Depresja - jak pomóc

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja - jak pomóc

przez mo1974 06 wrz 2011, 20:09
Cześć, mam pytanie, moja przyjaciółka ma depresję, jest na miesięcznym zwolnieniu lekarskim, bardzo chciałabym ją wspierać, lecz niestety nie chce się spotkać, całe szczęście że odbiera telefony ode mnie, ale przy propozycji spotkania odmawia. Nie chcę żeby sama siedziała w domu (mieszka z mamą) i miała poczucie ze wszyscy ją opuścili. Wszyscy bardzo się martwimy. Co robić? Atakować? Wprosić się? Kompletnie nie wiem jak się zachować w tej sytuacji.
Ostatnio edytowano 07 wrz 2011, 19:24 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono literówkę w tytule

Depresja - jak pomóc

przez Nana88 07 wrz 2011, 21:09
Jeżeli nie ma ochoty to nie naciskaj. Ważne że odbiera telefony, dla niej ważne jest to że ktoś o niej pamięta, że ma kogoś na kogo może liczyć. Jeżeli Ci zależy na tej przyjaźni, to wspieraj ja właśnie tak, przez telefony, smsy, ona z czasem przełamie się i na pewno będzie chciała się spotkać z Tobą.

Sortuj wg