Na temat poznawania ludzi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez chrumeek 15 paź 2011, 19:56
pentagrow,a dlaczego sądzisz że cię ludzie nie akceptują?

przez kicikici 15 paź 2011, 19:56
a czego nie akceptuja? dokladnie? jest jakies zachowanie ktore myslisz im pzreszkadza? czemu myslisz ze ciebie nie akceptuja? jakie znaki daja?

mnie tez wiekszosc nie akceptuje bo mam inne spojrzenie na zycie lub z innej kultury jakby.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez pentagrow 15 paź 2011, 20:03
skończyłem szkołę. Technikum. Zrobiłem sobie przerwę w naucę i pracuję. Nie mam z kim pisać. Byli koledzy z klasy się nie odzywają "koledzy". Nie mam z kim gadać ani spotkać się. W weekendy siedzę przy kompie.

Olało już mnie 5 dziewczyn... nawet był przypadek że po pierwszym spotkaniu się nie odezwała i powiedziała że nie chce żebyśmy się w ogóle znali..

Gdzie mam szukać ludzi do pogadania?.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chrumeek 15 paź 2011, 20:09
pentagrow,to że skonczyłeś szkołe ciesz się :) mam nadzieje z zawodem technika także i że matura zdana także. skoro pracujesz to masz na swoje wydatki tez wcale nie jest zle.

czy ty szukasz dziewczyny na siłe ? skoro mówisz że 5 dziewczyn cię olało,to rozumiem że właśnie szukasz kogoś na siłe... a to zle.
wybacz tez tak miałem, nie każdemu można się spodobać. i nie każdy nam się spodoba. przecież to oczywiste więc się nie przejmuj :) jeszcze znajdziesz tą jedyną ,twoją :)

a do gadania ? możesz tutaj probowac. znajdzie się sporo osób do pogadania.

przez pentagrow 15 paź 2011, 20:11
ale ja chcę pogadać na żywo. Pracuję w Poznaniu. Piszę do ludzi z Poznania(z tego forum) ale nie odpisują...

Maturę zdałem...

Pewnie będe sam zawsze..... nie szukam na siłę ale czuję się bardzo samotnie.

przez kicikici 15 paź 2011, 20:43
znajomosci nie rodza sie na sile a naturalnie, mozesz poznac kogos niachcacy przy najglupszej sytuacji:)
ale ciekawi mnie ze 5 dziewczyn cie olalo, ze jedna powiedzilaa ze niechce cie znac? tak bez powodu? czy moze nie swiadomie cos robisz? co im przeszkadza? moze w zachowaniu? czy poporstu myslisz ze wpadles na takie ktorym sie nie spodobales z urody ale byly poporstu hamskie..?

moze daj sobie czasu i cierpliwosci a spotkasz tu kogos? moze nie dzis ale moze za tydzien? kto wie? nie wszystko musi byc dzis juz i teraz:)

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez sorensen 15 paź 2011, 20:59
pentagrow napisał(a):skończyłem szkołę. Technikum. Zrobiłem sobie przerwę w naucę i pracuję. Nie mam z kim pisać. Byli koledzy z klasy się nie odzywają "koledzy". Nie mam z kim gadać ani spotkać się. W weekendy siedzę przy kompie.

Olało już mnie 5 dziewczyn... nawet był przypadek że po pierwszym spotkaniu się nie odezwała i powiedziała że nie chce żebyśmy się w ogóle znali..

Gdzie mam szukać ludzi do pogadania?.

Co to znaczy "olało"?
Powiem Ci tylko tyle, że ja mam ponad 30lat i też nie mam z kim pogadać czy spotkać się w weekend. Tak więc może być gorzej:)

przez kicikici 15 paź 2011, 21:09
ja tez niemam hahahah i sie nie przejmuje:) jak chce z kims jechac na zakupy to biore mojego bubu i jedziemy on tez kocha zakupy.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez pentagrow 15 paź 2011, 22:05
ja się nie zachowywałem chamsko... dyskutowaliśmy z tą dziewczyną na różne tematy-dobrze się nam rozmawiało. Podziękowała mi za spotkanie a na gg mi napisała że lepiej jakbyśmy w ogóle nie byli znajomymi... dodam też że były podobne sytuacje. Moja depresyjna osoba nie jest akceptowana... Chciałbym z kimś pogadać.

przez kicikici 15 paź 2011, 23:41
myslisz ze to przez to ze masz depresyjny stan? ja jedynie olewalam kolesi jak byli paskudni:) albo chamy prostaki, ale nigdy bym nie olala z powodu niesmialosci, depresji...Ale mowisz ze rozmawialiscie na rozne tematy i sie dobze rozmawialo...wiec albo ty oceniasz to wedlug tego co ty czules a nie ona, albo to nie depresja byla przyczyna skoro fajnie wam sie rozmawialo...Depresyjnie bys bylo jakbys wogule nic nie mowil prawie, siedzial przybity i kiwal glowa...i patrzyl z inna strone..z roskojarzeniem..
przygotuj sie ze bedzie inaczej, zmien nastawienie, nie oczekuj nic na sile, jak chcesz z kims gadac wchodz sobie na czaty predej czy pozniej kogos zapoznasz . Zastanow sie tez co moglo sprawic prucz depresji tej ze cos nie pasowalo? bo czasami ludzie z depresja nie koneicznie musza ja pokazywac..z boku moza byc niezauwazalna czasami. Czy to twoja niepewnosc? odmienne poglady? energia negatywna?:P
pamietaj ze za kazdym razem mamy nowa szanse by cos zmienic i by robic zupelnie cos innego:P

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez Alienated 16 paź 2011, 00:15
pentagrow napisał(a):ja bym chciał kogoś poznać ale nie wiem jak... próbowałem portalu randkowego, psychoterapii... nie wiem co dalej.. ludzie mnie nie akceptują....

