Na temat poznawania ludzi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kornelia_lilia 15 wrz 2011, 11:57
człowiek nerwica, no ale pogadałeś sobie z którąś z tam pracujących kobiet? Czego dorosły facet może się obawiać, dlaczego chciałeś wyjść? To była dobra okazja, żeby w praktyce móc popracować nad swoim zachowaniem, opanowaniem lęków wobec obcych osób.
A co byś zrobił, gdyby jakaś nieznana Ci dziewczyna na ulicy bezinteresownie uśmiechnęła się do Ciebie?

przez sorensen 15 wrz 2011, 17:01
carlosbueno napisał(a):Ja bym się na Twoim miejscu cieszył tyle kobiet tobą zainteresowanych. Ja tam lubię jak mnie dotykają lekarki, dentystki, fryzjerki, oczywiście jak są w miarę atrakcyjne.

Dokładnie.
Mimo wszystko dość przygnębiająca jest świadomość że jedyne kobiety które mnie dotykają to fryzjerka bądź dentystka.

przez Susannah 15 wrz 2011, 17:40
shinobi napisał(a):
carlosbueno napisał(a):jak chodziłem do szkoły i pracowałem to jakoś ludzi się poznawało choć nie zawsze mi to towarzystwo odpowiadało, a teraz to w ogóle nikogo nie poznaje, a ze starymi znajomymi zerwałem znajomości albo już nie mam ochoty ich utrzymywać. Przecież nie pójdę na ulicę czy do parku i pytał ludzi czy nie chcą się ze mną zaznajomić.

Mam mniej więcej tak samo.

ja również, ale przeszkadza mi to nieco- człowiek sam jak palec,ani do kogo ust otworzyć. Ale ja nie mam dokąd się ruszyć, nie wiem czy to przez depresję ale nawet biblioteka już mnie nie kręci, wszystko to samo ciągle, ile można oglądać tv, czytać? Czuję próżnię i jeden wielki bezsens. Dodam,że próby znalezienia zajęcia kończyły się fiaskiem, a na wyjazd za granicę nie mam środków ale za to mam pietra.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 16 wrz 2011, 02:42
A co byś zrobił, gdyby jakaś nieznana Ci dziewczyna na ulicy bezinteresownie uśmiechnęła się do Ciebie?

Hmmm nic?...w końcu uśmiech nic nie znaczy...Po drugie na mój widok to kobiety raczej mogą mdleć z przerażenia..;/
:)

przez carlosbueno 16 wrz 2011, 08:32
człowiek nerwica napisał(a):

Hmmm nic?...w końcu uśmiech nic nie znaczy...Po drugie na mój widok to kobiety raczej mogą mdleć z przerażenia..;/

A co można zrobić, może i czasem nawet się uśmiechają ale przecież nie znaczy to nic poważnego, i tak przecież za nieśmiały jestem żeby taką dziewczynę zagadać.
Człowieku Nerwica widziałem gdzieś twoje zdjęcie i raczej nikt z przerażenia nie zemdleję.
Największy Forumowy Maruda

przez kornelia_lilia 16 wrz 2011, 08:53
człowiek nerwica, nie zgadzam się, uśmiech może wiele znaczyć. Z takim podejściem to za wiele w tej materii nie zdziałasz. Jeśli sam nie podejmiesz się działania, no cóż, może być tylko gorzej, bo z czasem chyba trudniej zawrzeć nowe znajomości, kiedy lęki te mogą się pogłębić.
Co do wyglądu, popieram zdanie jakieś dziewczyny w innym wątku, która napisała, ze gdyby kobiety miały stawiać na pierwszym miejscu na wygląd zewn. mężczyzn, to większość z nich byłaby lesbijkami. Fizyczność czasem łatwiej zmienić niż psychikę, może warto zacząć zmiany samego siebie właśnie od wyglądu, wówczas Twoja samoocena wzrośnie i zniknie wymówka w postaci swego mało atrakcyjnego ciała. Twój wybór.

-- 16 wrz 2011, 08:55 --

carlosbueno, nikt Ci tej Twojej wymarzonej superlaski na tacy nie poda!
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez carlosbueno 16 wrz 2011, 12:59
kornelia_lilia napisał(a):człowiek nerwica, nie zgadzam się, uśmiech może wiele znaczyć. Z takim podejściem to za wiele w tej materii nie zdziałasz. Jeśli sam nie podejmiesz się działania, no cóż, może być tylko gorzej, bo z czasem chyba trudniej zawrzeć nowe znajomości, kiedy lęki te mogą się pogłębić.
Co do wyglądu, popieram zdanie jakieś dziewczyny w innym wątku, która napisała, ze gdyby kobiety miały stawiać na pierwszym miejscu na wygląd zewn. mężczyzn, to większość z nich byłaby lesbijkami. Fizyczność czasem łatwiej zmienić niż psychikę, może warto zacząć zmiany samego siebie właśnie od wyglądu, wówczas Twoja samoocena wzrośnie i zniknie wymówka w postaci swego mało atrakcyjnego ciała. Twój wybór.

