Na temat poznawania ludzi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Michuj 16 wrz 2011, 21:30
Czemu tak sądzisz? Jeśli np. kobiety w ogóle nie zwracają na Ciebie uwagi to przyczyną niekoniecznie musi być niska samoocena.

Samoocena wpływa na to jak mówimy, co mówimy jak się zachowujemy, czy jesteśmy pewnie siebie. Jeśli jest skopana to wszystko kuleje. Gdy na każdy ten czynnik odpowiedź brzmi na nie, to jak chcesz kogokolwiek zainteresować swoją osobą?
Michuj

przez kornelia_lilia 16 wrz 2011, 21:33
sorensen, To Ty zrób to pierwszy. Może jest coś w Tobie, czego nie dostrzegasz, co drażni lub odpycha ludzi od Ciebie?
Szczery uśmiech na pewno sprzyja nawiązywaniu kontaktów i kojarzy się jak najbardziej pozytywnie.
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w Twoim uśmiechu! (G. G. Marquez)
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez sorensen 16 wrz 2011, 21:43
kornelia_lilia napisał(a):sorensen, To Ty zrób to pierwszy. Może jest coś w Tobie, czego nie dostrzegasz, co drażni lub odpycha ludzi od Ciebie?
Szczery uśmiech na pewno sprzyja nawiązywaniu kontaktów i kojarzy się jak najbardziej pozytywnie.
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w Twoim uśmiechu! (G. G. Marquez)

Kobiety zniechęca niezbyt męski, nieatrakcyjny wygląd. I to wszystko. Jak zdarzało mi się uśmiechnąć to było wielkie zdziwienie.

-- Pt wrz 16, 2011 8:45 pm --

Michuj napisał(a):
Czemu tak sądzisz? Jeśli np. kobiety w ogóle nie zwracają na Ciebie uwagi to przyczyną niekoniecznie musi być niska samoocena.

Samoocena wpływa na to jak mówimy, co mówimy jak się zachowujemy, czy jesteśmy pewnie siebie. Jeśli jest skopana to wszystko kuleje. Gdy na każdy ten czynnik odpowiedź brzmi na nie, to jak chcesz kogokolwiek zainteresować swoją osobą?

Bez przesady. To ma wpływ, ale nie zapominajmy o innych czynnikach.
Z drugiej strony można mieć samoocenę która tak naprawdę jest trzeźwym spojrzeniem na własną osobę. Bo ludzie są różni, niektórzy bardziej, niektórzy mniej udani.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kornelia_lilia 16 wrz 2011, 21:46
sorensen, z pewnością przesadzasz. A próbujesz w takim razie coś zmienić w swoim wyglądzie?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez sorensen 16 wrz 2011, 22:53
kornelia_lilia napisał(a):sorensen, z pewnością przesadzasz. A próbujesz w takim razie coś zmienić w swoim wyglądzie?

Niestety ale chyba nie przesadzam. Próbowałem, np. ćwiczyłem i to dość intensywnie (piszę w czasie przeszłym bo teraz ze względu na pracę nie dałbym rady).
A o pierdołach typu fryzura (zmieniana wielokrotnie) ,soczewki kontaktowe czy przyzwoite ciuchy to nawet nie chce mi się pisać. Gęby niestety nie zmienię, a za ładna to nie jest.
Smutne bardziej jest jednak to, że nie mam za bardzo czym się wykazać i jakoś zrekompensować sobie braki wizualne innymi cechami.

przez depresyjny86 16 wrz 2011, 23:06

No zgadzam się...,
:)

przez kornelia_lilia 17 wrz 2011, 10:00
sorensen, chyba faktycznie żadne zmiany w wyglądzie nie mają sensu, póki ma się tak negatywny obraz samego siebie, a to na pewno nie sprzyja poznawaniu ludzi. Zamiast skupiać się na swoich niedoskonałościach, powinieneś eksponować swoje zalety. Jeśli chcesz, aby otoczenie Cię odbierało pozytywnie, to chyba sam musisz najpierw w uwierzyć w to, że każdy ma coś do zaoferowania drugiej osobie. I albo Ty tego nie zauważasz albo się nie doceniasz sam siebie.

przez sorensen 17 wrz 2011, 10:06
kornelia_lilia napisał(a):sorensen, chyba faktycznie żadne zmiany w wyglądzie nie mają sensu, póki ma się tak negatywny obraz samego siebie, a to na pewno nie sprzyja poznawaniu ludzi. Zamiast skupiać się na swoich niedoskonałościach, powinieneś eksponować swoje zalety. Jeśli chcesz, aby otoczenie Cię odbierało pozytywnie, to chyba sam musisz najpierw w uwierzyć w to, że każdy ma coś do zaoferowania drugiej osobie. I albo Ty tego nie zauważasz albo się nie doceniasz sam siebie.