Też próbowałem w swoim czasie portalu randkowego, ale było to raczej dla zabawy. Nie sądziłem, że tego rodzaju aktywność może przynieść "wymierne efekty". Pamiętam, że po stosunkowo krótkim czasie od momentu założenia konta postanowiłem je skasować, choć odezwało się do mnie kilka dziewczyn. Portale randkowe to nie jest miejsce dla kogoś z zaburzoną osobowością. W każdym razie, w ostatecznym rozrachunku i tak wyjdzie na to, że nie jesteś człowiekiem, jakiego ta druga osoba spodziewała się w tym konkretnym miejscu spotkać. Odnośnie podejścia typu ludzie mnie nie akceptują natomiast, uważam, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Nie akceptujesz sam siebie i wszelkie niepowodzenia odbierasz jako formę porażki. Pamiętam, że też przechodziłem w swoim czasie przez etap nadmiernej skłonności do rozpatrywania swoich "porażek" w podobny sposób. Ludzie mają ze mną problem itd. Owszem mają. I to nader często:) Czy oznacza to jednak, że jestem od nich gorszy? Nie! Jeśli komuś moje towarzystwo z jakiegoś względu nie odpowiada, trudno. Staram się iść przed siebie bez przesadnego zagłębiania się w przyczynę takiego stanu rzeczy. Z drugiej strony, nie próbuję też zbyt wiele od innych oczekiwać. Jeśli coś się zaczyna interesującego między dwojgiem ludzi dziać, fajnie. Jeżeli nic nie "iskrzy" poprzestajemy na tym co jest i... też fajnie!;) Proponuję postawić raczej na spontaniczność zamiast stawiania sobie od razu określonych wymagań;)
Pozdrawiam!
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez Kiya 16 paź 2011, 01:12
Odnośnie podejścia typu ludzie mnie nie akceptują natomiast, uważam, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Nie akceptujesz sam siebie i wszelkie niepowodzenia odbierasz jako formę porażki.

Też tak myślę. Sama tak mam. Aczkolwiek wydaje mi się, że w naszym przypadku to jest po prostu wybuchowa mieszanka wszystkiego po trochu... W dodatku nie tylko z naszej strony. Bo jeżeli poznajemy kogoś i ta osoba bez podania przyczyny zrywa z nami kontakt... To "wina" może leżeć równie dobrze po jej stronie. Może ma problem z zaufaniem ludziom? Albo depresje? Złe doświadczenia? Problemy w domu? Może to po prostu nie jest dla niej odpowiedni czas na poznawanie nowych ludzi? Powodów może być wiele.

Anyway, trochę wcześniej w temacie była mowa o tym, że kobietom jest łatwiej, bo zwykle to one są zaczepiane przez facetów, więc niewiele muszą robić. Panowie tu się oburzyli, że tak nie powinno być. A ja mam w takim razie do Was pytanie:

Jak miałaby wyglądać taka "inicjatywa" ze strony kobiety?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez sorensen 16 paź 2011, 09:14
Alienated napisał(a):Też próbowałem w swoim czasie portalu randkowego, ale było to raczej dla zabawy. Nie sądziłem, że tego rodzaju aktywność może przynieść "wymierne efekty". Pamiętam, że po stosunkowo krótkim czasie od momentu założenia konta postanowiłem je skasować, choć odezwało się do mnie kilka dziewczyn. Portale randkowe to nie jest miejsce dla kogoś z zaburzoną osobowością. W każdym razie, w ostatecznym rozrachunku i tak wyjdzie na to, że nie jesteś człowiekiem, jakiego ta druga osoba spodziewała się w tym konkretnym miejscu spotkać.

Portale randkowe to przede wszystkim nie jest miejsce dla ludzi nieatrakcyjnych fizycznie. Świetnie to wiem po sobie i rezultatach jakie osiągnąłem po kilku latach korzystania z nich. Na pewno można sobie w ten sposób do końca zmasakrować samoocenę.

Alienated napisał(a):Proponuję postawić raczej na spontaniczność zamiast stawiania sobie od razu określonych wymagań;)
Pozdrawiam!

Spontaniczność nie jest metodą ale raczej cechą właściwą danej osobie. Trudno się tego nauczyć, jeśli ktoś np. zawsze był spięty i zdystansowany.

przez kornelia_lilia 16 paź 2011, 09:27
Kiya, obawiam się, że nikt odważny się nie znajdzie, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo przecież łatwiej wszystko negować, użalać się nad swoim losem.

Sortuj wg