Aspriyna pomoże zwalczyć depresję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Nowosci, Innowacje, Testy

przez Shadowmere 03 cze 2010, 18:44
Zenonek, no to super,powiększa się liczba smakolyków..cale szczęście,że jestem jeszce mlodą istotą,pewnie wiele nowości podczas mego życia zdąży się jeszcze pojawic..(nienawidzę takiego podejścia u siebie).A kiedy ten cud dojedzie do Polski?Bo z internetu nie zamawiam i nie zamierzam.
Shadowmere

przez Zenonek 03 cze 2010, 18:47
Shadowmere Nie wiadomo, ale pewnie jescze w tym roku, poniewaz to nowa klasa lekow. Tolerancja ma byc lepsza niz w Valdoxanie.

Ostatnio dowiedzialem sie, ze maklerzy gieldowi jada na Petylylu ^^ zeby byc na pelnych obrotach. Niezla jazda na takiej siekierze.

Co do Vilazodonu to bedzie pewnie smakowity kąsek mmmmm chrupniesz sobie go :pirate: ?

przez Shadowmere 03 cze 2010, 18:53
Zenonek, nie wiem.valdoxan mnie zniechęca,choc nie wiem czemu i nie chcę go ruszać.Ten nowy lek brzmi jako tako,badz co bądź to wciąż inhibitor serotoniny.Ale np. przy receptorach dopaminergicznych nie zamierzam majstrowac,bo odradzily mi to trzy osoby-anestezjolog i dwoch psychiatrów,leków dzialjących z kolei na epinefryne nie zdzierżylam nigdy przez czas dluższy niż 6 dni.więc nie wszystkie leki,nawet tez z górnej polki są "dla mnie".
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 13 cze 2010, 18:57
bump

przez Zenonek 12 lip 2010, 15:50
Pamietaj o tych nowych lekach :). Antydepresanty Pilica i Vilazodone beda za chwile niepodzielnie rzadzily w okowach grozy...

przez pete_27 13 lip 2010, 20:26
Zenonek napisał(a):Pamietaj o tych nowych lekach :). Antydepresanty Pilica i Vilazodone beda za chwile niepodzielnie rzadzily w okowach grozy...

Vilazodone - kolejny "seseraj" z mniejszą ponoć ilością skutków ubocznych. Kolejny "me too drug". Nic specjalnego pewnie nie wniesie. Niech wymyślą coś nowego , a nie- klepią leki na jedno kopyto, bo taniej i prościej.

[Dodane po edycji:]

Shadowmere napisał(a):Zenonek, nie wiem.valdoxan mnie zniechęca,choc nie wiem czemu i nie chcę go ruszać.Ten nowy lek brzmi jako tako,badz co bądź to wciąż inhibitor serotoniny.Ale np. przy receptorach dopaminergicznych nie zamierzam majstrowac,bo odradzily mi to trzy osoby-anestezjolog i dwoch psychiatrów,leków dzialjących z kolei na epinefryne nie zdzierżylam nigdy przez czas dluższy niż 6 dni.więc nie wszystkie leki,nawet tez z górnej polki są "dla mnie".

Czemu Ci odradzili dopaminergiki? Ze względu na bordera czy ze względu na coś konkretnego? Dopamina to wbrew pozorom niedoceniany hormon.
pete_27

przez Shadowmere 13 lip 2010, 21:38
pete_27, Dopamina ma szersze spektrum dzialania niż to,o ktorym wciąż walkuje sie na forum.To nie tylko przyjemność,nagroda motywacja,ale i ocena sytuacji.
Istnieje duże ryzyko wystąpienia przychozy przy nienaturalnym wzroscie stężenia dopaminy.Poza tym to są specyfiki na cale życie,sproboj pozniej odstawic taki smakolyk i żyć bez nego. :lol: .Rozdrażnienie,pustka i anhedonia to malo.To opinia lekarzy ze Srebrzyska,nie wnikam.
A o zbawiennym dzialaniu dopaminy na nastrój wiadomo..skoro jej stężenie zwiększają wszystkie stymulanty(amfetamina,kokaina,heroina,nawet "niewinna" marihuana").
To jest tylko moje zdanie,wiem,że są tu milośnicy ropinirolu i innych.Ja nie ruszam.
Shadowmere

przez pete_27 13 lip 2010, 22:32
Shadowmere napisał(a):pete_27, Dopamina ma szersze spektrum dzialania niż to,o ktorym wciąż walkuje sie na forum.To nie tylko przyjemność,nagroda motywacja,ale i ocena sytuacji.
Istnieje duże ryzyko wystąpienia przychozy przy nienaturalnym wzroscie stężenia dopaminy.Poza tym to są specyfiki na cale życie,sproboj pozniej odstawic taki smakolyk i żyć bez nego. :lol: .Rozdrażnienie,pustka i anhedonia to malo.To opinia lekarzy ze Srebrzyska,nie wnikam.
A o zbawiennym dzialaniu dopaminy na nastrój wiadomo..skoro jej stężenie zwiększają wszystkie stymulanty(amfetamina,kokaina,heroina,nawet "niewinna" marihuana").
To jest tylko moje zdanie,wiem,że są tu milośnicy ropinirolu i innych.Ja nie ruszam.

No tak, tylko, że szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć by leki które są dostępne w zasięgu ręki, aż tak bardzo ją podnosiły. Mówię o antydepresantach. Pewnie kwestia człowieka, ale do psychoz to raczej trzeba mieć zadatki ( jak i nerwic zresztą). Miewałem stany wzmożonego nastroju i na paroksetynie, co też nie wpływało zbyt dobrze na ocenę sytuacji, swoją drogą. Oczywiście to nie psychoza, bardziej coś na kształt mini-manii, ale skutki też nie są przyjemne (zwłaszcza te finansowe) :roll:

Ja biorę selegilinę i szału nie ma, jest za to zwiększona motywacja i podbita koncentracja. Nastrój chyba też. Za dużo to nie jest, to subtelne doznania, więc kto wie, czy nie rzucę tego w diabły.
pete_27

przez Shadowmere 13 lip 2010, 22:36
pete_27, seleglina?tego nie ma chyba w Polsce?
Shadowmere

przez pete_27 13 lip 2010, 22:42
Jest, jest. Jest zaaprobowana do leczenia parkinsona. W USA też do depresji.
pete_27

przez Zenonek 11 sie 2010, 17:53
bummp

przez Shadowmere 11 sie 2010, 17:55
ehh naobiecywali tych innowacji,naobiecywali,a jak nic nie bylo tak nic nie ma ;)
Shadowmere

przez Zenonek 11 sie 2010, 17:57
Shadowmere,

Vilazodone juz jest. Potezny lek.

Antydepresanty Pilica beda za okolo 5-8 lat dopiero, ale beda znacznie skuteczniejsze...od obecnych.

przez Shadowmere 11 sie 2010, 17:58
Zenonek, czemu za 5-8 lat? Toż ja już starą krową będę :mrgreen:
Shadowmere

Sortuj wg