Aspriyna pomoże zwalczyć depresję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Nowosci, Innowacje, Testy

przez namiestnik 02 wrz 2010, 18:24
BUM!!! i basta! ;)

A więc wracając na główną drogę przemyśleń to wiele osób pewnie z niecierpliwością czeka na tą likwidację lęku :)

przez _Pete_ 02 wrz 2010, 19:02
namiestnik napisał(a): Jesteś idealistą. Pracuje się zazwyczaj by zarabiać. A pracodawca zatrudnia by mieć zysk. Reguły są z góry po to by pracodawca za bardzo nie wyzyskiwał, pracownik się nie obijał. ;)

Dziękuję za uświadomienie. :uklon: Ja cały czas pracowałem dla satysfakcji i żywiłem się powietrzem, jak na prawdziwego idealistę przystało. Obiecuję, że to zmienię. :mrgreen:
_Pete_

przez namiestnik 02 wrz 2010, 19:36
_Pete_, rozumiem, że według Ciebie świat wygląda tak, że wszyscy mają być fer prócz Ciebie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Pete_ 02 wrz 2010, 22:17
Marek77 napisał(a):Pete_ za bardzo sobie schlebiasz sądzac ze z zapatrym tchem śledze a tym bardziej analizuje twoje " mądrości"...

Nie, ja twierdzę, że bawisz się w psychologa/socjologa, który po kilku postach twierdzi, że zna już czyjeś poglądy polityczne. To śmieszne i żenujące że posądzasz mnie o światopogląd komunistyczny.

[/quote] piszesz o równości,sprawiedliwości i innych bzdurach wiec zainterweniowałem bo miałem taką ochote...[/quote]

Konfabulujesz i nie wciskaj mi czegoś czego nie robiłem, ja nie pisałem o równości ludzi, to twoje bajkopisarstwo jedynie. Ja pisałem o tym jedynie, że ludzie rywalizując w pracy powinni grać czysto, a nie szprycować się twardą chemią by górować nad innymi. Ty dorabiasz tu filozofię, szukasz gdzieś Marksa między wierszami, coś tam sobie po prostu ubzdurałeś.

[Dodane po edycji:]

namiestnik napisał(a):_Pete_, rozumiem, że według Ciebie świat wygląda tak, że wszyscy mają być fer prócz Ciebie?

Nie, wg mnie wygląda on tak:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Idealizm

Wybierz coś sobie z tych dwóch opcji w odniesieniu do obszernej wiedzy na mój temat, jaką zbudowałeś w tym topiku(wedle własnego uznania i preferencji). Możesz też stosować je zamiennie. 8)
_Pete_

przez namiestnik 02 wrz 2010, 23:22
Naprawdę nie zauważasz aluzji - popatrz na swoje wypowiedzi. Wszyscy mają być fer, wszystko jest odealne, a Ty nieomylny i Ty jeden będziesz wszystkich ustawiał i wyzłośliwiał się (co jest fer tylko pod warunkiem, że Ty to robisz, a nie przypadkiem ktoś Tobie, a jeżeli już to na Twoich warunkach). ;) :brawo: :brawo: :brawo: :uklon:

przez GreenEye 03 wrz 2010, 04:16
ALEKS*OLO napisał(a):Koniec Offa! Prosze wypowiadać sie na temat podany w pierwszym poście autora tematu Zenonka. Z ideologicznymi dyskusjami proszę się przenieść :)

Drodzy Forumowicze ;) Żeby moderatorzy ponownie nie musieli upominać uprzejmie proszę o zakończenie dywagacji i powrót do właściwego tematu, czyli 'Nowości, Innowacje, Testy'. Serdecznie pozdrawiam ;)
ExModerator

przez El Chupacabra 04 wrz 2010, 00:26
Marek77 napisał(a):El Chupacabra -współczuje...

Sa wszedzie, nie wiem co robic :(

wola człowieka jest jego niebem

przez _Pete_ 06 wrz 2010, 19:00
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... ool=pubmed

Spadin, nowe podejście do antydepresantów.
_Pete_

przez Zenonek 06 wrz 2010, 19:03
_Pete_,

Dzieki za linka.

Ciekawe. Chociaz duzo tego do czytania :).

przez _Pete_ 06 wrz 2010, 23:04
No właśnie, jak ktoś przebrnie przez to, to niech da znać o co w tym chodzi. :P

Swoją drogą to peptyd. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że te mocno średnio wchłaniają się drogą pokarmową. Kuzyn z rodziny peptydów - selank, jest dla przykładu lekiem, który aplikuje się do nosa w sprayu.

Jak kogoś interesuje, to z leków już dostępnych są rosyjskie semax i adaptol. Pierwszy nootropowy, drugi dodatkowo ansjolityk.

[Dodane po edycji:]

Aaaa i jest jeszcze stresam - ten jest dostępny u żabojadów i ponoć jest całkiem, całkiem i na tamtejszym rynku wypiera benzo. Jak ktoś znajdzie źródełko to niech da znać, chętnie go potestuję. Mi się nie udało,ale nie zagłębiałem się za bardzo.
_Pete_

przez LonLuvois 20 gru 2010, 19:59
Nie wiem, może już widzieliście to gdzieś, ale wrzucę:

http://wyborcza.pl/1,91002,6733507,Nowy ... _leku.html

przez Zenonek 06 sty 2011, 15:17
bump

przez Adamo 15 mar 2011, 21:41
Zenonek napisał(a):bump
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Nowosci, Innowacje, Testy

przez manneken 17 maja 2011, 23:02
Witam.
Wiem trochę jak funkcjonuje lobby farmaceutyczne i polityka badawczo-rozwojowa w wielkich koncernach.Streścić to można w dwóch punktach:
1.Jeżeli nie wygasła ochrona patentowa na dany lek,to czy on jest tego wart czy nie,pompuje się wielkie pieniądze w marketing szeroko rozumiany/łacznie z tak drobna sprawą jak wizyty dilerów-reklamiarzy u lekarzy rodzinnych/ a nie w badania.Jak ochrona się kończy to robi się taki numer jak zamiana citalopramu na es-citalopram/lexapro/ i finansując "niezależne" badania o wyższości drugiego nad pierwszym plus potężna reklama.
2.Firma robi autentyczny wynalazek np.doktorant Andruszkiewicz,bodajże z Poznania,u Pfizera odkrywa pregabalinę.Analog GABA,przekraczający bariere krew-mózg.Lek generalnie przeciwdrgawkowy ale o silnych właściwościach przeciwlękowych.Sam z powodzeniem stosowałem ,ograniczając znacznie benzo.Podobny lek -gabapentyna,właściwości przeciwlękowych nie ma.Po krótkich próbach,lek idzie do ludzi.Autorstwo leku przypisane jest oczywiście promotorowi Andruszkiewicza-Silvermanowi.Jest to w tej chwili hit Pfizera na... fibromialgię i kosztuje zaj-biście.W Polsce kuracja miesięczna dawką 300 mg dziennie to wydatek 350 zł.

Możemy sobie mówić o "prototypach" nowych leków ale ktoś musi sfinansować drogie testy/podwójna ślepa próba/,zbadać rynek czy byłby popyt itp a to kosztuje.Stać na to tylko wielkie koncerny.I to od tego czy na tym zarobią zależy czym się leczymy.

PZDR
manneken

Sortuj wg