Nie zgodzę się z tym. Ja mam obraz siebie który jest w pełni adekwatny do rzeczywistości.
Mam uważać siebie za kogoś nadzwyczajnego skoro jestem strasznym przeciętniakiem bez jakiejkolwiek pozytywnej rzeczy która by mnie wyróżniała? I do tego paskudnym fizycznie. To by było zwykłe oszukiwanie samego siebie a ja tak nie potrafię.

Oczywiście że każdy ma coś do zaoferowania, ale nie zawsze są to rzeczy wartościowe albo wyróżniające daną osobę.

przez kornelia_lilia 17 wrz 2011, 10:10
sorensen, Twoje środowisko też tak Cię widzi?

przez zarazwracam 17 wrz 2011, 10:10
Kod: Zaznacz cały
Oczywiście że każdy ma coś do zaoferowania, ale nie zawsze są to rzeczy wartościowe albo wyróżniające daną osobę.

ja nie dostrzegam u siebie niczego co mógłbym zaoferować drugiej osobie

przez sorensen 17 wrz 2011, 10:26
zarazwracam napisał(a):
Kod: Zaznacz cały

ja nie dostrzegam u siebie niczego co mógłbym zaoferować drugiej osobie

Ja dostrzegam, ale to jest trochę za mało. Zwłaszcza jeśli chodzi o kobietę.

-- So wrz 17, 2011 9:30 am --

kornelia_lilia napisał(a):sorensen, Twoje środowisko też tak Cię widzi?

Dla środowiska jestem zwyczajnym, niczym się nie wyróżniającym (poza nieatrakcyjnym wyglądem) osobnikiem jakich wielu. Dla płci przeciwnej natomiast jestem przezroczysty.
Ja oceniam siebie przez pryzmat życiowych doświadczeń, osiągnięć, porażek, sukcesów i tak dalej. Wydaje mi się że jest to dość obiektywne.

przez kornelia_lilia 17 wrz 2011, 10:42
gdybym ja miała oceniać samą siebie przez to, co do tej pory osiągnęłam w życiu, to już dawno byłabym po drugiej stronie. Ale nie poddaje się, mam chwile słabości, ale to mija i od nowa, mam w sobie wiarę, że będzie lepiej i że ja będę z siebie zadowolona, bo to co myślą inni nie jest przecież najważniejsze. Jesteś młody, wiele może się zmienić, trzeba tylko chcieć i próbować. Wyznaczyć cele i dążyć do ich realizacji.

przez sorensen 17 wrz 2011, 11:09
kornelia_lilia napisał(a):gdybym ja miała oceniać samą siebie przez to, co do tej pory osiągnęłam w życiu, to już dawno byłabym po drugiej stronie. Ale nie poddaje się, mam chwile słabości, ale to mija i od nowa, mam w sobie wiarę, że będzie lepiej i że ja będę z siebie zadowolona, bo to co myślą inni nie jest przecież najważniejsze. Jesteś młody, wiele może się zmienić, trzeba tylko chcieć i próbować. Wyznaczyć cele i dążyć do ich realizacji.

Nie do końca się rozumiemy:) To nie była prosta ocena osiągnięć typu - mam dobrze płatną pracę, własny dom, dobry samochód i atrakcyjną żonę to znaczy że sporo osiągnąłem, a jeśli tego nie mam to znaczy że jestem zerem:) Ja patrzyłem na siebie nieco szerzej, biorąc pod uwagę to jak sobie radziłem w życiu. Przykładowo - trudno mnie uznać za osobę inteligentną czy zdolną skoro słabiutko sobie radziłem w szkole (w dodatku niezbyt dobrej) Albo zastanawiałem się nad tym co mnie wyróżnia, czy mam jakieś uzdolnienia. No i niestety nie mam żadnych. Więc sądzę że moja ocena jest dość trafna, a na pewno nie jest mocno zaniżona.

I jestem zdania że samo chcenie, próbowanie oraz wysiłek to zdecydowanie za mało. Bo trzeba mieć w sobie coś więcej, jakieś zdolności, możliwości które sprawiają że nasz wysiłek nie pójdzie na marne i przyniesie efekty. Ja cały czas próbuję tego czy owego, ale dostrzegam też że moje ograniczenia czasem bardzo mocno utrudniają realizację celów.

przez kornelia_lilia 17 wrz 2011, 11:21
sorensen, Hmmm.... :bezradny: :(
... ale próbować warto ;) Lepiej żałować, że cię coś spróbowało niż żałować, że się czegoś nie zrobiło, także w wypadku nawiązywania kontaktów międzyludzkich, podniesienia samooceny itp.

Sortuj wg