobrze zdiagnozowali, dobrali właściwe leki i zastanowili się co dalej.
Sabaidee

Chyba piszę po zgodę.

przez Kiya 26 paź 2011, 13:23
Tabletki ziołowe zaproponowałam na teraz, żeby już coś robić w stronę poprawy... Bo nawet, gdyby teraz wstała i poszła do lekarza, to raczej minęłoby jeszcze trochę czasu, zanim by ją przyjął... Natomiast co do szpitala - to tak można? Nie wiedziałam. To chyba trzeba mieć jakieś skierowanie czy coś... Czy nie?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Chyba piszę po zgodę.

przez Sabaidee 26 paź 2011, 14:17
Kiya, co do tabletek to ja nie krytykuję tylko przedstawiłem swój punkt widzenia. Analogicznie jak przy bólu zęba, który trzeba pójść i wyleczyć. Samo płukanie szałwią na nic się nie zda. Ja kiedyś próbowałem z Deprimem, który jest na bazie dziurawca lekarskiego. Przy cięższej depresji nie odczuwałem żadnej ulgi. A szpital... to jeśli ktoś stanowi zagrożenie dla innych lub samego siebie to żadne skierowanie nie jest potrzebne. Wszystko zależy od nasilenia myśli "s". Jeśli ktoś jeszcze da radę to może to skierowanie wziąć od lekarza pierwszego kontaktu - on na pewno nie będzie ryzykował i nie odmówi.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Chyba piszę po zgodę.

przez tahela 26 paź 2011, 14:35
Kiya,
w sumie trzeba miec skierwanie, tak jak Kasia czekała na Szopienice,jak jest bardzo źle to mozna próbować, co do tabletek ziołowych to raczej nie jest rozwiązanie żadne , ale dorąźnie mozna chociaż tym zanim do lekarza sie dostanie.
Aviska nic Ci nie pomoze oprócz wsparcia innych, ktorzy cię rozumieją oprócz tego nic,żadne spacery, wyjścia, znam to uczucie bardzo dobrze wiem jak boli zawód sprawiony przez innych.Pisz na pw jak coś moze sobie porozmawiamy i Ci ulzy chociaz trochę.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Chyba piszę po zgodę.

przez Sabaidee 26 paź 2011, 15:06
tahela napisał(a):w sumie trzeba miec skierwanie, tak jak Kasia czekała na Szopienice

Kasia czekała na Szopienice na psychoterapię, a nie na oddział zamknięty. To trochę co innego.
Sabaidee

Chyba piszę po zgodę.

przez essprit 26 paź 2011, 15:17
Tak na prawdę to jak jest b.żle - wystarczy stawić się w samym szpitalu, bez żadnego skierowania.
Przyjmą od razu.

Chyba piszę po zgodę.

przez Kiya 26 paź 2011, 15:38
Sabaidee, nie odebrałam tego jako krytyki, tylko odniosłam wrażenie, że mogłam zostać źle zrozumiana, więc wolałam sprostować :)

Aviska, mu tu jesteśmy, nie zostawimy Cię...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Sortuj wg