-- 16 wrz 2011, 08:55 --

carlosbueno, nikt Ci tej Twojej wymarzonej superlaski na tacy nie poda!

Nie wiem o jaką superlaskę Ci chodzi, znowu sobie coś ubzdurałaś.

przez depresyjny86 16 wrz 2011, 13:08
carlos wyluzuj ;)

Kornelio - co do fizyczności to nie do końca jest takie łatwe - nie chudnie się ot tak na zawołanie,jeszcze do tego jedząc tabsy<ssri> które pobudzają mój apetyt...stararn się jakieś diety stosować,fizycznie niestety nie za bardzo mogę ćwiczyć z powodu chorego wiecznie bolącego mocno kręgosłupa..
Co do uśmiechu,no wiem,że przesadziłem z tym brakiem znaczenia...ale ja nie wiem,jak reagować co powiedzieć,czy coś w ogóle powiedzieć na ten uśmiech?A szczerze to no na serio nie pamiętam kiedy jakakolwiek kobieta usmiechnęła się do mnie z własnej nieprzymuszonej woli
no ale pogadałeś sobie z którąś z tam pracujących kobiet

No w sumie nie miałem pomysłu o czym miał bym rozmawiać z obcą kobietą - fryzjerką w tym wypadku.
:)

przez kornelia_lilia 16 wrz 2011, 14:25
carlosbueno, ogólnie piszę :lol: Tyle razy w Twoich postach była mowa o atrakcyjności, więc uznać można, że to dla Ciebie priorytetowa kwestia, jeśli chodzi o zapoznanie kobiet. I tyle. Nie gorączkuj się tak.

-- 16 wrz 2011, 14:37 --

człowiek nerwica, miałam taką sytuację, kiedyś szłam ulicą i spojrzałam się na jednego gościa, uśmiechnęłam się, po jakimś kwadransie kiedy wracałam tą samą trasą, gościu ten nadal siedział na murku i podszedł do mnie i grzecznie pyta, czy może o coś zapytać. Ja powiedziałam, że tak. No i spytał, czy może zaprosić na kawę. Słuchaj, myślę, że gdybym się nie uśmiechnęła do niego (tak naprawdę to chodziło mi tylko o jego tatuaże na ramieniu, chyba więzienne) to pewnie ten stary dziad by mnie nie zaczepił, a tak może pomyślał, że jestem nim zainteresowana. Uśmiech może sygnalizować zainteresowanie, to czy coś z tego wyniknie to już zależy od obu stron, ale raczej to kobieta czeka na inicjatywę ze strony mężczyzn.

przez carlosbueno 16 wrz 2011, 14:41
Nie wiem czy aż tyle razy, a na tą superlaskę to nie liczę bo nie mam szans, wystarczy mi żeby nie straszyła wyglądem. :D

przez kornelia_lilia 16 wrz 2011, 14:44
carlosbueno, sorry, nie będę już komentować Twoich wypowiedzi.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez zarazwracam 16 wrz 2011, 18:31
moje spaprane poczucie własnej wartosci znacznie utrudnia kontakty z kobietami

właściwie to utrudnia wszystko

przez sorensen 16 wrz 2011, 20:36
zarazwracam napisał(a):moje spaprane poczucie własnej wartosci znacznie utrudnia kontakty z kobietami

Czemu tak sądzisz? Jeśli np. kobiety w ogóle nie zwracają na Ciebie uwagi to przyczyną niekoniecznie musi być niska samoocena.

-- Pt wrz 16, 2011 7:41 pm --

kornelia_lilia napisał(a):miałam taką sytuację, kiedyś szłam ulicą i spojrzałam się na jednego gościa, uśmiechnęłam się, po jakimś kwadransie kiedy wracałam tą samą trasą, gościu ten nadal siedział na murku i podszedł do mnie i grzecznie pyta, czy może o coś zapytać. Ja powiedziałam, że tak. No i spytał, czy może zaprosić na kawę. Słuchaj, myślę, że gdybym się nie uśmiechnęła do niego (tak naprawdę to chodziło mi tylko o jego tatuaże na ramieniu, chyba więzienne) to pewnie ten stary dziad by mnie nie zaczepił, a tak może pomyślał, że jestem nim zainteresowana. Uśmiech może sygnalizować zainteresowanie, to czy coś z tego wyniknie to już zależy od obu stron, ale raczej to kobieta czeka na inicjatywę ze strony mężczyzn.

Ale najpierw musi się uśmiechnąć. A jeśli to się nigdy nie zdarza (pomijając np. obsługę sklepu)?
W sumie to nie wiem czy ja jestem aż taki ohydny, ale jeszcze nigdy jakakolwiek przypadkowa dziewczyna się do mnie nie uśmiechnęła.

przez *Wiola* 16 wrz 2011, 21:25
carlosbueno napisał(a):Nie wiem czy aż tyle razy, a na tą superlaskę to nie liczę bo nie mam szans, wystarczy mi żeby nie straszyła wyglądem. :D

Myślę ,że ktoś poczuł się bardzo urażony ;) :mrgreen:
Moderator

Sortuj wg