Ćwiczenia fizyczne zamiast leku na depresję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez miki74 25 sie 2011, 11:51
Załączam link do ciekawego artykułu na onecie:

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/cwiczen ... omosc.html
miki74

przez uzytkownik 25 sie 2011, 12:00
Już od dawna mówiłem. Ja biegam, jeżdżę rowerem, śmigam na łyżwach, do tego magnez, omega-3 i jest git majonez.
uzytkownik

przez Noopii 25 sie 2011, 12:49
Ćwiczenia fizyczne pomagają przy stresie rozładowaniu napięcia,jednak nie zawsze to wystarcza i potrzebna jest też pomoc specjalisty.
Noopii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 25 sie 2011, 12:51
Cwiczenia to dodatek. Mogacy wspomoc wlasciwa kuracje antydepresyjna.

przez uspiony 25 sie 2011, 12:55
Noopii, Zenonek, jestem świetnym tego przykładem. Przez prawie rok trenowałem intensywnie biegi. I jak widać nadal tu jestem. Obecnie rower. Treningi indoor i outdoor. Do tego siłownia. Poczucie bezsensu i pustki nie minęło.
Jak człowiek ostro posrany to sport, ani inne hobby nie pomoże. Nie ma co się łudzić.
Ostatnio edytowano 25 sie 2011, 12:56 przez uspiony, łącznie edytowano 1 raz
Coś straciłem. Nie jestem do końca pewien co... ale wiem, że nie zawsze czułem się taki... uśpiony. Ale wiecie co? Nigdy nie jest za późno, żeby to odzyskać.

przez dolomit 25 sie 2011, 12:56
uzytkownik napisał(a):Już od dawna mówiłem. Ja biegam, jeżdżę rowerem, śmigam na łyżwach, do tego magnez, omega-3 i jest git majonez.

Skoro po takiej "kuracji" jest git majonez to znaczy, że nie miałeś żadnej depresji.Pozostaje tylko się cieszyć....

przez Zenonek 25 sie 2011, 13:01
Cwiczenia fizycznie moga pomoc glownie wtedy jak ktos ma depresje/dysmorfofobie wywolana np nadwaga, brakiem akceptacji wlasnego ciala itp itd...

Wtedy jak ktos potrenuje np rok porzadnie, dobrze sie zbuduje itp itd to rzeczywiscie depresja moze zniknac...

Ale w wiekszosci przypadkow to tylko dodatek.

przez Lord Kapucyn 25 sie 2011, 13:04
Skuteczność ćwiczeń fizycznych opiera się na dość prostej zasadzie: w zdrowym ciele, zdrowy duch. I vice versa. To tyle jeżeli chodzi o przysłowia i ludowe powiedzonka. Na poziomie biochemicznym wyjaśnia to tzw. fenomen euforii biegacza oparty na teorii endorfinowej, wpływie fenyloetyloaminy albo kannabinoidów. Pomijając oczywiście inne pozytywne skutki uprawiania sportu dla ciała.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Wiola* 25 sie 2011, 13:07
Ja się zgadzam z tym ,że mogą pomóc., tylko jak do regularnych ćwiczeń ma się zmusić osoba będąca w głębokiej depresji, albo z silnymi lękami, która ma nogi jak z waty , duszności i inne atrakcje uniemożliwiające nieraz najprostsze czynności.
Moderator

przez uspiony 25 sie 2011, 13:07
Ja mam problem z stosunkiem do swojego wyglądu, choć nie mam nadwagi czy coś takiego. Aktywność fizyczna pomaga mi w tym, ale to może na poziomie 1%, góra 2%. Samoocena jest tak niska, że to nic nie daje :mrgreen: .
Fakt, to też zależy od depresji. Ja mam bardziej coś w stylu dystymii to potrafię iść pobiegać czy coś. Potrafię się zmusić, ale jak już napisałem mi to w ogóle nie pomaga.
Coś straciłem. Nie jestem do końca pewien co... ale wiem, że nie zawsze czułem się taki... uśpiony. Ale wiecie co? Nigdy nie jest za późno, żeby to odzyskać.

przez dolomit 25 sie 2011, 13:12
Zgadzam się Zenonkiem
Gdyby sport byłby panaceum na depresję to bramkarz Juventusu Gianluigi Buffon nie zmagałby sie z ciężką depresją od lat....chyba nikt nie powie, że za mało sportu uprawia?Chyba,że za mało na łyżwach śmiga,hihihihihih.
A poza tym jeszcze jeden przykład
http://sport.wp.pl/kat,1744,title,Mlody ... caid=1ce7d
Niewątpliwie sport, jeśli mamy nań siły jest bardzo przyjemny i satysfakcjonujący i niezaprzeczalnie poprawia samopoczucie....lecz nie przesadzajmy z jego leczniczym wpływem na choroby i zaburzenia psychiczne

przez uzytkownik 25 sie 2011, 14:48
dolomit napisał(a):
uzytkownik napisał(a):Już od dawna mówiłem. Ja biegam, jeżdżę rowerem, śmigam na łyżwach, do tego magnez, omega-3 i jest git majonez.

Skoro po takiej "kuracji" jest git majonez to znaczy, że nie miałeś żadnej depresji.Pozostaje tylko się cieszyć....

Popatrz w historię/moje posty, a zobaczysz jak wyglądała moja kuracja...
uzytkownik

przez Out of the blue 25 sie 2011, 15:34
Cwiczenia nie zamiast leku na depresje, a zamiast drugiego leku. Ja sie zgodzam, cwiczenia pomagaja. Wysilek fizyczne zwieksza wydzielanie endorfin (hormon szczescia). Niestety czasem cwiczenia i dieta to za malo i trzeba sie wspomoc lekami, terapia. Dzieki dosc intensywnym treningom udalo mi sie odroczyc branie antydepresantow o rok. I w sumie psychicznie rozlozyl mnie okres, kiedy sie pochorowalam i bylam przukuta do lozka na 2 tygodnie, potem to juz bylo z gorki. Teraz tez najlepiej czuje sie na sali, spocona, zmachana, tak zmeczona, ze nie mam juz sil myslec...

przez Noopii 25 sie 2011, 17:12
Gdyby to było takie proste połowa ludzi na forum uprawiałoby sport zamiast męczyć się z objawami depresji.
Noopii

Sortuj wg